Mládež v akcii (23.8. - 29.8.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 34. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

sobota 28.8.

U19: MŠK Žilina - FC Košice 3:0 (3:0) Góly MŠK: Šnajder 2, Sauer M. | 5. kolo LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Už pred stretnutím bolo na chalanoch cítiť, že tento zápas chcú veľmi vyhrať. Z toho pramenila aj nervozita v úvode duelu, a to aj napriek tomu, že sme sa rýchlo dostali do vedenia. Mali sme dosť nepresných prihrávok a niektoré situácie sme často riešili až moc zbrklo. Keď sme však našu hru upokojili a pripravili si útok, tak sme sa dokázali dostávať k bráne súpera. V náš prospech zahralo to, že sme dnes boli efektívni a hneď úvodné šance sme premenili na góly. Super ukázal futbalovosť predovšetkým, keď dostal priestor. Hostí sme však nepustili späť do zápasu, i keď si v druhom polčase vytvorili dve dobré príležitosti. Škoda záveru, kde sme mali ešte dostatok šancí nato, aby sme pridali ďalšie presné zásahy. Chalanom patrí za predvedený výkon pochvala a poďakovanie."

U15: MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 4:0 (2:0) Góly MŠK: Meško, Baleja, Minárik, Tichý | 2. kolo I. LSŽ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "V zápase sme mali hru pod kontrolou, ale zbytočnými nepresnosťami a nepostrážením si offside línie sme sa pripravili o výrazne vyššie víťazstvo."

U14: MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 16:0 (7:0) Góly MŠK: Lábo 5, Michalík 2, Koštiaľ 2, Skaličan 2, Mikunda Linhart, Šedivý, Belák, Surán | 2. kolo I. LSŽ

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "Chlapci si zápas užili, veľmi dobre kombinovali a ešte lepšie riešili herné situácie 1:1."

U13: MŠK Žilina - TJ Tatran Klin U15 18:0 (11:0) | 5. kolo II. ligy SŽ U15 skupina SEVER

U10: MŠK Žilina - TJ Tatran Klin U13 3:0 (0:0) Góly MŠK: Helbich, Valica, Fiflík | 5. kolo II. ligy MŽ U13 skupina SEVER

WU19: AS Trenčín - MŠK Žilina 6:1 (5:0) Gól MŠK: Staňová | 2. kolo LD

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina WU19: "Dnes sme prehrali s jednoznačne lepším tímom. Dievčatá bojovali, no bohužiaľ, na viac to nestačilo."

WU15: AS Trenčín - MŠK Žilina 2:3 (1:0) Góly MŠK: Mikulová, Satinová, Várošová | 2. kolo LŽ

nedeľa 29.8.

"B": MŠK Žilina - MŠK Námestovo 9:0 (6:0) Góly MŠK: Jambor 2, Kopas 2, Gerebenits 2, vlastný, Iľko, Owusu | 6. kolo II. slovenskej ligy

Ženy: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:0 (1:0) Góly MŠK: Grečnarová, Sýkorová, Pružinská | 5. kolo I. ligy Žien   MŠK ŽILINA TV LIVE

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy: "Dnes sme sa hlavne v prvom polčase trápili, viazla nám prihrávková činnosť a medzihra, čo bolo spôsobené aj novým systémom hry. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, čo nám pomohlo a zápas sme definitívne zlomili. Dievčatá si za svoj prístup zaslúžia pochvalu. Päť zápasov, päť víťazstiev a k tomu bez inkasovaného gólu asi nikto nečakal."

U12: FK Železiarne Podbrezová U13 - MŠK Žilina 0:19 Góly MŠK: Charamza 4, Turian 3, Králik 2, Dikoš 2, Urbánek 2, Kvasnica 2, Štefanatný J., Švach, Zuziak M., Zuziak J. | 2. kolo I. LMŽ

U11: FK Železiarne Podbrezová U12 - MŠK Žilina 3:32 (1:9/0:5, 1:6/1:12) Góly MŠK: Kapusta 5, Pšenica 3, Macho 3, Blaščík 3, Hrobárik 2, Stenchlák 2, Caltík 2, Dumitriu 2, Šimun 2, Stenchlák 2, Prostiňák, Zábojník, Korista, Labant, Pinčík, vlastný| 2. kolo I. LMŽ