”B”: Rezerva pálila ostrými, proti Námestovu víťazíme vysoko 9:0
nedeľa 29. 8. 2021 od 10:30
9:0(6:0)
MŠK Žilina - MŠK Námestovo
Góly: 25. a 65. Jambor, 28. a 60. Kopas (oba z pok. kopov), 36. a 57. Gerebenits, 17. vlastný gól, 32. Iľko, 43. Owusu

Fauly: 9:10

Teplan - Tandara, Kopas (C), Leitner, Owusu (62. Capko) - Gomola, Gerebenits (76. Šnajder), Yenne (46. Matejčík) - Iľko (62. Trabalík), Jambor, Bari

MŠK Námestovo
Lešňovský - Habiňák (C), Mi. Čiernik, Terentiev, Ma. Čiernik - Farský (62. Mydlár), Buckulčík (46. Bednár) - Andrzej (46. Žákovič), Chovan, Snovák - Brodziansky
V súboji 6. kola druhej slovenskej ligy narazil "B"-tím Šošonov na nováčika súťaže - tím MŠK Námestovo. Už do prvého polčasu sme vstúpili viac ako ideálne. Po dvoch našich góloch prišla červená karta na strane Námestova, nakoniec z toho bolo ofenzívny koncert Šošonov, ktorý sa napokon zastavil na čísle deväť. V druhom domácom dueli sme si pripísali druhú výhru, tentokrát vysoko v pomere 9:0.

Opäť po týždni na Štadióne MŠK Žilina a opäť patrilo nedeľné dopoludnie druholigovému zápasu našej rezervy, tentokrát proti nováčikovi z Oravy - MŠK Námestovo. Oproti minulému kolu posilnilo naše mužstvo aj zopár hráčov z "A"-mužstva, pričom všetci sa zapísali aj do streleckej listiny. V základnej zostave Vladimíra Veselého sa predstavil ako kapitán Adam Kopas, po zranení Patrik Iľko a rovnako na hrote aj Timotej Jambor.

Až do 8. minúty sme čakali na úvodné vzrušenie, Roland Gerebenits vysunul Timoteja Jambora, ten z uhla síce prestrelil pomedzi nohy brankára hostí, ale v šestnástke nikto zo Šošonov nečíhal. Náznak príležitosti ukázal Gerebenits, bol však zblokovaný. Z následného rohu ale výborne odcentroval Richmond Owusu a nebezpečnú loptu si do vlastnej brány zrazil hosťujúci obranca Terentiev - 1:0. V 22. minúte sa ideálne oprel do lopty Adam Kopas a z diaľky tvrdo vyprášil rukavice brankára Lešňovského. Z nenápadnej akcie žltozelených sa následne lopta dostala až k Timovi Jamborovi, ten ju dokonale umiestnil k žrdi a tešili sme sa druhýkrát - 2:0. Ešte sme sa nestihli ani posadiť späť na sedačky a pískala sa v náš prospech penalta. Jasný nedovolený zákrok ocenil rozhodca červenou kartou, hosťujúci Terentiev tak na tento zápas nebude spomínať v dobrom. Loptu si na biely bod postavil Adam Kopas a s prehľadom premenil do ľavej strany brány - 3:0, čím v podstate definitívne otupil snahu súpera pomýšľať na priaznivý výsledok. Hráči MŠK neprestávali tlačiť a oslabeného súpera nepúšťali ani za vlastnú polovicu. Prišiel náš ďalší roh a po odraze dostal loptu priamo na nohu Patrik Iľko, ktorý bez váhania zavesil pod brvno - 4:0. Pre Paťa to bol prvý gól po zranení a návrate na trávniky. V 36. minúte to už bolo po našej krásnej biliardovej akcii o päť gólov. Center z pravej strany najprv dočahoval Iľko, cez Jambora sa dostal až na v páde zakončujúceho Gerebenitsa - 5:0. Súper z Námestova tak už bol pred koncom prvého polčasu hodný na uterák, naopak, naši sa chalani sa futbalom očividne bavili. A to ešte nebolo všetko, spoza šestnástky sa napriahol Owusu a lopta krásne zapadla až bezmocného gólmana Námestova - 6:0. Po úvodnej polovici duelu sme tak viedli priepastným rozdielom šiestich gólov.

Hneď od úvodu druhého dejstva sme sa snažili ešte zvelebiť náš gólový náskok. Gerebenits vysunul Mariána Tandaru, ten však preváhal moment prihrávky a nezakončil už presne. Nezapršalo ani z rohu v podaní Kristiána Bariho a z hlavičkového zakončenia nekrytého Martina Matejčíka. Už nádejnejšie vyzerali šestnástkové kľučky Jambora, no bomba z jeho pravačky opečiatkovala iba spojnicu brány Námestova. V 56. minúte si Patrik Iľko spravil z hosťujúcej obrany trhací kalendár, prešiel až do šestnástky, no Matejčík z jeho snahy vyťažil iba strelu vysoko nad bránu. Už o minútu sme sa ale tešili zo siedmeho gólu v sieti súpera, pred brankárom jemne loptu hlavou pohladil Gerebenits a bolo 7:0. Chalani boli pri chuti, Bari sa ešte ale gólu nedočkal, z uhla trafil len tyč. Opäť sa však do pokutového územia prihnal Tandara a pískal sa druhý pokutový kop pre naše mužstvo. Exekúciu si vzal znovu na starosť Adam Kopas a nekompromisne zvýšil už na hrozivých 8:0. Stále nám ostávalo do konca stretnutia 25 minút, čerstvý Trabalík pekne prešiel po ľavej strane a jeho ponuku využil svojím druhým gólom v dnešnom súboji Jambor - 9:0. V 71. minúte takmer zaokrúhlil výsledok na desať a svoj gólový zápis na hetrik Kopas, no tentokrát vytiahol výborný zákrok Lešňovský. Rovnako sa mu nepošťastilo ani o tri minúty neskôr, pokus nášho stopéra však v tomto prípade letel vedľa. Ku koncu stretnutia sa do útoku začal tlačiť aj súper, penaltu si však nevypýtal. Presný zásah na našej strane nepridali zase Gomola ani Jambor. Desiaty gól sme síce nakoniec nepridali, hoci Adam Kopas ho po súboji strelil, rozhodca ho ale posúdil ako nedovolený. Aj tak však víťazíme nad Námestovom presvedčivo a jednoznačne 9:0.

Vysoká výhra je tak ideálnou motiváciou do ďalších súbojov. Už budúci týždeň opúšťame domáci trávnik a v siedmom kole pocestujeme na zápas do Bardejova, kde nastúpime v sobotu o 16:00.

zostrih stretnutia

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
„Súper sem prišiel brániť, chvíľu nám trvalo, kým sme sa do toho dostali, no potom sme sa chytili po štandardnej situácii. Určite nám pomohla aj červená karta, následne sme sa už presadzovali jednoduchšie a súper už nekládol taký odpor. Tešíme sa z toho. Každé víťazstvo nás veľmi teší, obzvlášť takéto vysoké. Chalani chceli ísť za ďalšími gólmi, mali sme ešte viacero pekných akcií, ktoré sme nedotiahli do konca. Rovnako sme nastrelili párkrát konštrukciu brány, brankár nám niečo pochytal, ale v tomto smere sme veľmi spokojní. Som rád, že nám vychádzali štandardné situácie, a tým sme vlastne aj naštartovali dnešné víťazstvo. Úvod sezóny sme nemali ideálny, no tieto dve domáce výhry určite potešili, nakopli nás a ideme ďalej. Dnešnú výhru však nepreceňujeme, boli tam nejakú okienka a iný súper by ich možno využil. Treba ale povedať, že sme veľmi radi, ako to dnes dopadlo.“
Patrik Iľko, krídelník MŠK Žilina B
"Dnes to bolo v našej réžii od začiatku stretnutia, padalo nám to tam, za čo sme radi. Po červenej karte súpera sa to už otvorilo, mohli sme hrať pokojnejšie. Neprestávali sme hrať, chceli sme streliť čo najviac gólov. Každý sa viac tlačil do zakončenia, kombinovali sme, dopriali sme si a góly sme si tak rozdelili. Vysoká výhra určite zvýši sebavedomie, chceme ísť do Bardejova s úmyslom pokračovať v takýchto výkonoch. Osobne sa už cítim dobre, noha drží, aj kondične sa to zlepšuje."