MŠK Žilina U14 na turnaji v Petrohrade

Program MŠK Žilina na turnaji:

Finále:

Nedeľa, 1.marca 2015 o 12:40 MŠK Žilina - FK Moskva 0:2 (0:0)  - v 2.polčase nepremenil pokutový kop Goljan. Na turnaji celkovo tretia nepremenená penalta (Nemčík, Myslovič, Goljan)

Zostava: Mikunda - Mráz, Blahuta, Brezáni, Ďurana - Nemčík, Kurica, Myslovič - Holáň, Bučo, Goljan (Šretter, Szabo, Bičan, Kothaj, Blaho, Petrovič, Lábovský, Ostrák)

Patrik Mojžiš, tréner: " V prvom polčase sme s výborným súperom odohrali vyrovnanú partiu. V druhom polčase sa prejavila súperova fyzická prevaha. Tento tunaj hodnotíme vysoko pozitívne, pretože chlapci mali možnosť konfrontácie s inými futbalovými školami. Teší nás, že máme výrazné individuality, ktoré pri správnom vedení majú pred sebou futbalovú budúcnosť."

Semifinále:

Sobota, 28.februára o 16:20 MŠK Žilina - Metalist Charkov (UKR) 2:1 (0:1), góly: Holáň, Goljan.

Zostava:   Mikunda - Mráz, Blahuta, Brezáni, Ďurana - Nemčík, Kurica, Myslovič - Szabo, Bučo, Goljan (Šretter, Holáň, Kothaj, Bičan, Ostrák).

P. Mojžiš, tréner: "Vo veľmi ťažkom zápase naši chlapci okrem futbalovej kvality ukázali aj charakter a zaslúžene sme vyhrali.  Veľmi sa tešíme na finálový zápas.

Skupina B:

Sobota, 28.februára o 12:30: MŠK Žilina - FK Moskva 0:1 (0:1) - 7 minút pred koncom nedal Myslovič pokutový kop.

Zostava: Mikunda - Mráz, Blahuta, Brezáni, Ďurana - Nemčík, Kurica, Myslovič - Holáň, Bučo, Goljan (Šretter, Szabo, Bičan, Kothaj, Blaho, Petrovič, Labovský)

P. Mojžiš, tréner: " Výborný súper  nám svojou agresivitou, ale aj futbalovosťou nedovolil ukázať našu typickú kombinačnú hru a zaslúžene vyhral."

Piatok, 27.februára o 09:00: MŠK Žilina - FK Zvezda (RUS) 1:1 (0:0), gól: Šretter (v 8.minúte nepremenil Nemčík pokutový kop)

Zostava: Mikunda - Blahuta, Brezáni, Ostrák, Ďurana - Nemčík, Kurica, Myslovič - Holáň, Šretter, Goljan (Bučo, Mráz, Szabo, Bičan, Blaho, Lábovský).

P. Mojžiš, tréner: " Boli sme herne dominantní, len sme zle riešili zakončenie."

Piatok, 27.februára o 15:40: MŠK Žilina - Skonto Riga (LOT) 6:0 (3:0), góly: Kurica, Goljan, Myslovič, Holáň, Petrovič, Nemčík.

Zostava: Mikunda - Bičan, Blahuta, Brezáni, Ďurana - Nemčík, Kurica, Myslovič - Szabo, Bučo, Goljan (Šretter, Holáň, Mráz, Kothaj, Petrovič, Blaho, Ostrák).

P. Mojžiš, tréner: " V zápase sme ukázali futbalovú kvalitu a dobre sme riešili aj finálne činnosti."

SKUPINA A:  Zenit Petrohrad, Metalist Charkov, HJK Helsinki, Dinamo Moskva.

Pozn.: Do semifinále postupujú prvé 2 mužstvá zo skupiny.  Nepostupujúce mužstvá pokračujú v skupine o 5.-8.miesto.

Súpiska hráčov na turnaji: Jakub Mikunda, Peter Brezáni, Jarmil Blahuta, Branislav Ďurana, Daniel Šretter, Marek Kurica, Adam Goljan, Tomáš Nemčík, René Holáň, Filip Mráz, Matúš Szabo, Samuel Bičan, Denis Kothaj, Jozef Blaho, Jakub Bučo, Patrik Myslovič, Lukáš Ostrák, Marián Petrovič, Damián Labovský, realizačný tím: Peter Pekara (vedúci výpravy), Patrik Mojžiš (tréner), Miroslav Kurica (vedúci družstva).