U16: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:2 (0:1)
sobota 21. 8. 2021 od 13:15
Štadión MŠK Žilina
4:2(0:1)
MŠK Žilina - MFK Ružomberok
Góly: 54. Pekelský, 68. vlastný, 70. Klaučo, 76. Baláž - 34. Kollár, 79. Žmijovský (pok. kop)
Rozhodca: Bryndziar - Krajči, Sudorová
Hostačný - Bukovčan (75. Klus), Dovičák (C), Vasko, Staník (42. Chebeň) - Filo, Pekelský, Baláž - Fiflík, Klaučo, Chlepko (61. Dolník)

MFK Ružomberok
Požár - Majerčík, Smolka, Žáčok (C), Ambróz, Pavlík (66. Gerec), Michlík (74. Gunčaga), Ditrrych, Mikušiak (69. Dvorský), Žmijovský, Kollár (74. Kočiš)
Mladí dorastenci do 16 rokov si dokázali na svoje konto pripísať prvú výhru v sezóne. Na začiatku duelu s Ružomberok sa síce ofenzívne trápili, no v druhom polčase naplno ukázali svoju silu a zvíťazili dvojgólovým rozdielom 4:2. Rozhodla o tom pasáž hry od 68. do 76. minúty, počas ktorej sme sa dokázali presadiť až trikrát a bolo po zápase. Vo vyrovnanej tabuľke sme tak poskočili na šiestu priečku o skóre pred Petržalku, s ktorou máme o vzájomný zápas menej.

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16
"V prvom polčase sa nám ťažko presadzovalo, keďže super hral z hlbokého bloku a spoliehal sa na rýchle protiútoky. Síce sme si aj dokázali pripraviť zopár šancí na skórovanie, avšak opäť sme sa trápili v koncovke. Navyše, z ojedinelého protiútoku sme aj inkasovali. Do druhého polčasu sme vstupovali z veľkým odhodlaním nepriaznivý stav otočiť, čo sa nám v priebehu desiatich minút od 60. do 70. minúty aj podarilo. Najskôr sa po peknom individuálnom uvoľnení pred šestnástkou presadil prudkou strelou k tyči Pekelský a o chvíľu parádnym sólom a jasličkami brankárovi otáčal stav Baláž. Po druhom góle sme úplne prevzali hru pod kontrolu a dvoma gólmi rozhodli o našom prvom víťazstve v sezóne, ktoré bolo úplne zaslúžené."