O nás

Akadémia MŠK Žilina


Michal Biras

riaditeľ Akadémie MŠK Žilina

Pozerať sa rovnakým smerom. Dlhodobo, systematicky a koncepčne. Vedenie, tréneri i samotní hráči. To je Akadémia MŠK Žilina, ktorá má dlhoročnú tradíciu a jej odchovancov vidieť na svetovej futbalovej mape čoraz výraznejšie a vo väčšom počte.

Mená našich bývalých hráčov a naše výsledky, ktorými reprezentujeme celý slovenský futbal, sú záväzkom, ale aj motiváciou k neustálemu zlepšovaniu. Futbal je čoraz viac o detailoch, a preto stále viac kladieme dôraz na osobnosť futbalistu, jeho individualitu. Pre dosiahnutie spoločného cieľa je kľúčová jednota trénerov, ktorí vplývajú na hráčov cez rovnaké princípy výchovy rešpektujúc ich individuálne potreby vďaka našim odborníkom.

Mládežnícke kategórie MŠK Žilina sú tvorené z hráčov regiónu a zároveň vyskautovaných talentov, ktorí prišli k Šošonom kvôli nadštandardným podmienkam, ktoré im ako klub poskytujeme pre ich ďalší rozvoj. Bohatými skúsenosťami a koncepčnou prácou doplnenou o najnovšie trendy vo svetovom futbale dokážeme pracovať s potenciálom a predpokladmi mladého hráča.

Prostredie, v ktorom tvoríme budúcich reprezentantov, je prajné vďaka úzkemu prepojeniu medzi mládežou a prvým mužstvom. Motivácia hráčov prejsť cez akadémiu až do A-mužstva je obrovská, podložená každodenným úsilím, no nie všetkým sa podarí dosiahnuť tento cieľ. Každý absolvent akadémie je však obohatený skúsenosťami, ktoré mu budú nápomocné v ďalšej kariére.

Kvalitný tím netvoria iba tí najtalentovanejší, ale všetci hráči, ktorí podporia tímového ducha. Takto sa prejaví ozajstná sila družstva. Pre celý kolektív ľudí, ktorý vplýva na rozvoj hráčov v jednotnej filozofii, je veľkou výzvou udržať nastavený trend, pretože hráč zajtrajška musí byť ešte pripravenejší a odhodlanejší pracovať v konkurencii, ktoré vytvára futbalové prostredie.


Michal.Biras@mskzilina.sk