Góly: 12. Jánošík, 62. Škvarka, 75. Mráz
ŽK: 33. Sloboda, 84. Lovás, 86. Godál - 40. Mazáň, 83. Lačný
Rozhodca: Marhefka
FC Spartak Trnava
Vantruba – Lukić, Hladík, Godál, Čonka - Sloboda, Greššák - A. Kadlec (60. Jirka), Vlasko, Tchanturishvili (69. Yilmaz) - Egho (77. Lovás)

Volešák - Kaša, Králik, Hancko - Chvátal, Káčer, Diaz, Škvarka (C) (88. Cociuc), Mazáň - Mráz (78. Lačný), Jánošík (59. Špalek)
V šlágri 17. kola Fortuna ligy na ihrisku vedúcej Trnavy zvolil tréner Adrián Guľa netradičné rozostavenie s tromi obrancami, pričom krajní obrancovia sa posunuli vyššie na krídelné priestory. Na lavičke tak ostal Nikolas Špalek, namiesto neho sa do stredu obrany postavil oproti poslednému zápasu Martin Králik.

Stretnutie odštartovalo štandardkou domácich, ktorú odvrátila obrana žltozelených. Rovnako tak si poradila aj s prvou strelou od Čonku v 5. minúte. Guľovci pohrozili až v 10. minúte a rovnako po štandardnej situácii, keď sa lopta ideálne odrazila k Lukášovi Jánošíkovi, no ten zvnútra šestnástky trafil iba spoluhráča vo fosforovom. V 12. minúte sa ale už Jánošík nemýlil, keď sme po výbornom napádaní získali loptu a Lukáš to ľavačkou napálil ideálne - 0:1. Domáci odpovedali znova po centri z priameho kopu, no obrana spolu s Volešákom ustála nepríjemnú situáciu. Domáci mali loptu častejšie na kopačkách, no celistvá obrana v prvej polhodine nedovolila nebezpečnejšie ohroziť Volešákovu svätyňu. Druhá gólovka šošonov prišla po rýchlej krídelnej akcii v 37. minúte, kedy strieľal Miroslav Káčer a Vantruba rukavicou vytlačil strelu k tyči na roh.

Začiatok druhého dejstva začal bezo zmien, domáci nastúpili s väčším nasadením, no mohli to byť šošoni, ktorí udreli. Prečíslenie žltozelených nezrežíroval najlepšie Michal Škvarka, následne zachraňoval na druhej strane Dávid Hancko. Práve náš obranca mal aj dobrú príležitosť na opačnej strane ihriska, no technická strela ľavačkou mierila v 52. minúte tesne nad brvno. Neradovali sme sa ani o dve minúty neskôr, keď sa do vzduchu ideálne zavesil Samuel Mráz, no jeho hlavičku vystihol Vantruba. Tesne pred uplynutím hodiny hry sme museli prvýkrát nútene striedať, keď gólového strelca Jánošíka musel pre svalové problémy nahradiť Nikolas Špalek. Skvelú defenzívnu robotu predviedol v 61. minúte Juraj Chvátal, ktorý na zadnej tyči zblokoval nebezpečnú strelu. Žilinská odpovedať prišla už o minútu a na našu radosť bola gólová. Znova po výbornom napádaní prišla strata lopty, kapitán Michal Škvarka s loptou nešpekuloval a z hranice veľkého vápna technickou strelou aj s prispením tyčky zvýšil naše vedenie - 0:2. Volešák musel zasahovať v 74. minúte po hlavičke striedajúceho Yilmaza, no trnavský útočník našťastie v záklone nehlavičkoval razantne. Štvrťhodinu pred koncom prišiel náš tretí presný zásah, center Chvátala aj so šťastím usmernil tzv. oblúčikom ponad bezmocného Vantrubu útočník a náš najlepší strelec Samuel Mráz - 0:3. Gólovú bodku mohol v 89. minúte spraviť Chvátal, no po biliardovom odraze skončila lopta iba v rohu. V nadstavenom čase ešte vytiahol loptu nevídaným zákrokom Volešák na brvno, a tak sme lídra tabuľky pokorili ešte aj s puncom čistého štítu.

Ďakujeme za podporu.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Moje rozhodnutie zmeniť rozostavenie bolo intuitívne, chceli sme ním hlavne eliminovať vstup domácich do zápasu. Hlavne hráči to zvládli excelentne, pretože to nie je o tréneroch. Pomohol nám stabilný úvod, kde sme boli dobre kompaktne zabezpečení vzadu a postupne sme zápas ovládli. Zaslúžene sme ho zvládli do víťazstva pred našimi vynikajúcimi fanúšikmi. V Trnave vyhrať takýmto spôsobom a s takou podporou, to chutí. Rozostavením sme chceli vystužiť defenzívu, určite nie štýl hry. Stále sme chceli hrať aktívne, aby sme využili rýchlosť Jánošíka a nábehy Mráza. Dnes všetci podali výborný výkon, pressingovo to majú chalani v krvi, tento systém už skúšame dlhšie. Tabuľkovo veľmi podstatný zápas, aby nám súper neodskočil na 12 bodov z hľadiska najvyšších ambícií. Teraz sa pokorne chceme dostať najmä do prvej šestky a tam si to rozdať. Chalanov musíme oceniť aj po emočnej stránke, vo vypätom zápase udržali hlavu správne nastavenú. Výsledok je podporený veľmi dobrým výkonom, zatiaľ najlepším u súpera. Teraz ho treba potvrdiť v najbližšom domácom stretnutí s Podbrezovou."