UYL: Historická výhra! Pod Dubňom sme zdolali slávny Inter po výsledku 3:1
Góly: 1. a 47. Sauer, 90.+ Vaľko - 77. Jurgens
ŽK: 62. Sauer, 90.+ Belko - 15. Carboni, 51. Sangalli, 86. Carboni
Rozhodca: Gishamer - Riedel, Weiss (všetci Rakúsko)
Belko - Kopásek, Leitner (C), Aremeyaw, Owusu - Oravec (78. Stojchvski), Šnajder (63. S. Javorček), Sauer - Kaprálik (52. Bortoli), Jambor (63. Vaľko), Addo (78. L. Sauer)

F.C. Internazionale Milano
Rovida - Zanotti, Matjaž, Fontanarosa, Carboni - Fabbian, Sangalli (52. Peschetola) (C), Grygar (64. Carboni) - Casadei - Curatolo (52. Abiuso), Jurgens
Mládežnícka Liga majstrov napísala na Štadióne MŠK Žilina svoju tretiu tohtosezónnu kapitolu. A po nej zároveň píšeme históriu mládežníckeho futbalu pod Tatrami. Po dvoch domácich výhrach s PAOK-om a Kairatom sme proti Interu začať lepšie ani nemohli. Mário Sauer nás poslal do vedenia hneď v 1. minúte a po zmene strán okamžite pridaj aj druhý, víťazný zásah. V závere síce hostia znížili, ale našu historickú výhru 3:1 a postup už nezvrátili, keďže z poslednej akcie pridal tretí gól Vaľko.

Žltozelení tak ako prvý slovenský tím postupujú v UEFA Youth League do osemfinále, ktorého žreb je na programe 14. februára.

Futbalový sviatok pod Dubňom odštartoval pred vypredanými tribúnami, keď Šošoni zaplnili maximálne povolených 25% z kapacity štadióna. Tréner Vladimír Veselý postavil osvedčenú základnú jedenástku z predchádzajúcich duelov, jedinou zmenou bolo zaradenie stredopoliara Martina Oravca namiesto Samuela Javorčeka do našej stredovej formácie.

Začiatok zápasu sme mali ako z najkrajšieho futbalového sna, Inter stratil loptu v strede poľa, Mário Sauer si ju naviedol a v 36. sekunde otvoril skóre milimetrovou strelou k žrdi - 1:0. Súboj sotva začal a my už sme boli v ďalšej gólovej šanci. Na kraji sa lopta dostala k Timovi Jamborovi, ktorý oblúčikom hľadal v ohni Henryho Adda, ale hlavičkou netrafil presne. Úvodných pätnásť minút bolo jasne v réžii Šošonov, držali sme loptu, tvorili a boli nebezpečnejším tímom. Výborne opäť zabojoval Jambor, po jeho zblokovanom pokuse pálil vysoko nad Adrián Kaprálik. V 18. minúte sme sa už takmer tešili druhýkrát, ofenzívnu snahu Dominika Šnajdera prerušil hvizd rozhodcu kvôli faulu. Takmer po pol hodine hry sa k prvému väčšiemu tlaku dostal Inter, dva razy podkúril našej obrane z ľavej strany, proti boli Ľubove Belkove isté zákroky. Vzápätí však ukážkovo zabojovala dvojica Šnajder a Addo, no po peknej kľučke druhého menovaného v pokutovom území sa penalta na Afričana prekvapivo nepískala. Milánčania hrozili zo štandardiek, po jednej z nich nás na poslednú chvíľu zachránil Abasa Aremeyaw, ktorý odkopol loptu ďaleko preč. Futbal sa prelieval zo strany na stranu, tento raz pekný center posadil na hlavu "Kapa" Richmond Owusu. Krídelník v súboji nenamieril medzi tri žrde. Následne sme skoro inkasovali, proti bol najprv vo veľkej príležitosti zákrok Belka proti Casadeiovi a dorážku Jurgensa zase zastavila naša obetavá obrana. Inter bol viac a viac nebezpečný, center z pravej strany a zakončenie Jurgensa si Belko postrážil. Nádherne technicky napriahol spoza šestnástky pred koncom polčasu Curatolo, no Ľubo Belko ukázal, prečo je už v mladom veku top brankárom a končekmi prstov vytesnil strelu nad.

Rovnako fantasticky ako v prvom sme začali aj v druhom polčase. Opäť sme sa vrhli hneď do útoku, veľkú gólovku Adriána Kaprálika ešte vychytal brankár Rovida, no na správnom mieste stál Mário Sauer a druhým presným zásahom, tentoraz ľavačkou z dorážky, zveľadil naše vedenie - 2:0. Vzápätí prestriedal Inter rovnako ako Šošoni. Nerazzurri zahrozili dvomi zlepenými veľkými príležitosťami, úžasné zákroky dnes ale predvádzal Ľubo Belko, ktorý všemožne držal čisté konto. Obrovská šanca sa naskytla aj Jamborovi, úplne sám si, bohužiaľ, zle spracoval loptu. Po krátkej, hluchšej pasáži hry sa k slovu dostal Inter, Jurgens si krásne naviedol loptu, no technické zakončenie na zadnú tyč opäť "robinsonádou" vytlačil Belko. Aktívny Estónec v službách Interu Oliver Jurgens po viacerých zahodených šanciach nakoniec v 77. minúte predsa len dotlačil loptu do siete a znížil skóre zápasu. Šošoni sa však nezosypali, práve naopak, po priamom kope Samuela Javorčeka a závare v pokutovom území sme tretí gól nepridali. Neúspešný bol aj pokus striedajúceho Lea Bortoliho. Inter s pribúdajúcimi minútami tlačil stále viac a viac, no na našej strane bolo aj skvelé povzbudzovanie z tribún, z ktorého išli v závere priam zimomriavky. Makalo sa hore-dole a krásnu bodku za týmto zápasom dal napokon v poslednej minúte nadstaveného času striedajúci Vladimír Vaľko, ktorý to zblízka prepasíroval cez Rovidu a naštartoval výbuch našej postupovej radosti - 3:1.

Šošoni si tak v play-off o osemfinále mládežníckej Ligy majstrov pripisujú fantastickú a historickú výhru v pomere 3:1, ktorú sledovalo via ako dve tisíc fanúšikov. Vďaka tomuto víťazstvu nad jednou z najlepších akadémií v Európe si na začiatku marca zahráme v ďalšej fáze UEFA Youth League. O súperovi (jeden z ôsmich veľkoklubov - PSG, Liverpool, Sporting Lisabon, Real Madrid, Benfica Lisabon, Manchester United, Salzburg alebo Juventus) rozhodne žreb, ktorý je na programe 14. februára. Aj osemfinále bude hrané na jedno stretnutie, o dejisku rovnako rozhodne žreb.

Vladimir Veselý, tréner MŠK Žilina U19
"Sme veľmi šťastní. V kútiku duše sme dúfali, že by sme mohli postúpiť cez takéhoto súpera. Inter napriek tomu potvrdil svoju vysokú kvalitu, chvalabohu za tri góly a postup. Základom úspechu bola tímovosť, na ktorú sme apelovali. Chalani to odmakali, pomohol nám Ľubo Belko skvelými zákrokmi v zlomových momentoch. Uskákali sme taktiež veľa štandardiek. Taliani možno mali prevahu v strede poľa, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Gól v 1. minúte je veľká vzpruha, pomohlo nám to, dodalo sebavedomia. Všetci, ktorí dnes nastúpili - aj striedajúci hráči - prispeli k výhre veľkou mierou. Fanúšikovia boli fantastickí, chalani pred takouto skvelou kulisou hrali asi prvýkrát v živote. Hnali nás a veľmi nám pomohli, za čo im ďakujeme."
Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina
"Sú to nádherné a neopísateľné pocity. Poraziť veľký Inter Miláno sa človeku podarí možno raz za život. Základom úspechu bolo, že sme do oboch polčasov vstúpili gólmi, ktoré nás upokojili a pridali nám sebavedomie. Práve toto podľa mňa vo veľkej miere prispelo k nášmu dnešnému víťazstvu. V závere mal súper tlak, no ustrážili sme si to a doviedli duel až do víťazného konca. Snažil som sa pomôcť chalanom, čo najviac to šlo. Mal som viacero dobrých zákrokov a som rád, že som nimi dopomohol k tejto veľkej výhre. Vedeli sme o súperovi, že sa bude snažiť udrieť dobrým centrom do šestnástky či vydarenou štandardkou. Dávali sme si však na to pozor, v závere poctivo bránili a vyrážali do protiútokov. Úplne na konci nám jeden aj vyšiel a zvýraznil našu víťaznú radosť. Sme veľmi šťastní, že diváci dnes prišli v takom hojnom počte a ďakujeme im za úžasnú podporu. Tešíme sa na nich v ďalšom kole a verím, že ich príde ešte viac."