Góly: 55.Brakamonte
FK Rostov
Pesjakov - Filatov, Saláta, Kolodin, Vasiljev - Gackan - Česnauskis, Elson, Jemeljanov, Kalačev - Brakamonte

Krnáč (46. Rakovan) - Angelovič (62. Ilko), Prince (46. Piaček), Akakpo (62. Ondráš), Nunez - Barčík (46. Žilák), Pečovský (46.Škriniar), Šulek, Deza (62.Gergel) - Majtán (46. Ceesay), Mihalík (46.Novák)
V piatok odohrali futbalisti MŠK Žilina posledné stretnutie v rámci herného sústredenia v Turecku. Proti 5-násobnému slovenskému majstrovi nastúpilo 10-te mužstvo ruskej ligy FK Rostov. Pre oba tímy to bola rozlúčka s Tureckom.

Na druhý deň po stretnutí s CFR Cluj mali futbalisti MŠK Žilina jeden tréning a pol dňa voľno. Ľ.Nosický: "Hráči mali voľný program, využili ho na drobné nákupy, viacerí sa išli poprechádzať a relaxovať k moru. To je síce studené, ale jedného odvážlivca som videl, ktorý si aj zaplával. Rakovanovi otužovanie v chladnej morskej vode neprekážalo. Vo štvrtok sme už dvojfázovo trénovali." Herné sústredenie sa chýli ku koncu, v sobotu popoludní odlieta výprava na Slovensko: "Našli sme tu optimálne podmienky na trénovanie, dobré ihriská a tiež silných súperov. Teší ma, že sa nám vyhýbali zranenia. Až na Leitnera a Dúbravku hrali na sústredení všetci hráči," dodal tréner MŠK Žilina

ONLINE

- oba tímy sa rozcvičujú, pre Rostov to bude dnes už druhé stretnutie, prvá skupina hráčov ruského tímu v týchto chvíľach končí zápas proti bulharskému tímu Beroe Stara Zagora

- zápas sa začal, hráči Rostova mali úvodný výkop

- stretnutie vedú rozhodcovia z Kazachstanu

- v úvodných minútach pôsobia aktívnejším dojmom hráči MŠK Žilina

- 6. min. - Elson sa nepresadil cez Pečovského, ktorý ho odstavil čistým spôsobom

- 10. min. - Kalačev išiel sám na brankára, ale nezvládol koncovku.

- 13. min. - útočný faul Mihalíka, žltá karta pre hráča MŠK Žilina

- 16. min. - Filatov strieľa vysoko nad bránu Krnáča

- 17. min. - opäť pokus ruského hráča o strelu, tentoraz páli Kalačev, ale ani on netriafa priestor brány

- 22. min. - pekná kombinačná akcia na konci ktorej bol Majtán, jeho strela končí v rukách brankára Pesjakova

- 30. min. - na ihrisku sa viac bojuje, Angelovič dostáva žltú kartu

- 32. min. - faul Kolodina pred 16-kou, priamy kop zahral Nunez, ale brankár Rostova vytiahol výborný zákrok a vyrazil na roh

- 32 min. - z následného rohu žlto-zelení nič nevyťažili, obrancovia Rostova odhlavičkovali mimo 16-ky

- v tejto fáze sa hrá v strede ihriska, bez vážnych momentov pred jednou či druhou bránou

- 44. min. - Kolodin strieľa na bránu, Krnáč bez problémov chytá

- koniec I.polčasu

- do druhého polčasu nastúpila MŠK Žilina s týmito zmenami: Rakovan za Krnáča, Žilák za Barčíka, Ceesay za Majtána, Novák za Mihalíka, Škriniar za Pečovského a Piaček za Princea

- začal sa II. polčas, striedal aj ruský tím Smoľnikov vymenil Vasilieva

- 54.min. - ruský tím má výbornú šancu z priameho kopu zo 17-tich metrov, Elson páli nad bránu Rakovana

- 55. min. - ruský tím potiahol akciu po ľavej strane, Česnauskis našiel presným centrom hlavu Brakamonteho a ten trafil ľavý roh Rakovanovej brány - 0:1

- 58. min. - Deza dostal žltú kartu

- 60. min. - Saláta zastavil dobrú akciu Žilinčanov pred 16-kou

- 62. min. - ďalšie striedania MŠK Žilina - Ilko za Angeloviča, Gergel za Dezu a Ondráš za Akakpa

- 63. min. - strieda aj Rostov - Kruglov namiesto Filatova a Papadopoulos namiesto Elsona

- v druhom polčase sa hrá s inými loptami, tímy si môžu vyskúšať loptu s akou sa bude hrať na blížiacich sa ME v Poľsku a na Ukrajine

- 73. min. - priamy voľný kop pre MŠK Žilina, dlhý pas zachýtava obrana hostí a Kolodin rozohráva loptu

- 75. min. - Pich strieda Nuneza

- 79. min. - Bajramjan strieda Česnauskisa

- 81. min. - útočná akcia Rostova, ale pas Kruglova na Papadopoulosa neprešiel

- 83.min. - hráči MŠK Žilina zahrávali tri rohové kopy v rade, ale ani z jedného sa nezrodila gólová príležitosť

- 89. min. - žltá karta pre Gergela

- 90. min. - hrá sa v strede ihriska, rozhodca píska koniec zápasu. MŠK Žilina prehrala s ruským tímom FK Rostov 0:1 (0:0)

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina
"Bol to zápas priemernej úrovne, na našich hráčoch bolo vidieť únavu. S defenzívou som bol spokojný, až na gólovú situáciu sme toho veľa súperovi nedovolili. Horšie to bolo v útočnej fáze, keď sme si dokázali vypracovať len dve dobré príležitosti. Čo sa týka držania lopty, súper bol aktívnejší. V zápase si zahrali až na Mabouku všetci hráči, ktorí boli na toto stretnutie pripravení."