Mládež v akcii (30.1. - 5.2.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 5. kalendárnom týždni roku 2023.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

piatok 3.2.

"B": MŠK Žilina - FK Dukla Praha "B" 5:5 (2:4) Góly MŠK: Krstić 2, Kudlička, Mojžiš, vlastný | prípravný zápas

sobota 4.2.

U19: FC Red Bull Salzburg - MŠK Žilina 1:2 (0:1) Góly MŠK: L. Bortoli, Weber | prípravný zápas

U17: MŠK Žilina - FC Baník Ostrava (Štadión MŠK Žilina, 10:00) | prípravný zápas - ZRUŠENÉ KVÔLI NEPRIAZNIVÉMU POČASIU

U16: MŠK Žilina - FC Baník Ostrava (Strážov, 10:00) | prípravný zápas - ZRUŠENÉ KVÔLI NEPRIAZNIVÉMU POČASIU

U15: MŠK Žilina - FK Dubnica nad Váhom (Strážov, 12:00) | prípravný zápasZRUŠENÉ KVÔLI NEPRIAZNIVÉMU POČASIU

U14: MŠK Žilina - FK Dubnica nad Váhom (Strážov, 14:00) | prípravný zápasZRUŠENÉ KVÔLI NEPRIAZNIVÉMU POČASIU

U13: Triangel (Dunajská Streda)

• DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:1 (0:1) Gól MŠK: Dikoš
    • Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U13: "Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom. Veľmi dobre sme kombinovali. Vytvorili sme si viac šancí, bohužiaľ, nevyužili sme ich."
  • FC Honvéd Budapešť - MŠK Žilina 0:0
    • Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U13: "Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme behali najmä bez lopty, súper hral dobre, a my sme boli po zisku lopty nepresní a pomalí. V druhom polčase sme boli dôraznejší a rýchlejší. Vytvorili sme si aj dve dobré šance, ktoré, žiaľ, ostali nevyužité."

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U13: "Veľkým pozitívom dnešných zápasov bola obranná fáza hry. Súperov sme za dva zápasy nepustili do žiadnej šance. Chalanom za výkony ďakujem."

U12: Triangel (Dunajská Streda)

• DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 4:4 (1:1) Góly MŠK: Pinčík, Važan, Zábojník, Šimun
    • Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "V zápase sme sa aj v náročných herných situáciách snažili o rozohrávku od brankára - otváranie hry. Potrebné je byť presný v prihrávkach, dnes naše nepresnosti domáci hneď trestali gólmi. Herne aj pohybovo sme sa dokázali presadiť, viacerí hráči ukázali technické prvky a výbornú hru 1 na 1 až 1 na 2. Hráčom sa darilo realizovať jednoduché a rýchle herné kombinácie s častým zakončením. Dôležité je vypracované gólové príležitosti premeniť. Vyzdvihol by som u viacerých hráčov dôraz v osobnom súboji a prácu s telom. U niektorých hráčov je dôležité zvýšiť pohyb bez lopty - aktivitu."
  • FC Honvéd Budapešť - MŠK Žilina 1:3 (1:0) Góly MŠK: Štrbavý, Važan, Repkovský
    • Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "Proti kvalitnému súperovi sme sa dokázali presadiť herne aj pohybovo. Veľmi dobre sme riešili rozohrávku - otváranie hry. Mali sme často rýchly prechod do útoku pomocou kolmých prienikovych prihrávok. Väčšina hráčov sa presadila vďaka technickým prvkom a hre 1 na 1 až 1 na 2. Najmä v druhom polčase sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí. Strelili sme krásne góly po jednoduchých a rýchlych kombináciách prakticky do prázdnej bránky. V obrannej fáze by som vyzdvihol opäť dôraz v osobnom súboji, prácu s telom a veľmi dobré prepnutie hneď po strate lopty s konštruktívnym ziskom lopty. Je potrebné u niektorých hráčoch zlepšiť výber miesta - vnímanie hry (kedy a kam nabiehať)."

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "Dnes sme vyťažili, okrem 8 hráčov, ktorí idú v nedeľu a v pondelok na turnaj za výber SsFZ U12 a dostali dnes voľno, všetkých hráčov + 4 hráčov z regiónu."

nedeľa 5.2.

WU15: Triangel (Bratislava)