U19: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:3 (1:2)
Góly: 2. Macejko - 11. Vaľko, 22. Bortoli, 70. M. Sauer (pok. kop)
ŽK: 55. Krištof, 62. Rusko, 69. Úradník, 78. Macejko (všetci Ružomberok)
Rozhodca: Foltán - Dobrík, Maliňák
MFK Ružomberok
Ťapaj - Úradník, Krištof, Luka, Mrkva (C), Bradiak (40. Čajnák), Macejko, Jokel (74. Nemček), Jurina (58. Matej), Zahradník, Olos (58. Rusko)

Belaník - Kopásek (C), Mynář, Jaššo, Kukuč - S. Javorček, M. Sauer, Šnajder - Bortoli (87. Pečarka), Vaľko (82. Hroza), Prokop (58. Mlynár)
Po minulotýždňovej vysokej prehre so Slovanom bol pre našu devätnástku duel s Ružomberkom ideálnou príležitosťou na "repárat". Víťazný plán trénera Beláka nenaštrbila ani situácia hneď z druhej minúty, po ktorej sme rýchlo prehrávali. Naopak, v 22. minúte sme už viedli 2:1 a zápas držali vo svojich rukách až do konca stretnutia. Víťazstvo sme v závere potvrdili gólom z penalty a po konečnej výhre 3:1 sme sa v tabuľke dotiahli na vedúci Slovan Bratislava.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Začal by som tým, že sme spokojní s reakciou hráčov na minulotýždňový zbabraný duel na našom trávniku. Platí to aj napriek úvodnému gólu, kedy nastala situácia, na ktorú sme chalanov upozorňovali a pripravovali ich na to. Reakcia na inkasovaný gól však bola výborná a od desiatej minúty sme boli lepším mužstvom. Boli sme dominantní na lopte, fungoval nám repressing a pohybovo sme vyzerali lepšie ako domáci. Vytvorili sme si aj viaceré šance a do polčasu sme zápas dokázali otočiť. V druhom polčase sme pokračovali ako v tom prvom a z pokutového kopu sme zvýšili na 3:1. Domáci si v závere vypracovali zopár príležitostí, ale v defenzíve sme to bez väčších problémov vyriešili. Za predvedený výkon dnes patrí chalanom pochvala a dúfame, že si aj do ďalších zápasov prenesú prístup a koncentráciu ako dnes. To napokon rozhodlo o víťazovi."