Kapitán: ”Z kabíny srší správna energia, chceme sa umiestniť do 3. miesta.”

S blížiacim sa štartom jarnej časti Niké ligy sa uskutočnila aj tradičná tlačová konferencia. Hráčsky káder na nej zastupoval už doliečený kapitán Ján Minárik. V rozhovore nám priblížil zdravotný stav kabíny, prípravu či pohľad na Slovan.

Aké pozitívne zmeny videl v tejto zimnej príprave? A ako hodnotí svoj herecký výkon vo štvrtej časti seriálu Do neba a do pekla?

taktika a sila > behy

Jany, ako sa cítiš? V generálke proti Brnu si absentoval kvôli chorobe. Už je všetko v poriadku?

"Cítim sa už lepšie, musel som to vyležať a nemohol som nastúpiť proti Brnu. Už týždeň predtým som to cítil a potom ma to zmohlo. Oddych mi však pomohol a už som pripravený."

Ako sú na tom ostatní chalani v kabíne. Sú všetci pripravení na 100 %?

"Niektorí vypadli, ale iba na pár dní, čiže všetci už sú späť v tréningovom procese a proti Slovanu by sme mali byť takmer v plnej sile."

Zimnú prípravu si absolvoval takmer celú. Cítiš po nej nejaké zmeny v hre či kondícii?

"Bola trochu menej zameraná na beh samotný a skôr sme zameriavali na silu a taktické veci. Myslím si, že to bolo pre nás prospešné, čo sa ukázalo aj v prípravných zápasoch."

Aké sú ciele do jarnej časti? Máš aj odvážnejší cieľ ako prvá šestka?

"Z celej kabíny srší správna energia a nastavenie, čiže by sme chceli skončiť do tretieho miesta."

pozor na individuality slovanu

Proti Slovanu to bude naozaj ostrý vstup do jari. Čo bude kľúčom k úspechu?

"Určite musíme dodržiavať princípy, na ktorých dennodenne pracujeme na tréningoch. Takisto bude dôležité dávať si pozor na ich individuálnu kvalitu, ktorú majú veľkú."

Určite si zachytil prestupy u súpera. Ako to môže ovplyvniť ich silu?

"Nechcem hodnotiť káder súpera, neviem, s akou zostavou sem prídu. Skôr sa všetci sústredíme na seba."

Pred Slovanom čaká v stredu našich mladíkov zápas proti Dortmundu. Budeš aj ty pri tom?

"Určite áno, nenechám si to ujsť. Naozaj sa na to teším a prídem našich chalanov podporiť."

V piatok uzrela svetlo sveta štvrtá časť seriálu Do neba a do pekla: Generácia Žilina, kde si zohral aj ty väčšiu úlohu. Ako hodnotíš spätne svoj herecký výkon? Aké to bolo pozerať sa na seba v seriáli?

"Úprimne, bál som sa, aké to bude a či ma tam nebude až príliš. Nerád sa na seba pozerám z tejto strany, ale myslím, že sa to dalo zvládnuť a bolo to v poriadku."