Mládež v akcii (22.4. - 28.4.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 17. kalendárnom týždni roku 2024.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


streda 24.4.

"B": FC ŠTK 1914 Šamorín - MŠK Žilina 1:1 (1:1) Gól MŠK: Prokop | 26. kolo II. futbalovej ligy


piatok 26.4.

U17: MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 7:0 (5:0) Góly MŠK: Smák 3, Tichý 2 (prvý z PK), Rajnoha, Kmeť | 21. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Počas celého zápasu sme boli výrazne herne lepší. Keď sme pridali k nášmu výkonu aj efektivitu, zaslúžene sme vysoko zvíťazili. Výsledok nepreceňujeme, nakoľko nás super dostatočne nepreveril. Ale povzbudení a s pokorou ideme do ďalších dní."

U16: MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (0:1) Góly MŠK: Michalík, Skaličan | 21. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U16: "Dnešný zápas sa mi hodnotí naozaj veľmi ťažko. Z priebehu, aký sa odvíjal, sme si opäť nezaslúžili bodovať naplno. Nezvládli sme finalizáciu, vrátane veľmi dobrých príležitostí, na druhej strane, opäť sme v defenzíve robili až naivné chyby. Tentokrát pri štandardných situáciách. Sme sklamaní, padá na nás deka. Čo však potrebujeme najviac, je emócia. My neriešime futbalové veci, respektíve tie stoja a padajú na mentálnej odozve chlapcov. Pomôcť si "musíme" chcieť sami."


sobota 27.4.

Ženy: AS Trenčín - MŠK Žilina 1:1 (1:0) Gól MŠK: Čelková | 4. kolo nadstavby Demišport ligy Žien

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina ženy: "Bohužiaľ, v úvode sme dostali gól a od toho momentu sme hrali na jednej polovici do hlbokého bloku súpera. Ten hrozil len dlhými loptami. Veľmi ťažko sme sa presadzovali, ale vypracovali sme si viaceré čisté šance, ktoré sme zahadzovali. V posledných minútach sme dali brvno a lopta sa následne odrazila na čiaru. Dnes nám nebolo súdené vyhrať, ale baby podali výborný výkon. Dúfam, že naň nadviažeme v ďalšom kole."


U15: MŠK Žilina - MFK Vranov nad Topľou 0:2 (0:0) | 8. kolo nadstavby I. LSŽ

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "Dnes sme v zápase boli bez energie a nasadenia, odhodlanie zostalo v kabíne. V polčase som v šatni zvýšil tón hlasu, ale nepomohlo. Hrali sme futbal v priestoroch, kde to nebolo pre súpera nebezpečné. Sterilný futbal bez emócie. Chýbala nám finálna prihrávka a absolútne sme si nevedeli poradiť s blokom súpera. Nedokázali sme si vypracovať ani jednu čistú gólovú šancu. Musím dnes uznať, že super bol lepší ako my."

U14: MŠK Žilina - MFK Vranov nad Topľou 5:0 (4:0) Góly MŠK: Michalovič, Hynek, Kvasnica, Sagan, Charamza | 8. kolo nadstavby I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U14: "V zápase sme boli lepším tímom. Prvý polčas sme hrali dobre, rýchlo a presne. V druhom polčase sme hrali presne opačne, s čím nie sme spokojní a budeme na tom pracovať v tréningovom procese."


U13: MŠK Fomat Martin - MŠK Žilina 1:12 (0:5) Góly: Blaščík 4, Boháč 2, Dumitriu 2, Stenchlák, Hutira, Zábojník, vlastný | 20. kolo I. LMŽ

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Do zápasu proti húževnatého tímu domácich, ktorý sa snažil hrať, sme vstúpili aktívne. Domáci boli ochotní nás dostupovať a vytvárať tlak na hráča s loptou, čím sa vytváralo množstvo riešení herných situácií pod časovým a priestorovým tlakom. Hráči vďaka individuálnej kvalite zvládali riešiť herné situácie individuálne aj spoluprácou. Presadzovali sme sa v hre 1 na 1 až 1 na 3, využívali menenie ťažiska hry, kolmé prihrávky, prípadne rýchle a jednoduché herné kombinácie. V obrannej fáze je potrebná väčšia dôslednosť a komunikácia medzi hráčmi. Pri zakladaní útoku je dôležité udržať kvalitu a dynamiku prihrávok, a niektorí hráči sa správne rozhodovať. Dnes sme videli viacero nevynútených nepresných prihrávok, prípadne zbytočných driblingov do hráča súpera. V medzihre je dôležitá väčšia trpezlivosť a častejšie využívanie šírky ihriska. Počas zápasu sme si vytvorili veľa gólových príležitostí. Vyzdvihujeme časté zakončenie nielen zvnútra, ale aj spoza pokutového územia. Hráči dnes často využívali technické prvky a kreatívne riešenia herných situácií."

U12: MŠK Fomat Martin - MŠK Žilina 6:21 Góly MŠK: Dubovec 4, Helbich 3, Guľa 2, Elmusrati 2, Brand 2, Chylík, Valkovič, Kučera, Macho, Macura, Michalovič, Zajac | 20. kolo I. LMŽ

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "V zápase sme herne dominovali a vypracovali sme si veľké množstvo príležitostí, ktoré ostali nevyužité. Naopak, strelili sme pekné góly po kombináciách, ale aj individuálnych prienikoch. Chlapci dnes hrali s chuťou a zaslúžene vyhrali."


U11: FC Baník Ostrava - MŠK Žilina 7:0 (3:0) | prípravný zápas

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U11: "Dnes sme nastúpili v oklieštenej zostave kvôli chorobám viacerých hráčov a s chlapcami na skúške. Od začiatku zápasu mal súper viac z hry, ich vrchní hráči nám od úvodu robili problémy. Zatiaľ čo my sme hrali len po súperovu šestnástku. V útočnej fáze sme sa vôbec nevedeli presadiť a za celý duel sme si vpredu vytvorili naozaj minimum herných situácií."


nedeľa 28.4.

"B": MŠK Žilina - MŠK Považská Bystrica 2:4 (0:3) Góly MŠK: Šnajder (PK), Atanasijević | 27. kolo II. futbalovej ligy

U19: FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 3:1 (1:1) Gól MŠK: Baleja | 21. kolo I. LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Úvod zápasu sme mali relatívne pod kontrolou, aj keď predfinálnu fázu sme neriešili podľa predstáv. Dostali sme sa do vedenia a mali sme na to nadviazať väčším pokojom. Domáci boli agresívnejší v osobných súbojoch, hrozili po odkopnutých loptách a z nich prakticky duel rozhodli. Dnes sme neboli dobre nastavení, chýbala nám energia a štart na loptu. Skončila sa nám 8-zápasová šnúra bez prehry, čo určite mrzí. Musíme sa dobre nachystať na zvyšok súťaže."


WU19: MŠK Žilina - Spartak Myjava 1:6 (0:0) Gól MŠK: Ďurišová | 1. kolo nadstavby I. LD

Peter Krištín, tréner MŠK Žilina WU19: "Prvý polčas bol vyrovnaný, väčšina sa odohrávala medzi pokutovými územiami. Štvrťhodinu pred koncom duelu nasadila Myjava tri rozdielové hráčky z kádra žien, ktoré naozaj ten rozdiel spravili a strelili päť gólov. Z čoho som však sklamaný je, že to tie hráčky vôbec nebolelo a veľmi ľahko sme ich nechali zakončiť. Takisto som sklamaný z prístupu niektorých našich hráčok, ktoré hrali "alibi" futbal. Určite musíme pracovať na mentálnom nastavení, väčšom sebavedomí a odvahe. Dnes boli niektoré naše hráčky príliš ustráchané a nastúpili do stretnutia s priveľkým rešpektom k súperovi."

WU15: MŠK Žilina - Spartak Myjava 8:1 (4:0) | 1. kolo nadstavby I. LŽ

Vojtech Kuľha, tréner MŠK Žilina WU15: "Počas celého zápasu sme dominovali na lopte. Miestami sa však vyskytovali prvky profesorského futbalu a lepší súper by nás za ležérnosť v niektorých situáciách vytrestal. Každopádne stretnutie sme odmakali a štart do nadstavbovej časti potešil."


Facebook