Góly: 80. a 85 Otubanjo, 76. Polievka - 10. Moulis, 27. Plšek, 29. Manzia
Rozhodca: Očenáš
Mandous - Vallo (83. Michlík), Vavro, Králik (59. Kaša), Holúbek (32. Hancko) - Káčer, Diaz (46. Cociuc), Škvarka (C) (70. Mráz) - Špalek, Sheidaev (46. Otubanjo), Jankauskas (70. Polievka)

SK Sigma Olomouc
Reichl - Jemelka (61. Škerle), Plšek (59. Štěrba), Buchvaldek (78. Zifčák), Houska, Manzia (83. Buchvaldek), Falta, Vepřek (C), Zahradníček, Moulis (74. Surzyn), Radaković
V generálke na Kodaň presne týždeň pred výkopom Ligy majstrov dal tréner Adrián Guľa od začiatku priestor Jakubovi Holúbekovi, ktorý na ľavej strane nahradil oddychujúceho Róberta Mazáňa.

Samotný úvod patril hosťom, ktorí však z dvojice rohových kopov vážnejšie neohrozili svätyňu Aleša Mandousa. V 10. minúte prišla strela zvnútra šestnástky od hosťujúceho Moulisa, ktorý zatočil loptu ideálne do vzdialenejšieho rohu našej brány a hostia viedli. Šošoni sa snažili dostať do zápasu, no súper hral účelne zozadu a my sme navyše strácali lopty po nepresných kombináciách. Zákonite tak prišiel ďalší gólový trest po rohu, keď zmätky pred Mandousom využil Plšek pohotovou dorážkou. To nebolo všetko, pretože o dve minúty potrestal náš faul v šestnástke gólom z bieleho bodu Manzia. Žltozelení sa dostali pred Reichla až po polhodine hry, no strela Jankauskasa sa točila od brány Olomouca. Oživenie priniesol až príchod Hancka, ktorý v 39. minúte vyslal gólovú strelu, no tá, naneštastie, trafila Ramila Sheidaeva stojaceho pred bránou.

Do druhého polčasu prišli hneď dvaja noví hráči - do stredu zálohy Cociuc a na hrot Otubanjo. Práve Afričan vysunul v 50. minúte nášho kapitána Miša Škvarku, ktorý síce prestrelil brankára Reichla, no strela nemierila medzi tri žrde. Ako "cez kopirák" sa zakončenie nášho kapitána opakovalo aj o minútu, opäť mimo brány. Hra šošonov začala naberať starú, dobrú tvár a ďalšiu akciu zakončenú hlavou Cociuca musel hasiť brankár Reichl. Skóre sa nemenilo ani po priamom kope Moldavca v našom drese, ktorý nastrelil iba múr v modrých dresoch. Prvý gól žltozelených nepadol ani v 71. minúte, kedy ostal po štandardke vpredu stopér Filip Kaša, ktorého prudká strela vyplašila Reichla. Zmenu priniesla až 76. minúta, keď Yusuf Otubanjo vysunul NIkolasa Špaleka, ktorý stál v ofsajde a zmiatol tak súperových obrancov. Spoza neho však vybehol Robo Polievka a ľavačkou prestrelil olomouckého brankára - 1:3. Záverečný minúty priniesli zaujímavý futbal, najskôr mohol rozhodnúť Manzia, no toho vychytal Mandous. Z protiútoku Špalek vysunul Otubanja, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu - 2:3. Vyrovnanie mal na kopačke v 82. minúte práve prihrávajúci Špalek, ale z klbka hráčov pred Reichlom jemným lobom prestrelil. Ďalší gól na radosť plnej tribúny tak prišiel o tri minúty, keď si na prvú tyč nabehol africký kanonier Otubanjo a svojím druhým gólom zariadil vyrovnaný a zároveň aj konečný stav na ukazovateli skóre - 3:3.

Šošoni tak zavŕšili prípravu remízou s nováčikom českej I. ligy.

"Pre divákov dobrý zápas, pre nás mimoriadne poučný. Prvá polhodina bola z našej strany pomalá, nepresná, boli sme nedostatočne agresívni. Súperovi to stačilo k tomu, aby si svojou kvalitnou, umnou hrou vytvoril vysoký náskok. Čo je cenné pred Kodaňou, bola naša druhopolčasová nezlomnosť. Nepoložili sme sa, ukázali našu mentalitu a šliapali naplno. Zvýšili sme agresivitu, rýchlosť prevedenia. Nakoniec sme mohli zvíťaziť aj vďaka opore v bráne, ktorú sme mali v osobe Aleša Mandousa. V kľúčových okamihoch nás podržal, ustáli sme to a dôrazom sme sa tlačili do gólu. Síce to bol priateľský zápas, no musíme ísť stále na doraz. Nie je podstatné, ktorá jedenástka zápas štartuje, ale aj ktorá ho dohráva. Striedajúci hráči dnes prehovorili, za čo som rád, pretože sa potvrdila konkurencia v kabíne, o ktorej som vedel. Jakub Holúbek zacítil bolesť, preto sme reagovali skorým striedaním. Yusuf hral dnes inak - kvalitnejšie a najmä tímovejšie, preto prišla odmena v podobe gólov a dobrého výkonu."
Nikolas Špalek, krídelník MŠK Žilina

"Začiatok stretnutia sa nám nevydaril. Na kopačky sa nám lepila nepresnosť, ktorú sme zlomili až po polhodine hry. Začali sme postupne nabaľovať, cez prestávku nám tréner prizvukoval, aby sme zahodili za hlavu prvý polčas a začali odznova. To sa podarilo, boli sme presnejší, dravejší, útočnejší. Vypracovali sme si niekoľko tutoviek, postupne nastrieľali góly a nakoniec siahali na výhru. Zápas nás opäť posunul, sústredíme sa na Kodaň."