Fauly: 9:14

FK Železiarne Podbrezová
Luksch – Bartoš, Bakaľa (C), Oravec – Blahút, Š. Faško (46. Ďatko), Paraj (90. Horvát), Grešák (85. Šikula) – Špyrka, Kabongo (78. Bariš), Pavúk

Slavik - Minárik, Kopas, Nemčík (C) - Javorček (28. Bari), Iľko, Gidi (81. Anang), Owusu (63. Kopásek) - Kaprálik, Ďuriš, Galčík (63. Addo)

Po mesiaci a pol sme si dali s Podbrezovou na Horehroní odvetu, tentoraz v rámci 4. nadstavbového kola opäť v piatkovej televíznej predohrávke. Krásny priamy kop Adama Kopasa a využitý brejk zásluhou Kristiána Bariho znamenali naše dvojgólové vedenie. Ani to však nestačilo na prvú výhru nad Podbrezovou v aktuálnej sezóne. Ešte do polčasového hvizdu prišlo totiž rýchle zníženie domácich, na ktoré nadviazali domáci a po zmene strán otočili skóre v priebehu 20 minút. My sme sa zobudili až po tejto otočke, prišli aj tutovky, no neprišli góly. Tretia prehra proti Podbrezovej znamená pád na 5. miesto práve za Horehroncov.

Šošonov čaká najbližšie domáci zápas proti Trnave - už v sobotu od 18:00 hod.

V Podbrezovej okrem pretrvávajúceho zranenia Ľuba Belka chýbalo trénerovi Jaroslavovi Hynkovi aj viacero hráčov, ktorých počas týždňa skolila choroba. Aj preto sa to premietlo do zostavy, v ktorej tentokrát na krajoch obrany nastúpila dvojica Dominik Javorček, Richmond Owusu. Na hrote tentokrát dostal dôveru Dávid Ďuriš.

Ani sme sa v chladnom počasí nestihli poriadne usadiť a už sme sa tešili. To keď po výstavnom góle Adama Kopasa. Krásny priamy kop nášho obrancu nechytateľne zapadol do horného rohu domácej brány - 0:1. Predchádzal mu faul na predierajúceho sa Adriána Kaprálika, ktorý bol aj pri ďalšej akcii, kedy ho nebezpečne a aj za cenu žltej karty zastavil domáci Bartoš. Častejšie na lopte boli však domáci, až v 18. minúte pohrozili vážnejšie, to keď strieľaný center Grešáka presvišťal cez našu päťku na roh. Z toho nezapršalo, ale zmätok nastal pri našom rohovom kope v 24. minúte, to keď zdanlivo stratenú loptu dosledoval Sammy Gidi. Ten síce prepasíroval v páde loptu za vybiehajúceho Lukscha, no loptu stihol pred opustenou bránou odkopnuť jeden z obrancov v bielom. Druhá gólová radosť žltozelených prišla v 32. minúte, keď loptu vyviezol Roland Galčík, ideálne do behu ju posunul Richmondovi Owusuovi, ktorý to spätnou prihrávkou nabil čerstvému Kristiánovi Barimu a ten po zemi bezpečne premenil svoju strelu na gól - 0:2. Dlho sme sa však neradovali z dvojgólového náskoku, práve Bari bol zapletený pri bránení Bakaľu, ktorý po rohovom kope prepasíroval loptu do našej siete. Prinavrátiť pohodlné vedenie nám mohol po úniku v 42. minúte Galčík, tiesnený svojou strelou vybojoval iba rohový kop.

Znova náš krídelník odštartoval šancou aj druhý polčas. Tentoraz prízemnou strelou nemohol ohroziť pripraveného Lukscha. Zapli však domáci. Nielen zapli, ale aj vyrovnali. To keď našu rozohrávku vystihol Paraj, lopta sa aj so šťastím dostala na nabiehajúceho Blahúta a začínalo sa odznova. A mohli sme aj prehrávať, Matej Slávik mal roboty po strelách Kabonga a Blahúta, ktoré smrdeli nebezpečenstvom. Na túto dominantnú pasáž sme reagovali dvojitou zmenou, na trávnik sa dostal Samo Kopásek a Henry Addo, ktorý sa v ligovom zápase predstavil naposledy ešte v lete. Ani to však nezabránilo otočke domácich, sled viacerých chýb a nedôrazu v defenzíve vyvrcholil gólom Kabonga. Potrebovali sme zapnúť, strela Dávida Ďuriša mierila iba po zemi do miest, kde stál Luksch. Následne skrumáž po šanci Kopáska, z dorážky nevystrelil pred blokom hráčov Sammy Gidi. Strieľať už strieľal Bari, znova mal odokrytú bránu, ale skákavú loptu nedokázal usmerniť tak ako pri góle v prvom polčase. Vietor to našich útočných plachiet priniesol Addo, v 84. minúte prešprintoval obranu a nabil to Ďurišovi, ktorý ale tutovku nepremenil. Ďalšou v poradí bola strela od Bensona Ananga, znova bol úspešnejší český brankár železiarov. Z našej snahy hrať konštruktívne vznikali chyby, jednu z nich nepotrestal Paraj. V nadstavenom čase prišla už iba neúspešná štandardka hynkovcov, ktorá neznamenala vyrovnanie.

Po dvoch zápasoch u súperov sa konečne sťahujeme na domáci trávnik, kde nás rovnako čakajú dva duely po sebe. A to nie proti hocijakým súperom - najskôr v sobotu 15. apríla proti Trnave (vstupenky už v predaji) a následne nás čaká pod Dubňom aj Slovan.

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová
„Myslím si, že to bol zaujímavý duel na Veľký Piatok. Samozrejme, že nie bez chýb. V prvom polčase bolo badať, že máme za sebou sériu zápasov, na ktorú nie sme zvyknutí. Hráči boli trochu vyrušení, nesebavedomí smerom nahor. Inkasovali sme dva góly. Prvý nádherný po zbytočnom faule, druhý z brejku, no už po tridsiatich minútach sme boli jasne lepší a za druhý polčas som veľmi hrdý na to, akým spôsobom sme hrali. Videl som tam veľkú futbalovú kvalitu a zaslúžene sme otočili stav. Hráčov som pochválil za obrat, dlho sa nám nepodarilo zápas otočiť. Preto je táto výhra po takejto otočke veľmi cenná.“
„Úvod sa nám gólovo a útočnou hrou vydaril, ale hlavné zadanie pre celé družstvo sa nám počas celého zápasu nepodarilo dostať na trávnik. Problém nám robila najmä aktivita a vysoký pressing súpera, ktoré sme nedokázali prekonať. V niektorých situáciách sme sa sami zbytočne dostávali pod tlak, z čoho pramenili šance súpera či štandardné situácie. Tým sme Podbrezovú pustili späť do zápasu. Zapli domáci, ešte v prvom polčase znížili a dostali sa do rytmu. Cez prestávku sme si povedali určité princípy, no Podbrezová nás predčila vo viacerých veciach. Zbierali odrazené lopty, vytvárali si štandardky a nebezpečné situácie. Za vyrovnaného stavu sme pred tretím gólom zbytočne vymýšľali a napokon sa nám to vypomstilo. V závere nám pomohli striedania, ktoré sme spätne mali urobiť skôr. Vytvorili sme si aj nejaké šance na vyrovnanie, no súper rovnako hrozil na konci z brejkov. Nechcem dnešný výsledok zvaľovať na problémy so zostavu, ale viróza v tíme nám určite do istej miery skrížila plány. Šancu však dostali iní hráči a podľa mňa nesklamali. Z lavičky sme však nemohli vytiahnuť také zmeny, ako by sme si predstavovali. Teraz nás čaká Trnava, musíme si na ňu veriť a napodobniť dobrý výkon z jesene. Verím, že sa vyzdravíme a ukážeme našu kvalitu naplno.“
Dávid Ďuriš, útočník MŠK Žilina

„Začali sme veľmi dobre hneď od úvodu, kde sa nám našou aktivitu podarilo vybojovať štandardu, z ktorej sme hneď aj skórovali. Zápas sme mali dobre rozbehnutý, hrali sme svoju hru a pridali sme aj druhý gól. Súper nás potrestal po štandardnej situácii, kde sme si to mohli lepšie postrážiť a kde sa to nejakým spôsobom začalo pretáčať na stranu súpera. Myslím si, že nás môžu mrzieť nevyužité šance počas celého stretnutia. V druhom polčase sme neboli až tak presní a z našich strát ťažil súper, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Všetci sme sklamaní, že sme nedokázali uhrať lepší výsledok po tak dobrom úvode.“