Góly: Góly: 28. Boguski, 78. Bartosz - 79. Cywka (vlastný gól)
ŽK: 69. Bartosz - 33. Gerebenits, 80. Králik, 85. Šušolík
Diváci: 50
Wisła Kraków
Miśkiewicz - Sadlok (44. Spicić), Gonzalez, Głowacki, Cywka - Popović (66. Zachara) - Małecki (76. Uryga), Mączyński, Brlek, Boguski (66. Bartosz) - Ondrašek (66. Brožek)

Mandous - Šušolík, Kaša (46. Králik), Hancko, Holúbek (46. Letić) - Klec (80. Škvarka), Tortolero (46. Káčer), Cociuc - Jánošík, Gerebenits (60. Haskić), Vallo (60. Hlohovský)
Futbalisti MŠK Žilina na svoj druhý zápas v Turecku takmer úplne zmenili zostavu, v základe dal opäť priestor tréner Adrián Guľa iba stopérovi Filipovi Kašovi, ktorý zároveň nosil v prvom polčase na rukáve kapitánsku pásku.

ZOSTRIH ZÁPASU

Vekový priemer žltozelených bol pri nástupe menej ako 21 rokov.

O prvú strelu sa postaral v 5. minúte Kristián Vallo, mieril však vysoko nad. Poliaci kontrovali v 8. minúte, Malecki, našťastie, pochodil rovnako ako náš krídelník. Wisla v úvodnej štvrťhodinke hrozila častejšie, Aleš Mandous si poradil so všetkými strelami i centrami. Pozorná bola aj defenzíva pred ním, Filip Kaša obetavým sklzom zabránil strele v 27. minúte. O dve minúty sme však inkasovali, Malecki síce nevystrelil prudko, no trafil nabiehajúceho spoluhráča, ktorý so šťastím zmenil smer lopty pred bezmocným Mandousom. Mladí šošoni sa aj v nasledujúcich minútach snažili otvoriť kompaktného súpera, hra sa však kúskovala častým ošetrovaním. Duel s množstvom súbojov pokračoval až do prestávky, do kabín sme odchádzali s tesným mankom.

Do druhého dejstva sme nastúpili s tromi zmenami, ktoré mali oživiť našu hru. Hrozil však súper, Mandous vytiahol výborný zákrok hneď v 47. minúte po úniku Brleka. Žltozeleným nevychádzali kombinácie, a tým pádom sme sa nedostávali do väčších šancí. Z ľavej strany to skúšal Bojan Letić, no na jeho dobrý, prízemný center nestihol nik zareagovať. Následne sa hralo ďaleko od brán, bez výraznejšej príležitosti na jednej či druhej strane. Po nástupe na trávnik pohrozil v 68. minúte hlavou striedajúci Nermin Haskić, chýbala jej však prudkosť. Gólové chvíle prišli až v záverečnej štvrťhodine, najskôr Poliak Bartosz vyhral súboj s Bojanom Letićom a obstrelil Mandousa v našej bráne. Šošoni odpovedali takmer okamžite, k centrovanej lopte sa dostal Filip Hlohovský a obranca hostí si loptu kopol do vlastnej siete - 2:1. Po góle sme ožili, dobré prihrávky Braňa Šušolíka ani Bojana Letića nedočiahli hráči v šestnástke. Napriek záverečnej snahe a tlaku pred bránou súpera si Wisla postrážila vedenie a oplatila nám prehru spred roka.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Tréningový proces a aj samotné sústredenie je o tom, aby všetci hráči dostali príležitosť. Ukázalo sa, že v prvom polčase bol skúsený súper veľkým sústom pre mladých chalanov. Neboli sme však slabší, skôr nám chýbalo sebavedomie na to, aby sme Wislu pritlačili do defenzívy. Pre niektorých hráčov išlo o prvú vážnu konfrontáciu so skúseným tímom. Ustráchanosť, nesúrodosť v prvej časti bola značná, je to aj o zbieraní skúseností. V druhom polčase prišla po prestriedaní zmena, bolo cítiť, že prišli kvalitnejší hráči, ktorí majú niečo za sebou. Súpera sme zatlačili a mali sme na zvrátenie stavu aj napriek tomu, že sme dobiehali dvojgólové manko po našich drobných chybách. Chlapci sú nahnevaní, prišli sme do Turecka okrem trénovania aj vyhrávať. Wisla sa k zápasu postavila ako k majstrovskému, čo je rovnako dobrá skúsenosť po mentálnej stránke, odolnosti, správnej koncentrácii. Sme radi, že sme odohrali takéto stretnutie, pripravujeme sa okamžite na Záhreb."
Branislav Šušolík, obranca MŠK Žilina

"Po dlhom čase som odohral zápas za A-tím, čomu sa teším. Dnes to bola výborná skúsenosť. Osobne sa mi hralo výborne, dobre sme spolupracovali s krídelníkom. Škoda výsledku, chýbala streľba zo stredných vzdialeností, netlačili sme sa do koncovky a v neposlednom rade musíme premieňať šance, ktoré sa naskytli."