Góly: 52. Šamaj, 80. A. Oravec, 82. Mlynár - 73. Gendiar
ŽK: 68. Gendiar, 81. Lazarets (obaja FK Pohronie)
Rozhodca: Batiz - Cabaj, Pavlačková
Badžgoň - A. Oravec (83. Pečarka), Zemko (C), Mensah, Blaško - Chyla, Šamaj (83. Straka), Šimun (61. Beňadik) - Hranica (73. Bortoli), Vaľko, Weber (73. Mlynár)

Pohronie Žiar nad Hronom
Mišina - Gabura, Neischl (C), Sakhno, Šimek, Jokel, Slosarčík (89. Varecha), Lenharčík (46. Sikorjak), Kováč (59. Gendiar), Kučera (66. Lazarets), Boška
V treťom zápase si Šošoni v novej sezóne konečne pripísali do tabuľky prvé tri body. Tie sa ale nerodili vôbec ľahko. Po bezgólovom prvom polčase sme sa ujali vedenia zásluhou Samuela Šamaja. Napriek hernej prevahe sme však nevedeli pridať ďalší gól, a tak udreli hostia. Vyrovnanie nás ale nabudilo a dvomi gólmi Adama Oravca a Sebastiána Mlynára v poslednej desaťminútovke sme si zabezpečili konečnú výhru 3:1.

záznam zápasu

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Od súpera sme očakávali hlboký blok pred vlastnou bránou, čo sa aj potvrdilo. Pripravovali sme sa na to, ale nebolo jednoduché dostať sa do zakončenia, keď v poslednej tretine ihriska boli všetci hráči súpera. Vytvorili sme si šance, ktoré musíme s takýmto súperom premeniť, aby to viac otvorili vzadu v ďalšom priebehu hry. Často nám v predfinálnej fáze hry chýbal lepší dotyk resp. rozhodnutie pri prihrávke. Hostia si vytvorili dve šance z hry. Z jednej sme dostali gól na 1:1 a pri druhej nás podržal brankár. V poslednej 15-minútovke sa nám podarilo zlomiť odpor súpera a zaslúžene sme vyhrali. Aj keď dnes sme museli veľa pracovať na ihrisku najmä v útočnej fáze. Chlapcom gratulujeme k víťazstvu."