Trnavu sme zdolali identicky ako v júni 2:1
Góly: 5. Bichakhchyan, 71. Gamboš - 50. Mikovič
ŽK: 58. Minárik, 90. Javorček - 41. Grič, 77. Mikovič
Rozhodca: Glova - Adám, Perát
Petráš - Rusnák (87. Javorček), Minárik (C), Kiwior, Sluka - Gamboš, Gono, Bichakhchyan (46. Bernát) - Ďuriš (59. Kaprálik), Jibril (59. Kurminowski), Iľko (80. Myslovič)

FC Spartak Trnava
Rusov (C) – Turňa, Anthony, Grič, Tsaousis – Yao (82. Vlasko), Bukata, Savvidis, Cabral (77. P. Kolesár), Miković – Olejník (77. Yusuf)
V šlágri 10. kola pricestovala pod Dubeň Trnava, proti ktorej začali futbalisti MŠK Žilina výborne. Rovnako ako v júni otvorili skóre stretnutia už v 5. minúte a diktovali tempo hry v prvom polčase, v ktorom však už presný zásah nepadol. Po prestávke sa znova opakoval scenár z júna, hostia vyrovnali, ale druhý, napokon víťazný gól padol z kopačky žltozelených.

V nedeľnej dohrávke dal dôveru tréner Pavol Staňo pri absencii oboch pravých bekov - Kristiána Valla i Bensona Ananga - v obrane Matúšovi Rusnákovi, premiéru v tohto-sezónnej základnej zostave si odbil Martin Gamboš, ligovú premiéru absolvoval nigérijský útočník Taofiq Jibril.

Začiatok zápasu priniesol už v 2. minúte priamy kop Vahana Bichakhchyana, náš najlepší strelec mieril iba do trnavského múru. To ho ale nemuselo mrzieť, v 5. minúte ušiel po ľavej strane Martin Gamboš, odcentroval, v šestnástke sa pošmykol obranca Anthony, lopta sa dostala k Vahanovi, ktorý nestrieľal z prvej, počkal si a jeho ľavačka zapadla k tyči - 1:0. Prvýkrát sa o slovo prihlásil aj novic na hrote Jibril v 10. minúte, keď vyskočil na center Rusnáka, hlavou mieril vedľa. Rusov sa musel načiahnuť v 19. minúte po priamom kope Miroslava Gona, následne aj po rohu, keď pálil z prvej Gamboš, trnavský brankár to opäť zahasil na rohový kop. Peknú akciu predviedli šošoni aj v 23. minúte, Rusnák centroval, Jibril chcel efektne zakončiť pätičkou, Rusov bol na prízemné zakončenie pripravený. Staňovci sa tešili v 25. minúte, Branislav Sluka však centroval už spoza čiary, a tak sa Dávid Ďuriš radoval zbytočne. Trnava hrozila sporadicky, Tsaousis z priameho kopu strieľal iba do ochrannej siete nad bránou Samuela Petráša. V 35. minúte sa k lopte z 20 metrov postavil netradične kapitán a stopér Ján Minárik, jeho pokus z priameho kopu ale mieril iba do miest, kde stál Rusov. Petráš musel čeliť prvej strele súpera na bránu až v 39. minúte, Bukata mieril podobne ako Minárik do stredu brány. Nebezpečnejšie to vyzeralo po kombinácii Mikoviča s Olejníkom, strelu druhého menovaného zblokoval vo výbornej pozícii sklzom Minárik.

Do druhého dejstva už nenastúpil Bichakhchyan, zo zdravotných dôvodov ho nahradil Ján Bernát. Úvod polčasu tentoraz vyšiel Trnavčanov, znova identicky ako v júni - v 50. minúte - vyrovnali hostia po centri Olejníka, ktorý upratal za Petráša aj so šťastím Mikovič. Ofenzíva šošonov musela zapnúť na vyššie obrátky, Gamboš v dobrej pozícii namiesto strely volil prihrávku, čo súper vystihol. Trnava hrýzla, po hodine hry hlavičkoval na zadnej tyči Olejník, našťastie nad. Loptu sme už nemali tak často v moci ako pred prestávkou, striedajúci Bernát unikal v 65. minúte po chybnej rozohrávke, ale nemieril presne. Podobne mieril aj o pár sekúnd po prihrávke Sluku, tentoraz prestrelil ľavačkou Rusovovu bránu. Medzišestnástkový futbal bez šancí ukončila 71. minúta. Diagonála Kiwiora našla na pravom krídle rýchleho Adriána Kaprálika, ktorý si zasekol protihráča, naservíroval Gambošovi, ktorý to pravačkou zakrútil ideálne - 2:1. "Gambi" sa síce neradoval, no žltozelení jasali po druhýkrát. Definitívne rozhodnutie mal na kopačke striedajúci Patrik Myslovič, z brejku po rohu sa rútil sám na Rusova, ale namieril iba do trnavského brankára. Záver priniesol rohový kop súpera, ktorý sme však odvrátili.

V súboji dvoch tabuľkových susedov sme si tak pripísali identickú výhru ako v júni a vďaka trom bodom sme sa posunuli v tabuľke už na 3. miesto.

"Ceníme si každé víťazstvo, nie každý zápas sa dá vyhrať pekne a ľahko. Svojím výkonom si ho musíte vybojovať, vydrieť. A dnes to tak bolo. Zomkli sme sa aj napriek zraneniam a chorobám. Som proti tomu ťahať do stretnutia nie stopercentne pripravených hráčov, no situácia si to vyžiadala. Chalani išli teda aj so sebazaprením a zvládli to. Maťo Gamboš sa ukazoval v tréningu dobre, preto dostal šancu. Rovnako Jibril vyzeral slušne v zápasoch "B"-tímu. Mali sme dostatok šancí, aby sme strelili viac gólov. Nepremenili sme ich, ale hrali sme komplexnejšie ako súper. Trnava dobre bránila, do dobre organizovanej obrany sme museli vynaložiť veľa úsilia na strelenie gólu. Celkovo ťažký zápas, tabuľku nateraz neriešime, dôležitejšie je pre tento tím, že dokážeme s každým tímom hrať vyrovnanú partiu."
Norbert Hrnčár, tréner FC Spartak Trnava
"Zápas bol behavý, hralo sa hore dole. Spokojný som bol s taktickým zvládnutím zápasu, nespokojný s finálnou fázou. Väčšia kvalita vo finálnej fáze rozhodla zápas."
Jakub Kiwior, obranca MŠK Žilina

"Ťažký zápas, v ktorom sme sa chceli držať na lopte. Vychádzalo nám to, útočníci súpera na nás nevystupovali, preto sme mali dostatok priestoru na rozohrávku. Dlhými loptami sme teda chceli hľadať útočníkov, čo sa darilo a nakoniec nám to pomohlo zvíťaziť. Celý duel som diagonálnymi prihrávkami chcel hľadať chalanov na krídle, vyskúšal som a vyšlo to pred druhým gólom. Dôležitá výhra, tešíme sa z troch bodov do tabuľky."