Góly: 24. Vaščák, 30. Šefčík, 46. Medveděv, 90. Kováč - 39. Káčer (pok. kop)
Rozhodca: Ziemba
FK Senica
Plach – Otrísal, Ranko, Lupták, Podhorin – Medvěděv, Krč (90. Sarpei), M. Rigo, Duga (82. Kováč) – Vaščák (C) – Šefčík (79. Richtárech)

Volešák - Chvátal (46. Otubanjo), Králik, Hancko, Mazáň - Káčer (73. Lačný), Diaz, Škvarka (C) - Špalek, Mráz, Jánošík (60. Cociuc)
V nedeľnom dueli na Záhorí stavil tréner Adrián Guľa opäť na tradičné mená futbalistov, zranených obrancov Kašu s Holúbekom nahradil stopér Martin Králik a na ľavý kraj obrany sa znova vrátil reprezentant Róbert Mazáň.

Výkop v silne veternom počasí mali naši chalani, aktívnejší však bol domáci FK, ožili aj jeho tribúny, ktoré zažili prvý vzruch v 5. minúte, kedy chybnú malú domov napravil Miloš Volešák. Prvá nebezpečná akcia žltozelených prišla v 9. minúte, Mráz po rýchlom protiútoku zakončoval a Plach vyrážal tesne nad brvno. Silný vietor spôsobil aj nedorozumenie v senickej obrane, kedy brankár Plach nastrelil do hlavy Otrísala a lopta sa takmer odrazila do opustenej domácej brány. Naše kombinácie pred domácou šestnástkou narastali, no nik zo šošonov neohrozil priamo Placha. V 24. minúte prišla ďalšia naša nedôrazná prihrávka na brankára Volešáka, ktorú vystihol kapitán domácich Vaščák a poľahky poslal domácich do vedenia. Domáci ožili a zjavne sa prispôsobili vetru lepšie, keď Krč po dlhej lopte nebezpečne zakončoval. Senici vyšiel ďalší rýchly brejk po polhodine hry, strelu Medveděva vyrazil ešte Volešák, no iba pred Šefčíka, ktorému nezabránil skórovať ani obetavý zákrok nášho brankára. Šošonom to v prvom polčase nešlo, našťastie, prišiel hvizd hlavného rozhodcu po súboji vo vnútri šestnástky a výhoda pokutového kopu pre nás. K lopte sa postavil Miro Káčer a prízemnou strelou nás vrátil do zápasu - 2:1.

Do druhej polovice hry sme posilnili ofenzívu, no už v 46. minúte sme po nešťastných odrazoch pred Volešákom kapitulovali po tretíkrát. Medveděv najskôr hlavičkoval do Otubanja a potom dopravil so šťastím loptu k tyči. V 57. minúte prenikol do šestnástky Yusuf Otubanjo, Samovi Mrázovi pred prázdnou bránou lopta nepochopiteľne skočila. Kontaktný gól neprišiel ani po priamom kope ďalšieho striedajúceho hráča, Žeňa Cociuc napol iba bočnú sieť. Plach si vyslúžil potlesk tribún aj v 67. minúte po hlavičke Mráza i následnom strieľanom centri kapitána Miša Škvarku. Kontaktný gól nepriniesli ani strely Mira Káčera a Róberta Mazáňa. Rozhodnutie mal na kopačke domáci Rigo, no obetavý Dávid Hancko to nakoniec vyriešil. Dnes to jednoducho nešlo, v 82. minúte na bránkovej čiare zastavil hlavičku Miloša Lačného domáci hrdina Plach. Ani znížiť sa nám nepodarilo v záverečnom tlaku, ktorý obetaví domáci bez problémov ustáli, a tak si Senica pripisuje práve proti nášmu tímu vôbec prvé víťazstvo v sezóne. To navýšil v nadstavenom čase Kováč po ďalšej veľkej hrúbke našej defenzívy.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Dnes sme mali problémy v pozornosti, vyhodnotenie niektorých situácii našich hráčov prinieslo súperovi vedenie, ktoré si napokon zaslúžene postrážil. Tesne pred výkopom sme sa bavili, vzhľadom na poveternostné podmienky, že musíme prihrávať inak, no dnes sme to nezvládli. Pred druhým polčasom sme mali stále dostatok času otočiť duel, ale náš nástup bol vodou na mlyn húževnatým domácim. Nedokázali sme reagovať ani pri vyložených šanciach, nepadlo tam nič. Čo nám futbal dal, detaily v predošlých zápasoch pri víťaznej sérii a nulách v defenzíve, tak teraz sme zas boli kruto potrestaní a zaslúžene prehrali po našich hrubých chybách. Doma potrebujeme už v najbližšom stretnutí "zvaliť" ďalšieho súpera, to je najpodstatnejšie."