FK Rostov - MŠK Žilina 3:1 (3:0)
Prípravné zápasy,
utorok 31. 1. 2017 od 15:30
Belek
FK Rostov - MŠK Žilina
Góly: 4. Poloz, 30. a 33. Bukharov - 66. Škvarka
Mandous - Kralik, Kaša, Vavro (34. Haskić) - Herrera, Káčer (60. Cociuc), Diaz (86. Jánošík), Letić (82. Mráz) - Škvarka - Hlohovský, Jankauskas (60. Holúbek)
V poslednom prípravnom zápase na sústredení v Turecku zvolil tréner Adrián Guľa nielen pozmenenú zostavu, ale aj rozostavenie, keď sme od začiatku hrali na troch klasických obrancov, premiérovo v príprave nastúpil už aj stopér Denis Vavro.

Hneď v úvode sa do vedenia dostali hostia, keď aj s veľkou dávkou šťastia prekonali lobom prekvapeného Mandousa útočník Poloz. Žltozeleným chvíľu trvalo, kým si zvykli na rozostavenie, následne hrozili z krídelných priestorov. Po polhodine hry prišla diskutabilná situácia, no rozhodcovia hru pustili a Rusi z dorážky strelili svoj druhý gól. Tí trestali každú chybu, ako v 33. minúte po rohu, keď presnou hlavou zvyšili už na 3:0. Po druhýkrát sa presadil Bukharov. Ihneď po góle sme striedali, Denisa Vavra nahradil Nermin Haskić, pričom sme sa vrátili ku klasickému rozostaveniu 4-3-3. Rostov hral veľmi dôrazne a nepúšťal nás v súbojoch ďalej. V 37. minúte to skúšal centrom Joan Herrera, iba do náručia Medvedeva v bráne Rusov. Akcia šošonov zakončená v 42. minúte strelou Filipa Hlohovského, ktorá letela nad bránu. Do polčasu sa skúšal predierať do šestnástky znova najlepší strelec jesene, no strela mu nesadla.

Druhý polčas začal podobne ako prvý, hralo sa medzi šestnástkami s množstvom súbojov. Šanca Rusov, ktorí boli vo vzduchu lepším tímom, hlavička smerovala vedľa brány. V 50. minúte prišiel prízemný center Bojana Letića, na ktorý číhal Nermin Haskić, nedostal sa však pred obrancu. Na druhej strane zvonilo brvno po strele zvnútra šestnástky. V 60. minúte prišlo na rad naše dvojnásobné striedanie, súper striedal hneď deväť hráčov. Konečne rýchla akcia šošonov, s prívlastkom gólová, z pravej strany, center Nermina Haskića a zakončenie Miša Škvarku z prvej - 3:1. Hneď ďalšia gólovka po centri Hlohovského, "Haskimu" chýbali centimetre. Po prestriedaní sme boli aktívnejší. Rusi hrozili z brejkov, našťastie, pri jednom z nich nedočiahli na loptu. Na druhej strane center Hlohovského, po ktorom skákal Kaša. Znova center našej "13", tentokrát naň nedočiahol Jakub Holúbek. V 80. minúte to skúsil spoza veľkého vápna kapitán Mišo Škvarka, no iba do Medvedeva. Ďalší závar pred Medvedevom, opäť bez gólovej radosti šošonov. Posledné minúty zápasu sa niesli v snahe o kontaktný gól. Viac gólov sa už žltozeleným nepodarilo streliť, a tak sme podľahli Rusom po výsledku 1:3.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Zápas splnil až na výsledok všetko, čo sme očakávali. Účastník Ligy majstrov mal fantastický prechod do útoku, inú typológiu hráčov. Museli sme sa vysporiadať s iným spôsobom hry, čo sa ukázalo ako kľúčové v úvode zápasu. Síce sme skúšali iné rozostavenie, nakoľko aj oni hrajú 3-5-2. My sme sa pokúsili v tom rozostavení nezmeniť spôsob hry, ale zmenou rozostavenia pokryť určité priestory. Chlapcom to robilo trošku problémy a neboli sme takí súrodí. Dostali sme dva neuveriteľné góly, také nešťastné, čo nás vykoľajilo. Ale klobúk dolu pred chalanmi za druhý polčas. Mali zápas v nohách dva dni dozadu. Ukázali fyzický progres, zrýchlili hru, mali sme dostatok príležitosti, aby sme zápas minimálne zdramatizovali. To, že sme strelili len jeden gól je fakt, ale chalani si zaslúžia za druhý polčas pochvalu. Potom, čo sme sa vrátili do zaužívanej schémy, tak sme boli podľa mňa lepším tímom, hoci súper hrozil prechodom do útoku."
Aleš Mandous, brankár MŠK Žilina

"Dostali sme smolný prvý gól, čo nás rozhodilo. Zo začiatku sme boli ustráchaní zo súpera, ale v priebehu zápasu sme sa do toho dostali. V druhom polčase sme už boli vyrovnaným tímom, ale bohužiaľ sme strelili len jeden gól. S takýmto súperom sa nehrá každý týždeň, takže veľká skúsenosť pre nás."

Prípravné zápasy,
utorok 31. 1. 2017 od 15:30
Belek
FK Rostov - MŠK Žilina