sobota 18. 9. 2010 od 19:30
Dubnica nad Váhom
2:5(0:2)
MFK Dubnica - MŠK Žilina
Góly: 47. Grabež, 67. Bruško (z pok. kopu) - 41. a 65. T. Majtán, 26. Jež, 57. Vittor, 63. T. Oravec
ŽK: 25. Nosek, 81. Duga - 28. T. Majtán, 30. Šourek, 67. Angelovič, 80. Pečalka
Diváci: 3450
Rozhodca: Trutz - Slyško, Tomčík
MFK Dubnica
P. Bajza - Beňo, Kolčák, Nosek, Duga - M. Ižvolt (56. Gorelka), J. Vavrík (82. Ulrich), P. Šulek, Grabež - Bruško - Porázik (65. Augustíni)

Dúbravka - S. Angelovič, Pečalka, Šourek, V. Leitner - Jež, Bello, Vittor, Vladavič (70. Gergel) - T. Majtán (86. M. Vyskočil), T. Oravec (66. Ceesay)
Žilina zvíťazila v Dubnici a zostala na čele tabuľky .

Hráči Dubnice mali len na začiatku sľubné akcie, ktoré sa však končili prakticky bez zakončenia. Silu úradujúceho majstra domáci nechceli podceniť, ale ani hrať odovzdane, no na žlto-zelených v tomto súboji jednoducho nemali. V 15. min sa dobre prezentoval brankár Bajza, keď chytil strelu Majtánovi. Ten istý hráč spolu s Oravcom dostali od trénera najmä útočné úlohy v mužstve. V drese domácich to bol zasa Porázik, ktorý v 19. min spolu s Vavríkom zamestnal Dúbravku. V 26. min Nosek fauloval Majtána a priamy kop spoza šestnástky premenil Jež nádhernou strelou na vedúci gól hostí - 0:1. Pre Žilinu to bol signál a na ihrisku čoraz viac dominovala. To sa prejavilo aj gólovo, do polčasu pridal z Ježovej prihrávky Majtán v 41. min druhý gól favorita - 0:2.

V druhom polčase začali domáci dobre - kontaktným gólom z kopačky Grabeža, keď predtým trafil Bello žrď domácej brány. Zdanie, že môžu so zápasom niečo urobiť, však trvalo len chvíľu. V rozpätí ôsmich minút (od 57. do 65. min) dala Žilina zásluhou Vittora, Oravca a Majtána tri góly a rozhodla o svojom suverejnom víťazstve. Na konečných 2:5 znižoval z pokutového kopu Bruško, ale potom sa strelecky, no už nie gólovo, prezentovali opäť iba hostia. Najskôr Bajza chytil Majtánovu strelu a potom vyrazil aj pokus Gergela. V žilinskom drese nastúpil na zostávajúcich 25 minút aj vysoký Ceesay a prezentoval sa jednou strelou - v poslednej minúte namieril nad.

Peter Gergely, tréner MFK Dubnica
"Výsledok je pre nás krutý. Zápas sa rozhodol, keď sme dostali tretí gól. Hostia potrestali naše chyby, čo vyjadruje silu Žiliny, ktorá ponúknutý priestor dokáže využiť. Boli sme ako boxer, ktorý dostane ranu, vstane, ale dostáva ďalšie a ďalšie."
Pavel Hapal, tréner MŠK Žilina
"Som spokojný s výsledkom, aj keď sa zápas nevyvíjal tak jednoducho. V určitých fázach za stavu 0:0, či 1:0 nevyužili domáci gólové príležitosti. Nevyšiel nám vstup do druhého polčasu, Dubnica dala kontaktný gól, ale po našom treťom presnom zásahu sme sa upokojili a ovládli hru. Dubnica svoje šance mala, na to si musíme dať pozor aj pri iných súperoch."