Mládež v akcii (16.8. - 22.8.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 33. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

piatok 20.8.

U13: MŠK Žilina - Oravan Oravská Jasenica U15 4:0 (1:0) Góly MŠK: Minárik 2, Hrobárik, Pobijak | 4. kolo II. ligy SŽ U15 skupina SEVER

U10: MŠK Žilina - Oravan Oravská Jasenica U13 1:4 (1:1) Gól MŠK: Sárinec  | 4. kolo II. ligy MŽ U13 skupina SEVER

sobota 21.8.

Ženy: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:1 (0:1) Gól MŠK: Mudráková (pok. kop) | 4. kolo I. ligy Žien

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy: "Dôležité dnes bolo, že sme zachytili úvod zápasu, no a v konečnom dôsledku sa to ukázalo aj ako rozhodujúce. Po faule brankárky sme premenili pokutový kop a stretnutie sme opäť zvládli na nulu vzadu, začo dievčatám gratulujem."

U19: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:3 (1:2) Góly MŠK: Vaľko, Bortoli, Sauer M. (pok. kop) | 4. kolo LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Začal by som tým, že sme spokojní s reakciou hráčov na minulotýždňový zbabraný duel na našom trávniku. Platí to aj napriek úvodnému gólu, kedy nastala situácia, na ktorú sme chalanov upozorňovali a pripravovali ich na to. Reakcia na inkasovaný gól však bola výborná a od desiatej minúty sme boli lepším mužstvom. Boli sme dominantní na lopte, fungoval nám repressing a pohybovo sme vyzerali lepšie ako domáci. Vytvorili sme si aj viaceré šance a do polčasu sme zápas dokázali otočiť. V druhom polčase sme pokračovali ako v tom prvom a z pokutového kopu sme zvýšili na 3:1. Domáci si v závere vypracovali zopár príležitostí, ale v defenzíve sme to bez väčších problémov vyriešili. Za predvedený výkon dnes patrí chalanom pochvala a dúfame, že si aj do ďalších zápasov prenesú prístup a koncentráciu ako dnes. To napokon rozhodlo o víťazovi."

U17: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (2:1) Góly MŠK: Dikoš, Sauer L., Kubala | 4. kolo LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne a vytvorili sme si aj šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Naopak, inkasovali sme z rohového kopu po našej nedôslednosti. Napriek tomu sme boli stále aktívni, do polčasu sme ešte dokázali streliť dva góly a zaslúžene otočili skóre. V druhom polčase sme herne dominovali, no i napriek tomu sme nezvládli streliť ďalší gól z viacerých sľubných príležitostí. To sa nám nakoniec podarilo až pred koncom stretnutia, kedy sme výsledok zlomili definitívne na našu stranu. Za dnešný výkon chcem pochváliť celý tím, no musíme popracovať na efektivite."

U16: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:2 (0:1) Góly MŠK: Pekelský, Baláž, vlastný gól, Klaučo | 4. kolo LMD

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16: "V prvom polčase sa nám ťažko presadzovalo, keďže super hral z hlbokého bloku a spoliehal sa na rýchle protiútoky. Síce sme si aj dokázali pripraviť zopár šancí na skórovanie, avšak opäť sme sa trápili v koncovke. Navyše, z ojedinelého protiútoku sme aj inkasovali. Do druhého polčasu sme vstupovali z veľkým odhodlaním nepriaznivý stav otočiť, čo sa nám v priebehu desiatich minút od 60. do 70. minúty aj podarilo. Najskôr sa po peknom individuálnom uvoľnení pred šestnástkou presadil prudkou strelou k tyči Pekelský a o chvíľu parádnym sólom a jasličkami brankárovi otáčal stav Baláž. Po druhom góle sme úplne prevzali hru pod kontrolu a dvoma gólmi rozhodli o našom prvom víťazstve v sezóne, ktoré bolo úplne zaslúžené."

U12: MFK Zvolen U13 - MŠK Žilina 0:7 (0:2) Góly MŠK: Charamza 2, Štefanatný J. 2, Kvasnica, Kapusta, Urbánek | 1. kolo I. LMŽ

U11: MFK Zvolen U12 - MŠK Žilina 4:37 Góly MŠK: Blaščík 7, Dumitriu 5, Zábojník 5, Králik 4, Pšenica 4, Čurgai 2, Stenchlák 2, Fiflík 2, Pristinák 2, Pinčík 2, Caltík, Šimun | 1. kolo I. LMŽ

nedeľa 22.8.

"B": MŠK Žilina - FK Dubnica nad Váhom 4:3 (2:0) Góly MŠK: Gomola, Leitner, Bari, Gerebenits | 5. kolo II. slovenskej ligy

U15: MŠK Žilina - MFK Zvolen 10:0 (7:0) Góly MŠK: Tichý 4, Blaško 3, Stručka, Roháč, Straka | 1. kolo I. LSŽ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "Pri dominantnej hre v prvom polčase sme si vytvorili veľkú územnú prevahu a rovnako aj množstvo gólových príležitostí. V druhom polčase sme v úvode neboli tak presný, ale v závere zápasu sme zvýšili rýchlosť i presnosť. Zaslúžene sme tak zvíťazili vysokým rozdielom."

U14: MŠK Žilina - MFK Zvolen 14:1 (6:1) Góly MŠK: Surán 3, Michalík 2, Barčík 2, Lábo 2, Okál, Mikunda, Koštiaľ, Žilinský, Linhart | 1. kolo I. LSŽ

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "V zápase sme dominovali a vytvorili si veľa gólových príležitostí."

WU19: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:1) Góly MŠK: Obertová 2, Dietrichová | 1. kolo LD

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina WU19: "Od začiatku sme dominovali na lopte, mali sme množstvo šancí, no veľa z nich sme, žiaľ, nepremenili. Našťastie sme však dali aspoň tri góly, lebo súper hrozil z brejkov a dva z nich dokázal aj využiť. S hrou a nasadením dievčat som spokojný. Dúfam, že toto víťazstvo im dodá ďalšie sily do tvrdej práce."

WU15: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 17:0 (6:0) Góly MŠK: Michalcová 6, Várošová 4, Ďatková 2, Kantoríková 2, Štefanatná 2, Bazgerová | 1. kolo LŽ