MŠK Žilina - Tavrija Simferopol 1:2 (0:1)
Roayl Wings, Antalya
2:1(0:1)
Tavrija Simferopol - MŠK Žilina
Góly: 54. Deza - 13. vl. (Ondráš), Šinder
MŠK Žilina - Tavrija Simferopol 1:2 (0:1) Góly: Zostava MŠK Žilina: Ľ.Nosický, tréner MŠK Žilina:
Tavrija Simferopol
Zostava Tavrija Simferopol: Kachriman - Gumenjuk, Jezerskij, Adeleje, Putraš, Nazarenko, Gomes (79. Alimi), Ljubičič, Кaliničenko (70. Platon), Šinder, Аdi (46. Feščuk).

Rakovan - Mabouka (46. Ilko), Prince, Ondráš (46. Akakpo), Angelovič - Gergel (46. Žilák), Škriniar, Šulek, Deza - Novák (46. Ceesay), Mihalík
Futbalisti MŠK Žilina odohrali na hernom sústredení v Turecku druhé prípravné stretnutie, ich súperom bol ukrajinský klub Tavrija Simferopol. V zápase sa zrodilo tesné víťazstvo momentálne siedmeho celku ukrajinskej ligy. Jediný gól 5-násobného slovenského majstra strelil v 54. minúte po centri Žiláka Deza. Najbližšie stretnutie odohrajú futbalisti MŠK Žilina v utorok 7.februára, keď sa vo finále Antalya Cup-u stretnú s rumunským celkom CFR Cluj. Zápas začína o 16.00 hod. SEČ.

ONLINE

- dejiskom stretnutia je ihrisko hotela Royal Wings, začiatok o 14.30 hod.

- zápas sa začal, úvodný výkop dnes mala MŠK Žilina

- 3.min.- do prvej streleckej pozície sa dostal Novák, ale loptu zblokoval obranca hostí

- 12. min. - ukrajinský tím zahrával rohový kop, ktorý vyriešil s prehľadom Prince a založil akciu žlto-zelených

- 13. min. - hostia zahrávali priamy kop, loptu do vlastnej brány nešťastne zráža hlavou Ondráš - 0:1

- 20. min. - Gergelova bomba presvišťala nad bránou Simferopolu

- 21. min. - pekná narážačka Šuleka s Dezom, peruánsky hráč v drese MŠK Žilina triafa brankára Tavrije

- 25. min. - priamy kop z 25 m zahráva Novák, lopta z jeho kopačky letí ponad brvno

- 27. min. - kombinácia Dezu a Angeloviča, ten našiel Mihalíka, ktorý bez prípravy strieľa, no netriafa bránu

- 28. min. - veľká šanca ukrajinského tímu, vynikajúci zákrok Rakovana

- 33. min. - perfektný pas Angeloviča za obranu Simferopolu, kde si dobre nabehol Gergel, ale jeho technickú strelu vykopol z bránkovej čiary jeden z obrancov Tavrije

- 42. min. - strela hostí, lopta letí z 35 m vedľa pravého horného rohu Rakovanovej brány

- 43. min. - bránu netriafa z priameho kopu na opačnej strane Gergel

- koniec prvého polčasu

- do druhého polčasu urobil tréner Ľ.Nosický tieto zmeny: na ihrisko prišiel Ilko za Mabouku, Akakpo za Ondráša, Ceesay za Nováka a Žilák za Gergela

- začal sa druhý polčas

- 51. min. - priamy kop Simferopolu, lopta letí mimo Rakovanove žrde

- 54. min. - Žilákov center z pravej strany našiel Dezu, ten si perfektne prebral loptu a nekompromisne napálil do ľavého horného rohu - 1:1

- 55. min. - hlavička jedného z hráčov Simferopolu tesne míňa Rakovanovu bránu

- 57. min. - tvrdá strela Žiláka, brankár Tavrije na dvakrát loptu chytá

- 66. min. - súperov útočník Šinder získal napádaním loptu, obchádza brankára Rakovana a do prázdnej brány dáva druhý gól - 1:2

- 78. min. - Angelovič strieľa nad bránu Simferopolu

- 81. min. - výborný zákrok Rakovana pred osamoteným útočníkom, ktorý mal na kopačke tretí gól Tavrije

- 84. min. - priamy kop Žiláka ukrajinský brankár chytá

- 87. min. - hlavičkový biliard pre bránou Rakovana končí nad jeho brvnom

- koniec, v druhom prípravnom stretnutí prehrala MŠK Žilina s Tavrijou Simferopol 1:2 (0:1)

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina
"Bol to opäť kvalitný a náročný zápas, ktorý sa hral v dobrom tempe. Súper hral na dvoch vysokých útočníkov a celé ich mužstvo predvádzalo viac silový futbal, my sme boli zas kombinačnejší. Ak by Gergel v prvom polčase vyrovnal, zápas sa mohol možno vyvíjať inak. V druhom polčase sme urobili chybnú rozohrávku a ten moment napokon rozhodol o zápase. V stretnutí ma potešili hráči v dorasteneckom veku, všetci, ktorí nastúpili odohrali dobré stretnutie."