U17 | Mladší dorast s cennou remízou proti českej repre
ŽK: 73. Tichý (MŠK Žilina)
Jokl (69. Vavrík) - Bukovčan (46. Korenčík), Dovičák, Mišiak - Fiflík (46. Smák), Filo (C), Šarudi (62. Dolník), Staník (46. Pališčák) - Baleja (62. Tichý), Šlosár (36. Šinko), Pekelský

Česká republika
Keller - Zástřešek (79. Dostál), Řeháček (C) (35. Krpálek), Míček, Hrbáček (79. Vodolán) - Lores (69. Ponikelský), Naskos - Kolářík (46. Švancara), Mezník (46. Panoš), Belžík (Doležel) - Kvaček (60. Nechvátal)

Prípravný duel našej kategórie do 17 rokov s českou reprezentáciou do 16 rokov sme v Bytči odštartovali aktívnejšie. To vyústilo aj do nášho skorého vedúceho gólu z kopačky Šlosára. Ten istý hráč ďalšiu tutovku nepremenil a potom už v podstate hrozili iba hostia. Takmer do konca zápasu sme sa na ťažkom teréne umne bránili, no v závere sme napokon inkasovali. S blížiacim sa záverom ligy si tak pripisujeme hodnotnú remízu 1:1.

V upršanom počasí postavil tréner Daniel Valach mierne odlišnú zostavu v porovnaní s tradičnou ligovou jedenástkou. Šancu v základe dostali aj hráči kategórie U16 - Šimon Mišiak a Patrik Baleja. S kapitánskou páskou nastúpil do duelu Marek Filo.

Napriek ťažkým podmienkam to bol od úvodu kvalitný duel, ktorému nechýbali pekné futbalové momenty z oboch strán. Skóre otvorili už v 8. minúte žltozelení, keď sa Samuel Šlosár ocitol po vysunutí za obranu zoči-voči českému gólmanovi a skúsene premenil - 1:0. Napodobniť to mohol znovu o 10 minút, tentokrát ale tiesnený vracajúcim s obrancom hostí zakončil nepresne. V 33. minúte sa v nepríjemnom súboji ocitol náš strelec gólu a kapitán českého výberu, čo vyústilo vo vynútené striedanie oboch hráčov. Prvú gólovku si hostia vypracovali až v 42. minúte, čistú ručnú brzdu však stihol pri nájazde Kvačeka zatiahnuť Šimon Mišiak. Pred polčasovým hvizdom chcel lobom vyrovnať stav gólom do šatne Belžík, ale neúspešne.

Po zmene strán sme do súboja poslali čerstvú trojicu - Tadeáš Korenčík, Tobiáš Pališčák a Julián Smák. Český súper sa tlačil do vyrovnania, no proti bol stopercentnej tutovke Naskosa opäť skvelý Mišiak a po následnom rohu vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary kapitán Filo. Šancu s pribúdajúcimi minútami dostali všetci hráči na našej súpiske, keď na trávnik prišli Róbert Dolník, Samuel Tichý a Juraj Vavrík. V druhom dejstve sme sa väčšinou bránili na vlastnej polovici, no do nebezpečnejších šancí sme hostí nepúšťali. Až prišiel úplný záver, kedy sme si po rohu nakrátko nepostrážili na prednej tyči Míčeka, ktorý uzavrel na konečných 1:1.

Najbližší duel čaká žltozelených do 17 rokov túto sobotu 20. mája, keď na Štadióne MŠK Žilina nastúpia v ligovom stretnutí proti FK Železiarne Podbrezová. V prípade zisku troch bodov môžu Šošoni v predstihu oslavovať dorastenecký titul.

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U17
"Škoda, že zápas výrazne ovplyvnilo počasie a postupne aj terén. Za lepších podmienok by výkony oboch tímov boli rozhodne kvalitnejšie. Na druhej strane, chlapci preukázali aj morálne a vôľové vlastnosti, čo sa cení rovnako. Škoda inkasovaného gólu v závere, ale český tím mal viacero nebezpečných príležitostí, takže remíza je zrejme spravodlivá. Chlapcom sa chcem poďakovať za prístup a nasadenie, odmakali to."