Rozhodca: Gemzický - Jekkel, Sluk
TJ Tatran Oravské Veselé
Feriančík - Žilák, Kmeť, Struhár, Šmiheľ, Hoti, Ratica (90. Burzík), Janič (85. Pňaček), Jurky, Gočal (85. Hojo), Pisarčík (C) (68. Garaj)

Belko - Suľa, Nagy, Nemčík, Javorček - Holáň (62. Gomola), Diaz (C), Myslovič - Kaprálik, Jibril (62. Kostúr), Bari (62. Goljan (81. Hamza))
Aj v 3. kole Slovnaft Cupu cestovali futbalisti MŠK Žilina za svojím súperom na Oravu. Tentoraz však v značne oklieštenej zostave čelili treťoligistovi z Oravského Veselého. Úvod bol na oboch stranách gólový, z prvej akcie udreli šošoni, domáci odpovedali vydarenou strelou. V ďalšom priebehu už gól nepriniesli viaceré naše sľubné šance, a tak priniesli rozuzlenie až penalty. V nich sme boli úspešnejší, a tak sme aj v pozmenenej zostave vydreli postup do 4. kola.

V tomto stretnutí viedol tím asistent trénera Pavla Staňa Peter Černák, ktorý sa už v úvodnej minúte prizeral akcii Kristiána Bariho. Žilák chyboval, Bari sa pretlačil na ľavej strane až do zakončenia a pravačkou strelil dôležitý vedúci gól - 0:1. Gólový úvod pokračoval, tento raz ale udreli domáci. Gočal z hranice šestnástky napriahol a aj s prispením teču prekonal Ľubomíra Belka. Začínalo sa tak odznova, loptu držal najmä Patrik Myslovič, ktorý sa v strede poľa snažil zásobovať prihrávkami našich útočníkov. V 18. minúte to skúšal René Holáň, zasekol si protihráča, ale jeho strele chýbala razancia. O päť minút vyškrabal loptu spod brvna Belko po strieľanom centri Raticu. Gočal obhodil vybiehajúceho Belka, ktorému pomohol Samuel Suľa a poslal loptu na roh. Bari sa pokúšal svojou pravačkou prekvapiť Feriančíka v bráne domácich aj v 32. minúte, tentoraz vyšiel zo súboja víťazne brankár Veselého. Potlesk si domáci futbalisti vyslúžili aj po štandardke v 39. minúte, kedy najskôr pálil Jurky a z odrazenej lopty aj Ratica. Jeho strela našťastie mierila vedľa. Pred polčasom sme zaznamenali ešte pokusy Mysloviča a Holáňa, jeden znamenal iba roh a druhý mieril do náruče Feriančíka. Nerozhodný stav nezmenil ani priamy kop Mysloviča.

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci, Pisarčík kľučkou takmer obišiel Belka, no náš gólman pohotovým zákrokom zakročil. Poradil si aj s hlavičkou Jurkyho, ktorú vyrazil. Nám nevyšiel následný brejk, novic Taofiq Jibril nevysunul Ivana Diaza. Za neustáleho dažda sme obliehali domácu polovicu, po hodine hry sa k strele dostal Bari, znova však mieril iba do miest, kde stál pripravený Feriančík. Na rad prišlo naše trojité striedanie, práve čerstvý Gomola to skúšal prízemnou strelou, Feriančík bol pripravený. Neuspel ani ďalší novic na trávniku - Adam Kostúr v 70. minúte, Feriančík tentoraz nohou vykopol istý gól. Domáci sekundovali hlavičkou Struhára, ktorá iba tesne míňala ľavú tyč Belkovej brány. S pribúdajúcimi minútami to bol na ťažkom teréne boj s množstvom nepresností, hralo sa viac po vzduchu, v 88. minúte skákal Kostúr, ale na loptu nedočiahol. Záverečné sekundy už nepriniesli gól, a tak nasledovali penalty.

V nich sa nepomýlil Diaz, Kaprálik, Javorček ani Myslovič. V 4. sérii síce prestrelil Nemčík, no pomýlili sa aj domáci, a to hneď dvakrát. Šošoni tak uspeli po penaltách a v 4. kole sa dozvedia súpera po žrebe.

Záznam zápasu

Peter Černák, asistent trénera MŠK Žilina
"Mali sme dobrý vstup do zápasu, no súper sa rýchlo dostal vyrovnaním naspäť do stretnutia. Našu hru komplikoval terén, ktorý nám znemožňoval kontrolovať hru a loptu, čo nám robilo problémy v zakončení, kde sme mohli byť odvážnejší. Druhý polčas bol v našej réžii, mali sme obrovskú prevahu, ale nevedeli sme sa dostať do vyložených šancí. Súper mal tiež svoje príležitosti, ktoré sme ustáli. Nakoniec sme museli postup uhájiť až v penaltách. Chalanom ďakujem za prístup, pretože skladanie mužstva nebolo najjednoduchšie."
Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina
"Splnili sme dnes trénerove pokyny. Podarilo sa nám streliť skorý gól, ale vzápätí sme inkasovali po teči. Potom sme prebrali iniciatívu, celý zápas sme dominovali, ale vo finálnej fáze sme sa nevedeli presadiť. Zlomilo sa to až v penaltách, za čo sme radi. V nich som sa cítil výborne, penalty mám rád a som šťastný, že som pomohol zákrokom. Vyšlo to, postúpili sme."