Líder v novej sezóne stále boduje, aj po troch kolách na čele tabuľky
V jarnej časti minulého ročníka Corgoň ligy vyhrala Žilina v 30. kole v Senici 4:1 a v piatok začala tak, akoby chcela v 3. kole Fortuna ligy tento výsledok na Záhorí zopakovať.

Už po polčase mohli zverenci A.Guľu viesť minimálne trojgólovým rozdielom, lebo na ich rýchly spôsob hry nenašla Senica žiadnu protizbraň. Rozdiel však bol len najtesnejší, lebo do senickej siete prenikla len strela Jelića, pre ktorého to bol tretí gól v sezóne a vedie tabuľku strelcov.  Na hru žlto-zelených sa bolo radosť pozerať, Záhoráci nevedeli kam skôr skočiť a vykúpením pre nich bol polčasový hvizd rozhodcu. Až do samého záveru si v jej bráne držal čisté konto brankár Martin Krnáč a radosť z neho mu prekazil až v 86. min. domáci Jan Kalabiška, keď domáci využili svoju jedinú, aj to skôr náhodnú šancu. „Myslím si, že v piatok sme dva body stratili, mali sme viac vyťažiť z počiatočného náporu, kde sme si vypracovali slušné šance na skórovanie. Žiaľ, dali sme iba jeden gól, čo sa nám v samom závere vypomstilo,“ začal s hodnotením zápasu gólman žlto-zelených a pokračoval. „V Senici sme chceli nadviazať na našu úspešnú sériu z prvých dvoch kôl a zabodovať naplno. Napokon s týmto cieľom ideme do každého zápasu. Bohužiaľ, Senica nám túto sériu pretrhla.“ Nepretrhla však bodovú sériu, ktorú budú chcieť hráči MŠK Žilina potvrdiť tromi bodmi proti Myjave, v nedeľu 3.8 na domácom štadióne o 19.30 hod.