MŠK Žilina - AS Trenčín 3:1 (2:0), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpil obhajca trofeje
Rozhodca: Michlian – Bóllo, Žákech
Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo (67. Leitner), Ricardo Nunes – Pečovský, Škriniar – Pich, Paur, Deza (71. Barčík) – M. Ceesay (46. Azevedo Guima)

AS Trenčín
Volešák – Čögley, Da Silva (76. Skovajsa), Kleščík, Holúbek – Baez (78. Opatovský) - Štefánik, Diaz – Frimmel (43. P. Mazan), Depetris, Mondek
Žilinčania po výbornom výkone zaslúžene postúpili do ďalšieho kola Slovnaft cupu. Svojho súpera vo štvrťfinále Slovnaft Cupu spoznajú 4.10.2012.

Už v prvej minúte rozohrávala Žilina priamy kop, ale Nunesovi sa nepodarilo trafiť tak presne okolo múru ako v sobotnom ligovom zápase s Prešovom. V 11. min sa po Kleščíkovom zaváhaní pri rozohrávke dostal k lopte Ceesay a svoje sólo premenil na úvodný gól stretnutia. V 21. min sa situácia opakovala, ale tentoraz sa brankárovi hostí Volešákovi podarilo zlikvidovať Ceesayov nájazd. Aj v ďalších minútach mali navrch domáci, ktorí útočili hlavne po krajoch ihriska a snažili sa vytvárať si šance. V 35. min mohol zvýšiť vedenie svojho tímu Pich, ktorý sa uvoľnil na pravej strane, dostal sa až do šestnástky, ale Volešák jeho strelu vyrazil. Tesne pred prestávkou sa už Pich zapísal do listiny strelcov, po milimetrovej prihrávke od Paura sa mu podarilo prekonať brankára hostí.
Trenčania prvýkrát pohrozili v 52. min, do brejku sa dostal Diaz, ale stopér Akakpo ho sklzom pripravil v šestnástke o loptu. O štyri minúty pálil z uhla Depetris, ale tesne vedľa. V 63. min Žilinčania zaskočili hostí ďalším gólom. Z nevinne vyzerajúcej akcie Pich prekonal z hranice veľkého vápna Volešáka a pridal svoj druhý gól v zápase. Trenčania znížili v 78. min, Čögleyovu strelu tečoval do siete Depetris.

Frans Adelaar, tréner MŠK Žilina
"V prvom polčase sme hrali dobre, organizovane, agresívne. Vypracovali sme si veľa šancí, do prestávky mohlo byť aj 5:0. Druhá polovica bola trochu odlišná, súper nás trochu pritlačil, ale dali sme tretí gól a odohrali víťazný zápas. Zaslúžili sme si postúpiť do štvrťfinále Slovanft Cupu."
Adrián Guľa, tréner AS Trenčín
V prvej časti sme boli netímoví, je to pre mňa veľké varovanie. Chýbal nám duch, ochota drieť a byť agresívni. Silný súper to využil. V druhom polčase sme sa zlepšili, mohli sme dať kontaktný gól, dokonca sme mohli vyrovnať. Nevydarilo sa to, domáci dali tretí gól a užili si zápas.