4. kolo Slovnaft Cupu ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina 1:2 (1:0)
Góly: 17. Leško - 60. Polievka, 78. Otubanjo
Rozhodca: Kozák
ŠK Odeva Lipany
Lazorík - Rokošný, Kraľovič, Dlugoš, Ma. Vysočan (62. Jusko), Blaško (69. Popovec), Hovančík, Janič (C), Gomoľa, Štefčák, Leško (80. Mi. Vysočan)

Mandous - Chvátal, Šušolík, Králik, Holúbek - Michlík (46. Hancko), Káčer, Cociuc - Jankauskas (46. Mráz), Otubanjo (C), Polievka (73. Jánošík)
Presne na deň i hodinu sme si zopakovali súboj 4. kola v Lipanoch, v ktorom tentokrát tréner Adrián Guľa postavil viacerých menej využívaných hráčov, prípadne rekonvalescentov po zranení.

Prvá šanca patrila šošonom, no Lazorík zneškodnil skorým vybehnutím tutovku Žeňu Cociuca v 3. minúte. Naši mali loptu na kopačkách, no v 17. minúte prišla prvá vážnejšia akcia domácich, individuálne sa uvoľnil po čiare Leško, natlačil sa do šestnástky a tvrdou strelou otvoril skóre stretnutia. Po roku sme tak znova museli otáčať nepriaznivý priebeh stretnutia. Žltozelení zapli až po polhodine hry, najskôr nasledovala séria rohových kopov, strela od Mira Káčera, akrobatické zakončenie od Cociuca. Nič však vyrovnanie do polčasovej prestávky neprinieslo.

Hneď v úvode druhého polčasu vymenili šošoni dvojicu hráčov, hore prišli oživiť ofenzívu Samo Mráz s Dávidom Hanckom. Začali pribúdať aj nebezpečné situácie pred Lazoríkom a po hodine hry sme sa dočkali, strieľanú prihrávku Jura Chvátala ideálne trafil Robo Polievka k žrdi - 1:1. Guľovci sa tlačili za ďalším gólom, hlavička Hancka z rohu mierila tesne vedľa, Holúbek pálil iba do stredu brány. Lazorík bol pozorný pri niekoľkých akciách šošonov, reflexívne vyrazil aj strelu striedajúceho Lukáša Jánošíka v 74. minúte. O štyri minúty sme už otočili priebeh stretnutia, Samo Mráz milimetrovo našiel Otubanja, ktorý popod vybiehajúceho Lazoríka strelil druhý gól MŠK a po roku aj víťazný - 1:2. V závere tak museli útočiť aj domáci, najaktívnejší z domácich, kapitán Janič z priameho kopu našiel v bráne pozorného Mandousa. V nadstavenom čase ešte napol bočnú sieť Jánošík, a tak sa po roku opakoval nielen termín zápasu, ale aj jeho priebeh a konečný výsledok.

Ďalšie kolo sa žrebuje 6. októbra.

Ďakujeme fanúšikom za podporu.

Záznam zápasu

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Takmer sa opakoval priebeh spred roka, no teraz sme to dokázali otočiť skôr. Také bývajú pohárové zápasy, napriek tomu, že sme si povedali a chalani aj vedeli, čo ich tu čaká, opäť sme z ojedinelej situácie inkasovali a museli sme stretnutie otáčať. Domáci dnes na tom boli lepšie ako pred rokom. Mimoriadne cenné je aj to, že sme ukázali fair-play prístup za stavu 1:1, keď sa pán rozhodca pomýlil, no my sme namiesto štandardnej situácie odovzdali loptu súperovi. Futbal nám to športovo vrátil, preto oceňujem aj tento postoj hráčov. Ideme ďalej, postupujeme, to je najdôležitejšie."
Dávid Hancko, obranca MŠK Žilina

"Tréner nás tam do druhého polčasu poslal hlavne otočiť výsledok a priniesť pokoj a ochotu v ceste za výhrou. Snažili sme sa oproti prvému polčasu viac centrovať, tlačiť sa do zakončenia, čo sa nám, našťastie, podarilo. Veľkým chcením padli dva góly a nakoniec sa zaslúžene radujeme z postupu do ďalšieho kola."