Góly: 27. a 60. Jánošík, 87. Kurminowski
Rozhodca: Smolák - Ferenc, Poláček
Holec - Kaša, Králik, Kiwior - Anang, Káčer (C), Fazlagić, Paur (64. Bernát), Demiri - Jánošík (78. Ďuriš), Balaj (70. Kurminowski)

FC ViON Zlaté Moravce-Vráble
Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanović, Chren – Hrnčár (66. Švec), Tóth (46. Richtárech), Sloboda, Kovaľ – Ďubek (C) (78. Grozdanovski), Mészáros
V jarnej premiére, ktorá bola zároveň súťažnou premiérou pre trénera Pavla Staňa, dostali priestor osvedčené žltozelené mená z prípravy. Šošoni sa po zime rozbiehali o čosi dlhšie, súpera sme načali až v 27. minúte a úvodný gól nás nakopol a striasol z nás počiatočnú nervozitu. Po zmene strán celý štadión zatlieskal Lukášovi Jánošíkovi, ktorého dokonalá technická strela bude patriť s istotou do kategórie gól mesiaca.

Práve tieto dva presné zásahy najlepšieho strelca prípravy, ku ktorým sa v závere pridala aj poistka od Dawida Kurminowskeho, znamenajú pre šošonov úspešný, trojbodový vstup do jari.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Pavol Staňo vyslal do boja o prvé jarné body identickú zostavu ako v generálke proti GKS Tychy. Eufóriu a možno aj napätie z prvého jarného zápasu sprevádzali úvodné nepresnosti a opatrná rozohrávka na oboch stranách. Do prvej pološance sa dostal hneď v úvode Jakub Paur, po centri Bensona Ananga bol však jeho pokus zblokovaný. Na začiatku piatej minúty šošoni prvýkrát ohrozili bránu, k strele sa zo strednej vzdialenosti odhodlal Filip Kaša, no Pindroch loptu kryl. ViOnisti sa prihlásili o slovo v 12. minúte, keď centrovanú loptu sklepol Hrnčár na Mészárosa, ktorý preveril Domina Holeca zblízka nebezpečnou strelou, ktorá našťastie smerovala do stredu brány. Najbližšie ku gólu mal z našej strany najlepší strelec prípravy Lukáš Jánošík, ktorý sa dostal pred Pindrocha, no ani on a po ňom ani Miro Káčer nedokázali zakončiť. Šošonom miestami viazla rozohrávka aj vďaka dobrému pressingu súpera. Prišla však 27. minúta a rýchla akcia po osi ihriska, ktorú začal Paur. Ten našiel Káčera, ktorý vysunul Jánošíka a päťgólový strelec z prípravy zoči-voči Pndrochovi namieril razantne pod brvno - 1:0. Peknú kolmicu vymyslel v 33. minúte zas Jánošík na Balaja, no druhého menovaného v sľubnej šanci zastavila obrana ViOn-u. V 38. minúte boli hostia blízko k vyrovnaniu, keď Mészáros strieľal len tesne mimo žrde. O pár okamihov na to Pindroch riskantne vybehol pri Balajovom spracovaní, a hoci sa k lopte dostal Jánošík, svojím lobom opustenú bránu ViOn-u neprekonal. V 43. minúte šošoni rozbehli ďalšiu peknú akciu, keď sprava centroval Anang na Balaja, no náš útočník hlavičkou loptu nenasmeroval do správneho priestoru.

V úvode druhého dejstva začali Zlaté Moravce podkurovať nebezpečnými centrami do šestnástky šošonov. Jeden taký v 50. minúte posielal Kovaľ a Hrnčárovu hlavičku musel Holec vytesniť výborným zákrokom. Na druhej strane odpovedal samostatným únikom Paur, no v poslednej chvíli zatiahol ručnú brzdu Pintér. Priebeh hry sa upokojil, ale po hodine hry zavládla na Štadióne MŠK gólová radosť. Z obranného odkopu Ananga sa razom stal protiútok. Lopta si našla Jánošíka a v duchu pravidla "keď nevieš, čo s loptou, vystreľ" zavesil nádherného angličáka - 2:0. Krátko na to Káčer zahrával priamy kop a dobrý center takmer upratal do siete nabiehajúci Králik. Peknú akciu založil v strede poľa Fazlagić, ktorý naľavo uvoľnil Besira Demiriho. Ten vracal do druhej vlny práve Fazlagićovi, no strojca akcie ľavačkou prestrelil. Šošoni poslali loptu do Pindrochovej siete aj tretíkrát, no po Bernátovom prízemnom centri zakončoval striedajúci Dawid Kurminowski z ofsajdovej pozície. Ten istý hráč v 78. minúte dostal výbornú kolmicu od Fazlagića a prudkou strelou iba tesne minul svätyňu Zlatomoravčanov. V 85. minúte opäť skúšal svoje šťastie Filip Kaša, jeho jedovatý náprah vyrazil Pindroch. Už sa zdalo, že zápas ovládneme dvojgólovým rozdielom, no v 87. minúte našiel Demiri výborným pasom Káčera, ten sa so zakončením neulakomil a z ľavej strany naservíroval gólovú asistenciu Kurminowskimu, pre ktorého to bol premiérový gól v lige za šošonov - 3:0.

Tri góly do siete ViOn-u nám tak priniesli tri body, čo znamená víťaznú premiéru trénera Pavla Staňa na lavičke MŠK.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Priznám sa, že dnes som pri premiére necítil prílišnú nervozitu, pretože chalani sa pripravovali naozaj svedomito, čo mi dodávalo istotu. Z toho, že to vyšlo tak, ako to vyšlo, sa nesmierne teším a ďakujem chalanom za prístup. Ten sa ukázal aj za stavu 3:0, kedy sme sa tlačili do ďalších gólov a nehrali sme zozadu. Chceli sme, aby si zápas užili aj diváci. V prvom polčase sa síce často prerušovalo a tempo nebolo vysoké, no po zmene strán sa to roztrhalo a už to bolo divácky zaujímavajšie. Súper mal za stavu 0:0 šancu, chvalabohu sa podarilo ísť do vedenia nám, gól následne otvoril stretnutie. Výhra nás motivuje, určite sa bude ľahšie pripravovať na ďalšieho súpera. Jeden výsledok však nič nemení, stále musíme byť koncentrovaní a tvrdo pracovať. Sme radi, že výhra pomohla finančne iným - nikto teraz nepozerá na peniaze, ďakujem hráčom, že dokážu spraviť aj takéto gesto a spoločne môžeme pomôcť malému Riškovi."
Karol Praženica, tréner FC ViOn Zlaté Moravce
"Prvý polčas sme mali trošku problém v strede poľa. Súper nás prehrával, bol dôraznejší v súbojoch. Paradoxne, prvé dve šance sme mali my, ale Mészárosom sme nevyužili ani jednu. Súper nám dal gól, do druhého polčasu sme chceli ísť s tým, že zápas sa budeme snažiť otočiť. Ten vstup do 2. polčasu bol dobrý, mali sme väčšiu aktivitu, dostávali sme sa pred bránu, boli aj náznaky šancí. Keď to vyzeralo z môjho pohľadu na možné vyrovnanie, dal Jánošík krásny gól a hru sme ešte viac otvorili a inkasovali sme ešte raz po našej chybe. Som spokojný s tým, ako sme sa prezentovali v 2. polčase, ale takéto góly by sme nemali dostávať. Máme ešte tri zápasy, aby sme sa pobili o prvú šestku, takže urobíme všetko preto, aby sme boli úspešnejší už v ďalšom zápase doma so Sereďou."
Lukáš Jánošík, útočník MŠK Žilina

"Myslím si, že sme mali celý zápas pod kontrolou, aj keď sme sa možno pomalšie rozbiehali. Prvý gól nám veľmi pomohol a podarilo sa nám udržať súpera na uzde. V druhom polčase sme pridali druhý gól, čo nám prinieslo pokoj na kopačky a vývoj sme kontrolovali. Tretí zásah ešte viac pridal na pohode a víťazstvo sme si už nenechali vziať. Všetko, čo sme si povedali, sme aj plnili. Boli tam veci, ktoré musíme zlepšiť, ale na to, že išlo o prvý jarný zápas, sme spokojní. Pri prvom góle som vyťažil z krásnej prihrávky Mira Káčera, ten druhý si musím ešte raz pozrieť, pretože som nestihol zachytiť, ako to tam padlo. Cítim sa dobre, som šťastný za góly a dúfam, že mi to vydrží čo najdlhšie."