Slovnaft Cup: Na Oravu s výrazne okliešteným kádrom
Ešte pred samotným výkopom prinášame doplňujúce informácie a vysvetlenie, prečo dnes cestujú futbalisti MŠK Žilina na zápas 3. kola Slovnaft Cupu proti Oravskému Veselému v značne oklieštenej zostave.

rozloženie síl na pohár i ligu

Po súboji v Námestove cestujú futbalisti MŠK Žilina opäť na Oravu, kde sa predstavia v 3. kole Slovenského pohára proti Oravskému Veselému. Vzhľadom na všetky epidemiologické riziká i fakt, že daná oblasť sa nachádza v červenej zóne, vyslalo vedenie MŠK Žilina na duel oklieštenú zostavu. Športový manažér Karol Belaník vysvetľuje bližšie dôvody tohto rozhodnutia.

"V žiadnom prípade nejde o nedostatočný rešpekt voči súperovi alebo voči Slovenskému poháru ako súťaži samotnej. Avšak vzhľadom na to, že zápas musíme odohrať a na to, že Oravské Veselé sa nachádza v červenej zóne, nechceme pri všetkých epidemiologických a hygienických opatreniach vystavovať riziku nákazy všetkých hráčov "A"-tímu a znemožniť im tak prípadne najbližšie stretnutia. Aj preto sme sa rozhodli, že rozložíme sily a proti Oravskému Veselému postavíme zmiešaný tím."

Šancu tak dostanú prevažne hráči projektu, ktorí zabojujú o postup. "Predpokladáme, že sobotný súboj s Dunajskou Stredou sa odohrá, navyše v mužstve máme veľa reprezentantov, ktorých čakajú budúci týždeň zrazy, aj preto sme sa chceli vyvarovať prípadným komplikáciám a ďalším problémom. Kvôli tomu sme s ohľadom na sobotný ligový zápas rozložili sily do dvoch mužstiev, chceme byť konkurencieschopní v dnešnom stretnutí a aj cez víkend. Mladému tímu každopádne veríme a vieme, že má dostatočnú kvalitu, aby doniesol z Oravy postupový výsledok. Potrebovali sme však ozrejmiť naše rozhodnutie smerom k fanúšikom, organizátorovi Slovnaft Cupu i súperovi, ktorého rešpektujeme," dodáva športový manažér.