Slovenský pohár | Ženy: MŠK Žilina - FC Košice 6:0 (3:0)
streda 16. 3. 2022 od 16:00
Strážov
6:0(3:0)
MŠK Žilina - FC Košice
Góly: 4. a 61. Valová, 12. Sýkorová, 16. Grečnarová, 53. Kucharčíková, 87. Randová
Rozhodca: Krajči - Ukropová, Gešová
Červíková (46. Maťková) - Randová (C), Bytčánková, Kucharčíková, Šmidová - Obertová (46. Mudráková), Valová, Grečnarová (60. Krajčíová) - Pružinská (46. Kekelyová), Sýkorová, Tyčiaková

FC Košice
Vozárová - Čavisová, Tiszová (C), Vašková, Galarovičová, Kendiová, Pivarníková, Ferková, Brišová (71. G. Maková), Hrehová (28. S. Maková), Papajová
Šošonky dnes v prvom zápase semifinále Slovenského pohára zachraňovali nie úplne ideálny deň žilinského futbalu. Na domácom trávniku vyzvali neporazeného lídra II. ligy žien skupiny "B" - FC Košice. Už od začiatku stretnutia však začali do bodky napĺňať úlohu papierového favorita, keď v 16. minúte sme viedli už 3:0. Ďalšie tri presné zásahy pridali naše baby po zmene strán, a východniarky si tak odnášajú do odvety vysokú prehru 0:6. Tá je na programe o tri týždne v stredu 6. apríla v Košiciach.

záznam zápasu

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy
"Pohárové zápasy bývajú zradné, preto sme nechceli nechať nič na náhodu a rozhodnúť už v prvom zápase. Po našich troch rýchlych góloch sme prestali hrať kombinačne a trápili sa kvôli vlastnej nepresnosti. Druhý polčas sme zlepšili pohyb a naša hra spĺňala kritéria. K odvetnému duelu však musíme pristúpiť zodpovedne a potvrdiť naše ambície."