U19 | V súboji o Česko-slovenský pohár prehra po penaltách
Góly: 15. Weber, 90. Šimun - 50. Rus, 72. Lilling
ŽK: 37. Stárek, 81. Rus
Badžgoň - Mynář, Jaššo (C), A. Oravec - Hranica (27. Šamaj), Chyla, S. Javorček (57. Vaľko), Mlynár - Weber (73. Bartoš), L. Bortoli, Prokop (57. Šimun)

AC Sparta Praha
Čechal - Jedlička, Řihál, Stárek (C), Penxa - Tesař (73. Tošnar), Slanina (46. Rus), Lilling, Osmani (78. Feit) - Horák, Michl (73. Hruška)

Veľmi podobný scenár, vyvrcholenie, ale na našu smolu iný víťaz. Druhý utorkový zápas o Česko-slovenský pohár začali lepšie po našich mladších aj naši starší dorastenci. Po brvne Bortoliho nás po štvrťhodine hry poslal do vedenia hlavičkou Weber. Po zmene strán ale naskočili jasne lepšie sparťania, čoho výsledkom bolo skoré vyrovnanie striedajúceho Rusa. Vyzeralo to, že kto dá gól, rozhodne. Ten, nanešťastie, prišiel na strane AC po diskutabilnej situácii v našom malom vápne. Snaha a nezlomnosť v závere sa ale žltozeleným vyplatili, v nadstavenom čase totiž poslal duel do penált Šimun. V nich boli tentokrát ale úspešnejší hráči Sparty, ktorí tak získali Česko-slovenský pohár pre seba. Šošoni do 19 rokov tak druhú trofej do zbierky za zisk Česko-slovenského pohára nepridali.

ZOSTRIH ZÁPASU

Úvod druhého stretnutia v Púchove patril znovu hráčom MŠK. Chalani z 19-tky mohli viesť už od 13. minúty, keď Bortoliho náprah z diaľky opečiatkoval aj s prispením zákroku brankára Čechala brvno brány AC. Nemuselo nás to však mrzieť, lebo už o chvíľu pristál ideálny center na hlave Webera a ten úplne nepokrytý prekonal gólmana Sparty - 1:0. Pražania si prvý pokus na Badžgoňa pripísali až po polhodine, Michl ale z uhla na nášho gólmana nevyzrel. Podobnú šancu mal aj strelec gólu Weber, rovnako bez úspechu. Zvyšok polčasu bol až na jednu šancu Sparty bez väčšieho vzrušenia. Až tesne pred odchodom do kabín bravúrne vychytal súpera Badžgoň, a tak sme po polovici stretnutia viedli znovu ako v zápase predtým o jediný gól.

Ako vymenení prišli po prestávke hráči Prahy, čo dokumentovala tutovka Osmaniho zvnútra šestnástky, ktorú lapil skvelým zákrokom Badžgoň. Po následnom rohu a zakončení Tesaře sme si taktiež zhlboka vydýchli. Tlak však vyvrcholil v 50. minúte, keď sa lopta dostala k striedajúcemu Rusovi a ten sa previedol ako gólový žolík z lavičky. Hoci sa Šošoni zdvihli, tak Sparta mohla ísť do vedenia, bombu z voleja napálil Tesař do brvna, a tak bolo aj na bránkové konštrukcie zatiaľ vyrovnané. Prišla však sporná situácia zo 72. minúty, po ktorej už súper oslavoval druhý presný zásah. Stárek vo vzdušnom súboji s gólmanom Badžgoňom podľa hlavného rozhodcu nefauloval a Lilling sám pre pred prázdnou nezaváhal a dopravil loptu do siete. My sme odpovedali hlavičkou nebráneného Chylu, ten ale v záklone zakončil nepresne. Záverečné snahy a aktivita už už vyzerali beznádejne, až prišiel nadstavený čas. Zakončenia Šimuna z otočky tečoval hosťujúci obranca a lopta sa aj so šťastím dokotúľala do brány - 2:2. Opäť tak aj v druhom stretnutí nasledovali pokutové kopy.

Penaltový rozstrel začínali Šošoni a druhá išla Sparta.

Mynář (MŠK) dal - Stárek (ACS) nedal - 1:0

Chyla (MŠK) nedal - Tošnar (ACS) nedal - 1:0

Vaľko (MŠK) dal - Rus (ACS) dal - 2:1

Šimun (MŠK) nedal - Horák (ACS) dal - 2:2

Bortoli (MŠK) dal - Lilling (ACS) dal - 3:3

Oravec (MŠK) nedal - Penxa (ACS) dal - 3:4

Po dramatickom zápase a rozstrele získavajú Česko-slovenský pohár pre seba hráči AC Sparta Praha U19.

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Určite sme sklamaní, cítime smútok po prehre na penalty. Inak to bol veľmi kvalitný zápas, obe družstvá chceli hrať ofenzívne. V druhom polčase sme mali 10-15 minútový výpadok, kde sme dvakrát inkasovali. Išli sme však do konca, vyrovnali sme, ale v penaltách sme zlyhali. Chalani si za celú sezónu zaslúžia pochvalu a gratuláciu, mali sme najlepšiu ofenzívu aj defenzívu ligy. Dnešok mal byť čerešničkou na torte, bohužiaľ, nepodarilo sa."
Tomáš Jaššo, kapitán MŠK Žilina U19
"Veľmi dobre sme vstúpili do stretnutia, po prvom strelenom góle sme sa nakopli a hrali výborne. Po prestávke sme zas naskočili do stretnutia zaspato, čo sa odrazilo na výsledku. Nevzdali sme sa a streliť gól v poslednej minúte v takomto dôležitom zápase je úžasné. Penalty sú lotéria, niekto musel prehrať... Všetci sme zo seba vydali maximum, urobili sme pre úspech všetko. Nestačilo to. Rozlúčili sme sa s mládežníckym, dorasteneckým futbalom smutne, no v lige sme boli najlepší. Majstrovský titul v lige je to gro, dnešok mohol byť krásnym vyvrcholením a čerešničkou na torte."