MŠK Žilina -TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 6:0 (2:0)
Prípravné zápasy,
sobota 24. 6. 2017 od 17:00
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Góly: 82. a 87. Gerebenits, 30. Jánošík, 45. Škvarka, 60. Klec, 68. Michlík
Rozhodca: Očenáš
Mandous - Vallo (78. Šušolík), Králik, Hancko (63. Moško), Sluka - Cociuc (70. Gerebenits), Diaz (46. Klec), Škvarka (C) (62. Michlík) - Jánošík (62. Mráz), Otubanjo (46. Sheidaev), Jankauskas

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Leszczynski (76. Lalić) - Magiera, Deja (46. Podhorín), Malec (46. Zakrzewski), Urgela, Sierpina, Podgórski, Kostorz (46. Sládek), Jaroch, Pezo, Barisić
Futbalisti MŠK Žilina nastúpili aj na svoj druhý zápas prípravy na domácom štadióne, premiéru v základnej zostave dostal odchovanec Branislav Sluka, ktorý nastúpil na ľavej strane obrany. Proti nám sa postavilo Podbeskidzie s takmer úplne novou zostavou, keď tréner Ján Kocian skúšal viacero hráčov na skúške.

ZOSTRIH ZÁPASU

Od začiatku sa hral vo veľkom teple svižný futbal, úvodné minúty nepriniesli väčšiu šancu ani pred jedným z brankárov. Vzrušenie na tribúnach priniesla 7.minúta, no center Žeňu Cociuca nedočiahol dobiehajúci Eligijus Jankauskas. Poliaci sa zamerali na rýchle brejky, v úvodnej štvrťhodine vystrašila Mandousa iba hlavička Peza, ktorá mala gólové parametre. Ďalšia sľubná šanca prišla po chybe poľskej obrany, no zakončenie Yusufa Otubanja zmaril skorým vybehnutím Leszczynski. Strelecký pokus si pripísal aj premiant Braňo Sluka, no jeho prízemná strela spoza veľkého vápna nenarobila brankárovi Bielsko-Biala starosti. Oveľa lepšie a najmä gólovejšie namieril po polhodine hry Lukáš Jánošík, ktorému ideálne posunul loptu Michal Škvarka a strela do protipohybu znamenala naše vedenie - 1:0. V 36. minúte zvonila tyč po bombe Cociuca z tesnej blízky. O päť minút sa fanúšikovia prizerali peknej akcii, na konci ktorej však nesadla strela kapitánovi Škvarkovi. S polčasovým hvizdom napokon prišiel aj ďalší gól šošonov, keď sa po peknej kombinácii presadil práve Mišo Škvarka - 2:0.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, šošoni pôsobili v obrane kompaktnejšie ako v prvom dueli, brankár Mandous mal o poznanie menej práce. Šošoni pridali tretí gól po hodine hry, keď zužitkoval výbornú prácu Jankauskasa striedajúci Mišo Klec, ktorý strelou pod brvno nedal šancu Leszczynskemu - 3:0. Ďalšia pekná, kolmá akcia s gólovým zakončením prišla v 68. minúte, keď si šikovne zbehol pomedzi obranu Poliakov Jakub Michlík a popri nohách brankára skóroval - 4:0. V 77. minúte museli byť v pozore Mandousove rukavice, ktoré vyrazili nebezpečnú strelu súpera. O päť minút sme videli ďalší exportný gól, na jeho začiatku stál znova Jankauskas, ktorý sa predral po ľavej strane, v šestnástke stál nikým nekrytý Roland Gerebenits, ktorý sa zapísal do tabuľky strelcov - 5:0. To nebolo zo strany žltozelených všetko, najskôr sa vyznamenal brankár hostí pri lobe Jankauskasa, no loptu odkopli obrancovia Podbeskidzie iba k Rolovi Gerebenitsovi, ktorý poľahky zaznamenal svoj druhý gól v zápase - 6:0. Zverenci trénera Adriána Guľu tak po roku opäť zdolali poľského druholigistu, tentoraz vysoko 6:0.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Je pozitívne, že chalani nastrieľali góly, celkovo som však nebol spokojný s herným prejavom. Rýchlosť prevedenia nebola u chalanov taká, ako sme zvyknutí. Dovolili súperovi dostupovať, vykrývať priestory. Takáto nepresnosť by nás mohla stáť v budúcnosti nielen veľa síl, ale aj výsledok. Rovnako štandardky v úvode zápasu sme nezvládli ideálne. Nikdy nie je jednoduché streliť súperovi šesť gólov, preto si to ceníme. Avšak, napriek peknému výsledku sa dnes objavili pasáže, s ktorými sme spokojní rozhodne neboli. Braňo Sluka podal vo svojej premiére sympatický výkon, Roland premiérovými gólmi dobre uzatváral akcie, celkovo dobre naskočil, Maťo Moško rovnako prvý zápas, všetko sú to pozitívne veci. Keď sa pozriete na ročníky narodenia, je neuveriteľné, akým spôsobom dokážu hrať. Celkovo však máme stále čo zlepšovať."
Branislav Sluka, obranca, premiérový zápas za MŠK Žilina
"Napriek premiére som nepociťoval stres. Držali sme loptu na kopačkách, brankár nás v úvode podržal. V strede úvodného polčasu sme sa trochu uspokojili, pridali sme až v závere prvej štyridsaťpätminútovky. Akonáhle sme začali rýchlejšie posúvať loptu, tak sme sa dostávali do príležitostí. Na ľavej strane som sa cítil fajn, dobre sa mi spolupracovalo s Eligijusom aj chalanmi v obrane. Osobne to mohlo byť lepšie, no som rád za šancu, ktorú som dostal."
Roland Gerenenits, útočník, premiérový strelec za MŠK Žilina
"Veľmi som si užil oslavné gesto po premiérovom góle za Áčko, spadol mi veľký kameň zo srdca. Odvďačil som sa trénerovi tým najlepším možným spôsobom za to, že ma vytiahol a dal mi šancu. Napriek výsledku to bol náročný zápas, vo veľkom teple sme odmakali celých 90 minút. Snažili sme dodržovať naše princípy, čo dnes v konečnom dôsledku slávilo úspech."
Prípravné zápasy,
sobota 24. 6. 2017 od 17:00