Fauly: 14:14

FC DAC 1904 Dunajská Streda
Petráš - Pinto, Risvanis (C), Brunetti, Anzouana - Dimun, Ramadan (46. Szanthó), Káčer (87. Nebyla) - Blackman, Krstović (17. Kalmár), Gavrić (82. Niarchos)

Slávik - Leitner (46. Iľko), Kopas, Nemčík (C) - Rusnák (66. D. Javorček), Sauer (66. Gidi), Minárik, Bari (82. Owusu) - Kaprálik, Jambor, Galčík (46. Ďuriš)

Po reprezentačnej prestávke zavialo 3. nadstavbové kolo Šošonov na pôdu lídra tabuľky z Dunajskej Stredy. Ten doň vstúpil odvážne s viacerými príležitosťami a navyše aj vedúcim gólom po našej zbytočnej chybe. Do kabín sme šli po nie najvzrušujúcejšom polčase so stratou jedného gólu. Futbal, ktorému ako keby chýbala väčšia iskra, a s tým aj šance a najmä góly, pokračoval aj po zmene strán. To sa nezmenilo ani v záverečných minútach, žlto-zelení nevystrelili na bránu, a tak vezú zo Žitného ostrova prehru 0:1, ktorá je pre nás prvou v skupine o titul.

V neskoršom nedeľnom výkope tréner Jaroslav Hynek znova premiešal zostavou, vrátil sa do nej po dlhšom čase Matúš Rusnák i Adam Kopas. Po premiére proti Bystrici stál aj tentokrát v bráne Matej Slávik pri absencii Ľuba Belka.

S kapitánskou páskou, ktorá bola schválne modrej farby, čím sme vyjadrili podporu ku Svetovému dňu povedomia o autizme, nastúpil Tomáš Nemčík.

Na Žitnom ostrove odštartoval duel v tempe, tak ako už je v našich vzájomných dueloch zvykom. Už v 5. minúte sme neboli ďaleko od vedenia, Adrián Kaprálik zabral klasicky svojimi rýchlymi nohami, no krížnu strelu, resp. strieľaný center umiestnil tesne vedľa Petrášovej pravej tyče. O chvíľu sme sa zdvihli zo stoličiek po strieľanom centri Rusnáka, na ktorý takmer dočiahol v páde Roland Galčík. Viac z hry mali ale domáci a dlho ani nemuseli čakať na svoj prvý gól, ku ktorému sme im však chybou pri vyvážaní lopty výrazne pomohli aj my. Krstović technickou strelou ešte stroskotal na Slávikovi, no pripravený bol Ramadan a do prázdnej brány zasunul loptu bez vážnejších problémov. Z ostrého uhla to skúšal Blackman, rovnako ako v úvode Kapo z podobnej pozície neuspel. My sme pohrozili závarom po rohovom kope, najprv sme priamo z neho takmer prekvapili Petráša, no následný biliard v šestnástke sme na vyrovnanie nevyužili. V nasledujúcich minútach sme prebrali iniciatívu, vyťažili sme však z toho iba dve zblokované ľavačky v podaní Rusnáka a Galčíka. Po Galovej strele sa zdalo, že v šestnástke jasne zahral rukou Káčer, rozhodcova píšťalka ostala nemá... Pekný signál sme zohrali v 41. minúte, dlhou loptou sme našli na zadnej žrdi Ruskyho, ten už však sľubnou ponukou cez päťku nenašiel žiadneho zo spoluhráčov. V nadstavenom čase to ešte vyskúšal technicky Kalmár, Slávik bol na mieste.

Do druhého dejstva sme vstúpili s dvomi zmenami, na trávnik vybehli Dávid Ďuriš a Patrik Iľko. Jednu zmenu urobili aj Dunajskostredčania a práve oni boli aktívnejším tímom po príchode z kabíny. Náznaky šancí sme si ale postrážili. Gólman DAC-u Petráš si zase v 59. minúte očami postrážil pokus striedajúceho Ďuriša, ktorý nevyzeral márne. O dve minútky skoro všetkých na čele so Slávikom prekvapil strelou k bližšej žrdi Blackman, pohladil však iba bočnú sieť. Za vyrovnaním nedoputoval ani priamy kop z kopačky Adama Kopasa, a tak prišlo na rad ďalšie dvojité striedanie na našej strane. Čerstvými silami nám mali pomôcť Dominik Javorček a Samuel Gidi. Prvej veľkej príležitosti sme sa dočkali až v 76. minúte, hoci žiaľ nie na našej strane. Za obranu unikol Kalmár, na ktorého dobiedzal Kopas, prihrávka kapitána DAC našla pred prázdnou bránou, na naše šťastie, iba Minárika. S blížiacim sa koncom pribúdalo súbojov a pádov domácich, Šošonom však stále chýbal nejaký moment prekvapenia, kreatívnejšie riešenie vo finálnej fáze, ktoré by mohlo prekvapiť pripravenú defenzívu domácich. Neuspeli sme ani po sklepnutí Jambora na Ďuriša, ktoré bolo pred Deda pridlhé. Ani v nadstavenej štvorminútovke sa zázraky nediali, vzruchu celkovo diváci na dunajskostredskom śtadióne veľa nevideli, čo iba podčiarkujú strely na bránu (0:4) z nášho pohľadu, a teda najtesnejšiu prehru 0:1.

V ďalšom, "veľkonočnom" kole sa predstavíme u tabuľkového suseda z Podbrezovej, tentoraz už v piatok na pôde na železiarov. Televízny zápas má výkop o 17:30 hod.

Adrian Guľa, tréner DAC Dunajská streda
„Mimoriadne cenné víťazstvo, vážime si ho. Bol to dobrý zápas. Do gólu sme boli aktívni, ale po ňom sme stratili dvoch hráčov Ramadana a Krstoviča. V druhom polčase to chlapci odpracovali. Chýbal nám zabijacký inštinkt pri napádaní. Chceli sme to dohrávať aj do krásy, ale pri 1:0 to nie je najlepšie riešenie. Zápas sme zaslúžene dotiahli do víťazného konca. Ďakujem fanúšikom za podporu. Cítime, kde sa musíme zlepšovať.“
„Pri inkasovanom góle sme dobre ubránili situáciu, chceli sme hrať ihneď do voľného priestoru, no sami sme sa dostali pod tlak namiesto toho, aby sme vyviezli loptu hore. Táto situácia prakticky rozhodla celé stretnutie. Mohli sme kopať penaltu, v závere prvého dejstva tam boli dve veľmi slušné šance, kde sme to mail lepšie zavrieť. Po polčase sme si už prakticky nevytvorili žiadnu šancu. Súper si to chcel ustrážiť, no my sme sa v tom nevedeli lepšie zorientovať, aby sme si vytvorili gólovú príležitosť. Tlačili sme na domácich a postrážili si aj ich nebezpečné štandardky. Rozhodla to teda naša veľká chyba vzadu. Som rád, že chalani udržali tempo i nastavenie, fyzicky mal toho súper dosť, škoda, že sme to lepšie nevyužili. V poslednej tretine ihriska nám hlavne v druhom polčase chýbali rozdielové veci, po ktorých by sme mohli pomýšľať na body.“
Matej Slávik, brankár MŠK Žilina

„Každá prehra mrzí, zvlášť takáto tesná, jednogólová. Škoda gólu, kedy som loptu zbadal na poslednú chvíľu, preto som ju iba vyrazil. Dunajská Streda bola silná na lopte, no v určitej pasáži sme ju aj prevýšili. Silný úsek prišiel v prvom polčase, kde sme mohli využiť 2-3 šance na to, aby sme zmenili priebeh zápasu. Musíme sa z prvej prehry v nadstavbe otriasť a V Podbrezovej zabrať. Dnes sme hrali vyrovnanú partiu s lídrom, zdolali sme Slovan. Máme na to, aby sme to zvládli proti každému. Verím, že to ešte ukážeme.“