Mládež v akcii (15.4. - 21.4.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 16. kalendárnom týždni roku 2024.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


streda 17.4.

U17: MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:4 (0:1) Góly MŠK: Okál, Kmeť, Koščalík, Korenčík | 24. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Prakticky počas celého zápasu sme mali územnú prevahu. V prvom polčase sme si vypracovali niekoľko šancí a súper hrozil z protiútokov. Pomohli sme si štandardnou situáciou, keď sme prvý gól strelili z rohu. Druhý polčas sme nezačali optimálne, súper mal nebezpečné štandardky a šancu, pri ktorej nás podržal brankár. Keď sme strelili druhý gól, hra sa otvorila a dokázali sme pridať ešte dva presné zásahy. Zaslúžene sme tak zvíťazili. Chalanov chcem dnes pochváliť."

U16: MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 2:1 (1:1) Gól MŠK: Barčík | 24. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U16: "Ťažké hodnotenie, pretože dnešný výsledok je pre nás veľmi, veľmi krutý. Chalani predviedli nielen dobrý výkon, ale aj nastavenie, emóciu a túžbu po úspechu, čím správne reagovali na poslednú kritiku. Žiaľ, opäť sme sa nedokázali výraznejšie presadiť vo finálnej fáze, hoci sme prakticky celý zápas dominovali a odohrali ho na súperovej polovici. Naopak, dve nezvládnuté brejkové situácie domácich nás doslova prefackali. Pre úspech tak musíme spraviť ešte viac, a ja verím, že chlapci to aj gólovo zlomia už v najbližšom stretnutí."


piatok 19.4.

U19: MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 6:0 (5:0) Góly MŠK: Šamaj, Blaško, vlastný, Atanasijević, Kóša, Beňadik | 20. kolo I. LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Do zápasu sme mali veľmi dobrý vstup. Boli sme aktívni, tlačili sme na súpera a vytvárali si príležitosti, ktoré sme aj premenili. V 30. minúte tak bolo už 5:0. V druhom polčase sme už nepracovali tak aktívne, najmä, čo sa týka pohybu bez lopty. Súper sa viac dostával do hry, ale až na nejaké výnimky nebol nebezpečný pre našu bránu. My sme si vypracovali ďalšie príležitosti a keby sme ich riešili jednoduchšie, mohli sme pridať viac gólov ako len jeden. Chalanom patrí pochvala a gratulácia za vysoké víťazstvo."


U15: Turnaj národů (Ostrava)

Skupina C

  • Honvéd Budapešť FC - MŠK Žilina 3:1 Gól MŠK: Solovic
  • MŠK Žilina - Hertha Berlín SC 1:2 Gól MŠK: Václavek
  • SK Slavia Praha - MŠK Žilina 2:1 Gól MŠK: Poliaček

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "V zápasoch chlapcom snahu a odhodlanie uprieť nemožno. "Chtíč" a ochota boli však málo na to, aby sme zvládli niektorí z duelov. Robili sme v nich veľa individuálnych chýb a chýbala nám najmä vyspelosť riešení. Zajtra pokračujeme v turnaji."


sobota 20.4.

Ženy: MŠK Žilina - FC Tatran Prešov 2:4 (1:2) Góly MŠK: Čelková, Poliaková | 3. kolo nadstavby Demišport ligy Žien

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina ženy: "V 10. minúte sme prehrávali už 0:2 a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Aj napriek snahe sa nám už nepodarilo skóre dotiahnuť. Síce sme znížili na 2:3, mali aj ďalšie šance, no súper dobre bránil a stále hrozil brejkami. Napriek nie zlému výkonu sme teda prehrali. Teraz treba dať hlavy hore a poriadne makať."


U17: FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 1:1 (0:1) Gól MŠK: Tichý | 20. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Počas celého zápasu sme mali územnú prevahu a dokázali sme sa dostať aj do predfinálnej aj finálnej fázy. Keď sme sa dostali do vedenia, vyzeralo to, že máme duel pod kontrolou. Druhý polčas sa obraz hry nezmenil, ale v niektorých situáciách pred súperovou bránou sme buď vyberali nesprávne riešenia, alebo nám chýbala väčšia kvalita. Inkasovali sme z ojedinelej štandardnej situácie po individuálnej chybe. Ideme ďalej, potrebujeme sa zlepšiť pred súperovou bránou."

U16: FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 2:0 (1:0) | 20. kolo I. LMD


U15: Turnaj národů (Ostrava)

Zápasy o 9. - 12. miesto

  • MŠK Žilina - MTK Budapešť 1:0 Gól MŠK: Kopecký
  • Manchester United FC - MŠK Žilina 0:1 Gól MŠK: Hrobárik
  • Górnik Zabrze - MŠK Žilina 2:1 Gól MŠK: Poliaček

Konečné umiestnenie: 10. miesto

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "Dnes bol výkon chlapcov lepší. Najmä v defenzíve sme boli v prvých dvoch zápasoch dôslední a rovnako v ofenzíve sme mali veľkú ochotu zvládnuť stretnutia. V každom dueli sme si vypracovali čisté šance, čo teší. Musím povedať, že turnaj nám ukázal, kde majú hráči nedostatky. Čo sa týka hráčov a ich individuálnych výkonov, chýba im vyváženosť ofenzívy a defenzívy. Navyše, veľa kontaktných vecí im spôsobuje diskomfort."


U13: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 9:3 (2:1, 2:1) Góly MŠK: Blaščík 4, Pinčík 2 (1 z PK), Caltík, Dumitriu, Korista | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Od úvodu sa hral výborný zápas, v ktorom sa útoky striedali na oboch stranách. Ku kvalite duel prispel svojou hrou aj súper a svojím dôrazom v osobných súbojoch vytváral našim hráčom výbornú príležitosť riešiť herné situácie pod časovým a priestorovým tlakom. Hráči dokázali vnímať pri rozohrávke, kedy hrať na krátko a kedy zvoliť dlhú prihrávku na vyššie postaveného spoluhráča. U niektorých hráčov je potrebná presnosť a načasovanie prihrávok. V hre 1 na 1 boli hráči veľmi aktívni, ukázali hernú odvahu a sebavedomie. Viacerí hráči zvládali aj náročnejšie herné situácie riešiť individuálne 1 na 2 až 1 na 4. Podarilo sa nám streliť 3 góly po vyriešení takýchto herných situácií v podčíslení. V obrannej fáze je dôležité pri rozohrávke viac dostupovať hráčov súpera a byť dôslednejší v bránení niektorí hráči. Je potrebné pri bránení štandardnej situácie (rohový kop) viac komunikovať a byť dôraznejší pri odvrátení lôpt, prípadne v osobnom súboji. Hráči dokázali udržať vysoké tempo počas zápasu, vhodne menili tempo hry, využívali postupný či rýchly útok a boli dostatočne trpezliví v medzihre. Je dôležité, aby naši útočníci boli pohyblivejší a niektorí z nich ukázali väčšiu hernú kvalitu. Hráči si dokázali vytvoriť množstvo gólových príležitostí. Vyzdvihujeme časté zakončenie aj spoza pokutového územia a umiestnenie zakončenia. Dnes sa hráči výborne rozhodovali a najmä realizovali zakončenie."


U12: Triangel (Strážov)

  • MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 2:3 (2:1) Góly MŠK: Elmusrati, Mác
  • MŠK Žilina - FK Spišská Nová Ves U13 1:2 (1:0) Gól MŠK: Helbich

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Dnes bol priestor v zápasoch dať šancu skautovaným hráčom. Podarilo sa nám vybaviť slušný počet (9 hráčov), za čo ďakujem ich klubom za uvoľnenie. Obe stretnutia boli slušné mládežnícke duely s dobrým tempom, v ktorých sa útoky striedali na oboch stranách. Hrali sa vyrovnané zápasy medzi šestnástkami a využívali sa individuálne chyby v obrane. Chlapci z regiónu určite ani dnes, ani v piatkovom tréningu nesklamali a priniesli oživenie do nášho družstva."


U11: Triangel (Závodie)

  • MŠK Žilina - MŠK Púchov U12 4:0 (1:0) Góly MŠK: Lutišan, Macek, Sedliaček, Klus
  • MŠK Žilina - FK Spišská Nová Ves U12 4:1 (2:0) Góly MŠK: Bučák, Čikota, Lilge, Majer 

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U11: "Dnes sme zložili tím z našich hráčov a taktiež aj z viacerých hráčov z okolitých klubov. Som rád, že sa toho chlapci nezľakli a ukázali svoj potenciál. V oboch zápasoch boli lepším družstvom. Dobre sme kombinovali, presadzovali sme sa aj individuálne, čo nás teší. Do ďalších stretnutí sa musíme zlepšiť vo finálnej fáze, kde sme mohli zvoliť lepšie riešenia. Chlapci si ale za dnešné zápasy zaslúžia pochvalu."


nedeľa 21.4.

"B": MŠK Žilina - Spartak Myjava 2:1 (2:0) Góly MŠK: Šnajder, Jakubík | 25. kolo II. futbalovej ligy


WU19: MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 4:3 (2:1) Góly MŠK: Kantoríková 2, Ďatková, Skvortsová (PK) | 14. kolo I. LD

Peter Krištín, tréner MŠK Žilina WU19: "Výborné stretnutie, kde sa útoky striedali na oboch stranách. Futbalovejším dojmom sme pôsobili my a mali sme aj viac z hry. Súperky mal dve výborné individuality a viackrát ťažili z našich chýb, keď sme stratili lopty v strede poľa. Emócia a ochota hrať aj za nepriaznivého stavu sa nám vrátila v podobe gólov aj napriek tomu, že súper výborne bránil a napádal."

WU15: MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 8:4 (5:1) Góly MŠK: 2x Lisíková, 2x Peclerová, 2xSatinová Poliaková, Becíková | 14. kolo I. LŽ

Stanislav Ceniga, zastupujúci tréner MŠK Žilina WU15: "Výborný zápas žiačok, v ktorom sa hralo hore-dole. Nakoniec sa však prejavila naša vyššia kvalita a šírka kádra. Baby podali výborný výkon a prešli základnú časť bez straty body."


Facebook