Góly: 71. Depetris - 35. Rusnák, 89. Kopas, 90.+ Galčík
ŽK: 34. Balić, 77. A. Slávik - 65. Stojchevski
Rozhodca: Smolák - Pozor, Štrbo
MFK Dukla Banská Bystrica
Hruška – Pišoja (57. Záhumenský), Uhrinčať, Gorosito, Willwéber, Slávik A. (79. Migaľa) – Balić (57. Richtárech), Ľupták (90. Hanes), Faško – Rymarenko (57. Depetris), Polievka C)

Belko - Minárik, Stojchevski, Nemčík (C) - Rusnák, Gidi (86. Anang), Adang (79. Kopas), Bari (79. Javorček) - Kaprálik, Ďuriš, Essomba (51. Galčík)

Azda najdôležitejší duel v doterajšej sezóne, ktorý poznačil pretrvávajúci dážď. Ten nám však priniesol šťastie a najmä víťazný výsledok po dvoch mesiacoch. A znova sa zrodil proti Banskej Bystrici. Najskôr sa hralo opatrne, no misky váh na našu stranu preklopil v prvom polčase Rusnák. V tom druhom sa roztrhlo nielen "vrece" s ešte prudším dažďom, ale aj so šancami. Tutovku na druhý gól mal Kaprálik, neuspel. A tak prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu z kopačky žolíka domácich - Depetrisa. Žolíka sme však vytiahli z lavičky aj my. Adam Kopas znova raz potvrdil, prečo má azda najlepšiu kopaciu techniku u Šošonov a možno aj v lige a vystrelil nám piatkové finále play-off. A navyše domáce.

Takže Šošoni, vidíme sa v piatok o 17:30 hod. Vstupenky v predaji.

V zostave tréner Jaroslav Hynek dôveroval nováčikovi z Trnavy - Xavierovi Adangovi, ktorého v strede poľa doplnil ďalší Afričan Sammy Gidi. Aj vpredu sme to doplnili hráčom z afrického kontinentu, na krídle dostal prednosť Loic Essomba pred Rolandom Galčíkom.

Na Štiavničkách sa začalo za hustého dažďa, čo len podčiarklo opatrnosť oboch tímov. V prvých minútach to tak bol naozaj medzišestnástkový futbal s čo i len minimom náznakov šancí. Prvá strela medzi tri žrde prišla v 14. minúte, Bari sa po odrazenom rohu predral do strely, jeho pokus k bližšej tyčke si postrážil Hruška. Len zrakom si postrážil na druhej strane priamy kop Ľubo Belko, múr žltozelených totiž zastavil strelu Willwébera. Lejak neprestával, neprestával ani futbal bez šancí. Ako taká príležitosť prišla v 29. minúte, pripomenul sa druhý najlepší strelec ligy Polievka, jeho hlavičku Belo vytlačil na roh. Radosť prišla v našom tábore v 35. minúte. Kapo dostal loptu za obranu, kľučkami sa dostal do výhodnej pozície, odkiaľ milimetrovou prihrávkou našiel Ruskyho na päťke, ktorý sa do prázdnej nemohol pomýliť - 0:1. Gól zvlášť priebeh prvého polčasu nezmenil. Domáci si predsa len vytvorili ešte jednu dobrú šancu, činil sa znova Belo, ktorý efektne vytlačil strelu Faška.

Po príchode zo šatní dážď ešte zosilnel, nepriaznivé počasie spočiatku neprialo futbalu, za daného stavu to však Šošonom nemuselo prekážať. Hneď v úvode druhého dejstva musel nútene striedať Essomba, ktorého striedal Galčík. Aj odskoky, sklzy, nezavinené pády charakterizovali dianie na trávniku. Bystrica zvyšovala aktivitu, zapršať mohlo ale na druhej strane, Kapo sa napokon nemusel hnevať, že netrafil prázdnu bránu, predtým totiž stál v ofsajde. Aktívny bol aj Bari na ľavej strane, najskôr nebezpečne centroval, následne to vyskúšal pravačkou a terén vystrašil Hrušku. Domáci hrozili najmä po štandardkách, vydýchli sme si v 65. minúte po ďalšom nepríjemnom priamom kope Faška i následnej strele Polievku, ktorá škrtala Belkovu tyčku. Vzdychnúť sme si museli aj my, po výbornom pressingu od Galčíka totiž Hruška odkopol loptu iba ku Kaprálikovi, ten ale preváhal moment na strelu do prázdnej a po kľučkách už stáli pred ním obrancovia v červenom. Vyrovnanie Dukly prišlo paradoxne po našom rohovom kope. Rýchly brejk ešte zachránil Belo pri tutovke Richtárecha, na dorážku Depetrisa bol prikrátky a spolu s ním aj dvaja žltozelení na bránkovej čiare. Začínalo sa odznova, otočiť stav chcel Polievka, jeho priamy kop z 81. minúty sa znova nezmestil do priestoru brány. My sme nezaostávali v snahe rozhodnúť, Ďuriš poriadne vyprášil Hruškove rukavice, v dorážke nepochodil Galčík. Rozhodnutie prišlo v 89. minúte a znova si ho prichystal výstavnou strelou Adam Kopas - 1:2. Klobúk dole, ako to trafil spoza šestnástky, čím nás poslal do domáceho piatkového finále. Následne sme prežili "klinickú smrť", Bela tentokrát podržali chalani na bránkovej čiare. A práve Belo si pripísal asistenciu pri poistke Rolanda Galčíka, keď dlhým výkopom vyslal do úniku Gala a ten bez problémov trafil opustenú bránu Dukly - 1:3

Vydretá, no zaslúžená výhra nás posiela do finále play-off o Európsku konferenčnú ligu. Už tento piatok sa v ňom predstavíme na domácom štadióne v krajskom súboji proti Ružomberku, ktorý s Podbrezovou poradil 3:0. Takže, značte si do kalendárov - piatok 26. mája o 17:30 hod. na Štadióne MŠK Žilina.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla Banská Bystrica
"Ťažko sa mi hodnotí zápas. Je to pre mňa veľké sklamanie. Obe mužstvá chceli postúpiť, bolo to viac taktické. Myslím si, že Žilina zaslúžene postúpila do finále play off, pretože v prvom polčase sme neboli na ihrisku. Hrali sme pomalý futbal, profesorský. Žilina veľmi dobre bránila priestory, zmenila spôsob hry a nám to robilo problémy. Potrebovali sme to rozbehať, čo sa nám podarilo druhý polčas. Vyrovnali sme, no Žilinčania dali napokon o dva góly viac, takže zaslúžene postupujú. Pred mojimi chalanmi dávam klobúk dole za celú sezónu. Postup do predkola Európskej konferenčnej ligy by bol čerešničkou na torte. Boli sme k tomu blízko po vydarenej sezóne, ale na to sa už história pýtať nebude."
„Urobili sme veľké množstvo práce a práve výsledok nám chýbal k tomu, aby tej práci uverili naplno aj hráči. Dnes sme si to vybojovali na ihrisku, veľa vecí sme urobili dobre a myslím si, že sme si postup zaslúžili. Banská Bystrica mala dobré šance, ale podľa mňa my sme mali väčšie tutovky. Na druhej strane ihriska sme bránili koncentrovane, obetavo sme blokovali strely, v čom nám pomohol aj Belo, a obrana pracovala počas celého duelu veľmi dobre. Výsledok si na ihrisku vybojovali sami hráči, čo je pre nich do budúcnosti skvelá správa. Želal som si piatkové finále pred domácim publikom, za čo som veľmi rád. Verím, že prídu fanúšikovia a spoločne vybojujeme európsku miestenku."
Matúš Rusnák, obranca MŠK Žilina

"Pred týmto zápasom sme mali dlhšie obdobie bez víťazstva, ale možno práve to nám dnes pomohlo sa viac zomknúť. Hoci to nebolo zrovna oku lahodiace stretnutie, ale ako sa hovorí - účel svätí prostriedky. Dali sme viac gólov ako súper, čo nás posúva do piatkového finále, a to je najdôležitejšie. Navyše, hráme doma, takže musíme dobre zregenerovať a veríme, že nás prídu povzbudiť aj fanúšikovia. Myslím, si že Bystrica dnes chcela postup rovnako ako my a v určitých fázach mala aj viac z hry. My sme však boli efektívnejší, a to sa vo futbale počíta. Nikto sa už nebude spätne pozerať na to, kto ako v tom zápase hral. Po mojom góle som bol viac prekvapený ako šťastný. Bol som celkom vysoko a myslel som si, že po Kapových kľučkách sa už lopta ku mne nedostane. Nakoniec sa to ku mne dostalo a už bolo mojou povinnosťou to premeniť. Teraz sa tešíme na domáce prostredie, kde sa nám vždy hrá dobre. Príležitosť hrať Európu ako dva roky dozadu je podľa mňa aj dobrou pozvánkou pre fanúšikov."