Fauly: 16:13

MFK Ružomberok
Krajčírik – Mojžiš, Maslo (C), Malý (46. Chrien) – Madleňák, Lichý, Gerec (70. Kelemen), Fabiš – Tučný (61. Macejko) , Bobček (61. Halabrín), Regáli (85. Dopater)

Belko - Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari - Myslovič (C), Kopas, Gidi (80. Iľko) - Kaprálik (90. Galčík), Jambor (72. Jibril), Ďuriš
Aj okrúhle 10. kolo Fortuna ligy bolo pre Šošonov piatkové. Na posledné strelecké suchoty v lige sme dali zabudnúť v súboji proti Ružomberku na ich trávniku už v úvodných minútach. A to nielen gólovo, ale celkovo aj výkonom. Žltozelení udreli dvomi gólmi a pripravili si ideálnu pôdu na tri body, ktoré sme si do konca zápasu sebavedomým výkonom udržali.

Ružomberok sme po minulosezónnych nevydarených stretnutiach konečne zdolali, navyše po troch rokoch na ich pôde a k tomu sme ho preskočili v tabuľke.

Na Liptove sa musel tréner Jaroslav Hynek zaobísť bez potrestaného kapitána Tomáša Nemčíka, ktorého na stopérskom poste nahradil rovnako ako v pohári Andrej Stojchevski. Ostatné mená ostali oproti Podbrezovej nezmenené.

Domáca ruža začala zostra, hneď po úvodnom nákope nás zatlačila a vyobjovala si štandardky, tú prerušil ofsajd domáceho útočníka.  Tutovku sme mali na kopačkách prví my, keď sa po kombinácii v strede poľa dostal pred Krajčírika kapitán Patrik Myslovič, ružomberský brankár ale končekmi prstov loptu chytil. V 7. minúte už nemal nárok. To keď Matúš Rusnák na zadnej tyči strieľanou prihrávkou našiel na päťke nekrytého Timoteja Jambora, ktorý poľahky z päťky strelil nielen prvý gól zápasu, ale aj svoj prvý presný zásah v aktuálnej sezóne - 0:1. Potlesk si následne vyslúžila aj krútená strela Dávida Ďuriša, u ktorého začala gólová akcia. V 12. minúte ale mieril nad brvno domácej svätyne. Ružomberok sa dostával do hry štandardkami, po jednej zohratej z toho bola veľká šanca, Mojžiš našťastie tiež prestrelil. Naša radosť na tribúnach, na ktorých bolo dostatok Žilinčanov, vytreskla po druhýkrát v 17. minúte. Tentoraz Myslovič centrom vyzval do behu Dávida Ďuriša, ktorého dokonalá hlavička v záklone prekvapila celú domácu obranu na čele s vybehnutým brankárom Krajčírikom - 0:2. Silní boli domáci vo vzduchu, kde viackrát vyskočili najvyššie, na naše šťastie nemierili medzi tri žrde Belkovej brány. Hynkovci mohli súperovi zasadiť tretí úder v 27. minúte. Kapo bol sám pred Krajčírikom, dotykom si však loptu hodil až príliš do strany, domáci gólman mu už zmenšil strelecký uhol a náš útočník ho nedokázal obstreliť. Žltozelení si držaním lopty a otáčaním ťažiska hry chystali súpera, Barimu sa otvoril priestor naľavo, kde ho fauloval Tučný. Nasledoval priamy kop z ostrého uhla, po ktorom prišiel ďalší signál. Myslovič sa odrthol od svojho strážcu, loptu však netrafil gólovo ako proti Michalovciam. Napriek tomu poslal loptu do ohňa, kde sa dostala k Stojchevskemu, ten ju ale v súboji nepretlačil na bránu. Trpezlivo sme čakali na ďalšiu šancu, ktorá sa nám naskytla po prepadnutej lopte v 44. minúte, Kapo zapol, no z uhla aj s prispením teču domácich zakrútil loptu tesne vedľa. Dva rohy Šošonov ukončili prvý polčas. Hoci boli štipľavé, zmenu skóre už nepriniesli.

Tesne po zmene strán si Belko pripísal prvý úspešný zákrok, ešte predtým sme mali sľubnú kontru, ktorú sme však nezakončili ani strelou. Ďalšie dve už áno. Najskôr Myslovič z hranice šestnástky v dobrej pozícii prestrelil aj vinou nerovností na trávniku. Oveľa presnejšie mieril Kaprálik, jeho obstrel opečiatkoval tyč Krajčírikovej brány. Naďalej sme hrozili z brejkov a mohli definitívne uzavrieť krajský súboj. Striedajúci Jibril mal na pravačke tretí gól po poctivej práci Ďuriša, Krajčírik bol proti, keď vytiahol ďalší dobrý zákrok. Aj v defenzíve to bola obetavá robota, potlesk si vyslúžil agilný Ďuriš. Sebavedomo sme bránili vedenie, uskákali sme to aj v závere, čím prišla prvá výhra v ročníku na pôde súperov a čím si Ľubo Belko pripísal štvrté čisté konto v prebiehajúcom ročníku.

V budúcom týždni nás opäť čakajú povinnosti v pohári aj v lige. Najskôr cestujeme v stredu do Spišskej Novej Vsi na 3. kolo Slovnaft Cupu, potom nás čaká konečne domáci ligový duel v sobotu. Ako poslednému súperovi pred odvetami budeme čeliť pod Dubňom Liptovskému Mikulášu od 18:00 hod.

Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok
"Mužstvo do zápasu vstúpilo celkom fajn, ale potom sme urobili dve individuálne chyby, práve na ktoré sme upozorňovali našich chalanov. Prízvukovali sme im, že Žilina má rýchlych futbalistov a bude sa snažiť hrať ´na centrálu´, za obranu, čo sa aj potvrdilo. Neboli sme dostatočne dôslední pri zabezpečovaní. Tým pádom sa hostia dostali do vedenia. Chceli sme s výsledkom niečo spraviť, bola tam dobrá príležitosť po nacvičenom signáli, ale netrafili sme bránu, prekopli sme. Súper bol efektívny, pričom hlavne trestal naše chyby. Chýbali nám odrazené lopty, nie všetci hráči sa vyrovnali s bojovnosťou. Chceli sme si vytvoriť rešpekt, veď sme hrali na vlastnom ihrisku. V druhom polčase bolo našou snahou dať kontaktný gól, lenže Žilina nás nepustila do šancí. Zatvárali nám krajné vertikály, čím sme mali problém otáčať ťažisko hry. Vyhrala zaslúžene."
"Dnes to bol náš najlepší výkon v doterajšom priebehu sezóny. V niektorých fázach sme boli až premotivovaní, čo pramenilo do zbytočných faulov. Každopádne sme to vzadu ustáli dobre svojou bojovnosťou, lepšie v druhom polčase ako v tom prvom. Chlapcov by som chcel pochváliť za to, ako zvládli súbojové momenty. Výkon ako taký bol energický a vo veľa veciach presný. Keby sme strelili z brejkov tretí gól, zápas mohol byť pokojnejší. Takto sme museli byť pozorní a na špičkách až do konečného hvizdu. Po Trnave a dvojgólovom náskoku sme sa poučili pri štandardkách súpera. Navyše po nešťastnej Podbrezovej sme šli veľmi dobre za svojimi povinnosťami. Cítiť, že duch mužstva je zdravý a energia funguje. Chalani sú za to šťastní a my tiež. Tím naberá na sile a ja verím, že si to udržíme a budeme stále kvalitnejší na lopte i bez nej."
Timotej Jambor, strelec víťazného gólu MŠK Žilina

"Dnes to bol fantastický výkon celého mužstva, každý jeden k tomu prispel svojím výkonom. Zaslúžené víťazstvo. Som veľmi rád za prvý gól v ročníku, čo bol veľmi dôležitý moment, ktorý nám všetkým pomohol a nasmeroval nás k výhre. Aj po dvojgólovom vedení, kedy by sa väčšina muzstiev stiahla a bránila, sme hrali svoju hru. Mali sme oveľa väčšie šance ako Ružomberok, ten výsledok mohol byť pokojne ešte krajší pre nás. Po dvoch prehrách v lige sme sa vzchopili, pohár nám pomohol, dnes si všetko sadlo."