MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
ŽK: 5. Káčer, 26. Diaz, 39. Hancko, 67. Kaša - 26. Leško, 62. Kostelný, 73. Turňa
Rozhodca: Ziemba
Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, Diaz, Škvarka (C) – Špalek (79. Lačný), Otubanjo (63. Holúbek), Mráz (88. Králik)

FK Železiarne Podbrezová
Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný (C), Djordjevič – Leško, Kopičár – Jedinák, Bernadina, Viazanko – Mikuš
V 18. kole Fortuna ligy, ktoré malo zároveň prívlastok adventné a pre našich chalanov aj posledné domáce v roku 2017, zvolil tréner tradičné rozostavenie, namiesto zraneného Lukáša Jánošíka nastúpil od začiatku Yusuf Otubanjo.

Ešte pred výkopom si prevzal z rúk predstaviteľov ÚLK ocenenie za Hráča mesiaca október útočník Samuel Mráz. Prvé vzrušenie pred hosťujúcou bránou priniesla až 6. minúta, Otubanjo vo výhodnej pozícii hľadal Mráza, ktorého stihla obrana pred strelou odstaviť od lopty. V 11. minúte sme si v chladnom počasí prvýkrát schuti zakričali gól, Juraj Chvátal poslal milimetrovú prihrávku na Otubanja, ktorý skóroval v lige po vyše troch mesiacoch - 1:0. Stopér Filip Kaša sa napriahoval v 22. minúte, tvrdou bombou chcel napodobniť úspešnú strelu z pohárové stretnutia, no zblokovaná skončila iba na rohu. Ďalšia zblokovaná strela prišla v 35. minúte, Mrázovej bombe sa Kuciak iba bezmocne prizeral, ale teč podbrezovských obrancov skončil tesne vedľa tyčky. O dve minúty vôbec prvou strelou pohrozili aj hostia, Volešák si postrážil nebezpečne vyzerajúcu strelu. Šošoni mali loptu vo veľkej väčšine v moci, druhý gól do prestávky neprišiel ani po prízemnej strele Chvátala.

Druhý polčas načal dobrou strelou pod brvno Niko Špalek, hosťujúci Kuciak ju vytlačil nad bránu koncom rukavíc. Hostia sa dostali k sľubnej šanci po priamom kope zo 68. minúty, keď odrazenú loptu upratal z otočky, našťastie, vedľa Volešákovej svätyne Kostelný. Namiesto gólových šancí začali pribúdať žlté upozornenia, ktoré vyťahoval hlavný rozhodca bez ďalších upozornení. Guľovci sa tlačili do druhého gólu, ale priame ohrozenie Kuciakovej brány absentovalo. Svätyňu hostí obstreľoval striedajúci Jakub Holúbek, no ani jeho pokusy nemierili do priestoru medzi tromi žrďami. Záver veľa vzruchu nepriniesol, a tak sme z víťazstva radovali po jedinom presnom zásahu, ktorý mal však najdôležitejší prívlastok - víťazný.

Ďakujeme za podporu.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Podbrezová nás neprekvapila, vedeli sme o jej dobrej organizácii hry, poučili sa z prvého vzájomného zápasu u nás. Rýchly gól nám na chvíľu pomohol, no nepodarilo sa nám na neho nadviazať ďalším, preto bol duel otvorený do konca. Najpodstatnejšie je, že po zápase v Trnave sme to zvládli s čistým štítom a rozdielový gól sa napokon nám podarilo streliť. Súhlasím, že pre zamrznutých divákov to nebol oku lahodiaci futbal, prevládali súboje, strety, nasadenie. Vo finálnej fáze to dnes nebolo ideálne, chýbal nám pokoj. Po trnavskej eufórii to ale chalani oddreli. Dnes to Otubanjo zvládol, víťazný gól by mal byť pre neho novou energiou. Teraz potrebujeme vrhnúť všetky sily do posledného zápasu kalendárneho roka."