Ostravu sme po dvoch rokoch opäť zdolali 2:0
Zápasové menu
Aj v druhom prípravnom zápase vyskúšal tréner Pavol Staňo takmer všetkých hráčov. Úvod patril domácemu Baníku, no šošoni sa postupne dostávali do hry a zlepšený výkon po zmene strán podčiarkli aj gólovo. Aj v druhom stretnutí sa presadila dvojica Balaj, Fazlagić. Ostravu sme tak po dvoch rokoch porazili identickým výsledkom 2:0.

ZOSTRIH ZÁPASU


Aj v druhom prípravnom dueli dostali šancu všetci hráči z kádra. Vo veľmi chladnom počasí zachytil nástup do zápasu lepšie Baník, ktorý svoj prvý strelecký pokus mieril do brvna. Za šošonov sa prihlásil o slovo v 11. minúte Filip Kaša, jeho hlavička mierila mimo. Prvá vážnejšia situácia prišla pre šošonov v 18. minúte, Laštůvka musel vysoko vybehnúť a loptu mimo pokutového územia iba hlavičkovať, kapitán Miro Káčer chcel jeho vybehnutie potrestať, ale jeho strelu zblokovala domáca obrana. V 23. minúte šikovne prehodil po rohu loptu Martin Králik na Vahana Bichakhchyana, ale jeho prudký projektil ľavačkou smeroval vysoko nad. O päť minút neskôr sa črtala naša ďalšia šanca po dobrm napádaní, ale Dawid Kurminowski neskúsil streľbu, ale hľadal lepšie postaveného spoluhráča. Po polhodine hry musel zasahovať po strieľanom centri aj Dominik Holec, ktorý skrotil skákavú loptu do náručia. Pred polčasom išli domáci takmer do vedenia - najskôr Reiter po peknej kombinácii nevystrelil prudko a v posledných sekundách prvého dejstva sa rútil na Holeca domáci Šašinka, ale jeho lob skončil iba mimo našej svätyne.

Aj do druhého prípravného stretnutia tejto zimy vystriedal tréner Staňo cez polčas celú jedenástku, na trávniku ostal iba kapitán Káčer. Druhé dejstvo otvorila strela Roba Boženíka, na druhej strane sa k odrazenej lopte po rohu dostal Azevedo, ale striedajúci Miloš Volešák zasahovať nemusel. V 67. minúte už si náš gólman vyslúžil potlesk, keď si poradil s prízemnou strelou Filla. Šošoni hrali aj po zmene strán aktívne, odmenení boli v 68. minúte, keď Enis Fazlagić vysunul na ľavom kraji Braňa Sluku, ten ihneď servíroval pred bránu, kde sa nemýlil zoči-voči Čížovi Filip Balaj - 0:1. Baník mohol odpovedať agilným Fillom, ktorého strele chýbali centimetre. K strele sa odhodlal v 79. minúte z veľkej diaľky Ján Minárik a jeho pokus musel boxovať Číž na roh. Po dvoch štandardkách sme sa tešili opäť, loptu domáci nedokázali upratať do bezpečia a z dorážky sa aj v druhom zápase presadil Fazlagić - 0:2. Ostravu sme tak porazili po dvoch rokoch opäť výsledkom 2:0.

HLASY PO ZÁPASE
Luboš Kozel, tréner FC Baník Ostrava
“Bol to výborný test, stretnutie malo vysokú úroveň, súper bol výborný. Teší ma, že sme sa mu herne vyrovnali. Hlavne prvý polčas sme mali toho viac ako oni, ale nedali sme gól. Súper to potom prestriedal, nám trochu dochádzali sily a súper bol trochu herne lepší. Jediné, s čím nemôžem byť spokojný, je riešenie našej finálnej fázy, ale tomu sme sa v príprave zatiaľ ešte toľko nevenovali.”
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Na tú fázu, v akej sa nachádzame my aj súper, išlo o výborný zápas z oboch strán. Podarilo sa nám vyhrať, ale duel bol po celý čas otvorený. Znova sme chceli vyťažiť všetkých hráčov vzhľadom na náročnejší tréning deň pred zápasom. Výkon splnil najprísnejšie kritériá, chalani si siahli na dno síl. Vyskúšali sme variant s jedným, a potom s dvomi útočníkmi, ale hráči mali podobné úlohy. V porovnaní s predchádzajúcim zápasom sme, pochopiteľne, museli výkon posunúť na ešte vyššiu úroveň. Bolo to spôsobené hrou súpera, ale aj napriek tomu sa nám podarilo skórovať a dostať sa do náznakov šancí."
Branislav Sluka, obranca MŠK Žilina
"Počasie bolo veľmi nepríjemné, ale napriek tomu sme sa snažili hrať svoju hru, čo sa nám darilo najmä v druhom polčase. Súper sa síce dostal do príležitostí, no odolali sme. Poctivo sme zápas odmakali, odšprintovali, hoci sa tam vyskytli nejaké chybičky. Máme ešte dosť času na to, aby sme ich odstránili na sústredení a vrátili sa odtiaľ ešte lepší. Za výhru nad kvalitným tímom sme radi."
Prípravné zápasy,
sobota 18. 1. 2020 od 15:00
Tréningové centrum Vista, Ostrava
0:2(0:0)
FC Baník Ostrava - MŠK Žilina
Góly: 68. Balaj, 80. Fazlagić
ŽK: 82. Pokorný - 33. Bichakhchyan, 35. Anang
Diváci: 650
ZOSTAVY
FC Baník Ostrava
Laštůvka (66. Číž) - Fillo, Hrubý, Holzer, Šindelář, Pokorný, Drozd, Jánoš, Reiter, Azevedo, Šašinka

MŠK Žilina
I. polčas: Holec - Anang, Kaša, Králik, Demiri - Bichakhchyan, Fazlagić, Káčer (C) - Jánošík, Kurminowski, Ďuriš
II. polčas: Volešák - Rusnák, Minárik, Kiwior, Sluka - Káčer (C) (66. Fazlagić), Gono, Balaj - Kaprálik, Boženík, Gerebenits
SÚVISIACE ČLÁNKY
17.01.2020Ďalším súperom v príprave český Baník Ostrava: Opäť vyťažiť všetkých hráčov