Ďalší šláger pod Dubňom, v nedeľu privítame Trnavu
Ochudobnený futbalový víkend uzavrie v nedeľu popoludní dohrávka 10. kola Fortuna liga, ktorá bude zároveň šlágrom kola. Futbalisti MŠK Žilina totiž na domácom trávniku privítajú rivala z Trnavy s cieľom zomknúť sa a udržať všetky body doma.

Televízny súboj, ktorý má výkop v nedeľu o 16:00 hod. povedie ako hlavný rozhodca Filip Glova.


novinky u súpera

Pod Dubeň zavíta po štyroch mesiacoch opäť trnavský Spartak, náš premiérový súper po jarnej "koronapauze". Vtedy sa nový tím Pavla Staňa tešil z dôležitej výhry 2:1. Odvtedy sa však toho najmä v tábore červeno-čiernych pomenilo naozaj veľa a v Slovenskom Ríme neostal v kabíne prakticky "kameň na kameni". Zmena nastala aj na trénerskej stoličke, keď posledné tri kolá viedol Trnavu už nový tréner Norbert Hrnčár, ktorý nahradil Mariána Šarmíra. S Trnavou zatiaľ stojíme v tabuľke bok po boku s rovnakým počtom bodov. Bližšie si predstavíme súpera - jeho staronové tváre súpera aj výsledky v predzápasovom Bulletine MŠK.


zvládnuť zápas aj pri otáznikoch

Tréner Pavol Staňo už má v kabíne všetkých reprezentantov, no nie všetci sa vrátili v ideálnom zdravotnom stave, čo spôsobuje trénerskému štábu menšie vrásky. 

"Máme nejaké zdravotné problémy, chalani sa nevrátili stopercentne zdraví. Čakáme do poslednej možnej chvíle, ako sa situácia vyvinie. Verím, že sa do výkopu zlepší. Navyše otázny je stále Jakub Paur. Na druhej strane tí, čo dostanú šancu, trénujú práve preto, aby boli pripravení naskočiť. Pri všetkých týchto komplikáciách chceme o to viac zvládnuť zápas, zomknúť sa a na domácej ploche zvíťaziť."

Aká je nálada v šatni, ktorá už je opäť plná futbalistov? "Už dlhodobo je atmosféra v šatni dobrá. Chalani sú správne nastavení, majú chuť pracovať aj v tomto nie ideálnom počasí," priznáva lodivod MŠK, ktorého tím si zatiaľ v šlágroch počína výborne, čo dokumentujú posledné výkony pod Dubňom proti Slovanu či Dunajskej. "Nepozeráme sa na štatistiky, tabuľky. Tak ako sme pred Dunajskou neriešili nejakú sériu, nemyslíme na to ani pred nedeľou. Výkonnosť treba potvrdzovať pravidelne, to je dôležité. Proti Trnave na to máme opäť priestor."

Spartak bude štýlom predsa len rozdielnym súperom ako naposledy DAC. Alebo? "Trnava vždy myslí iba na najvyššie ciele, má za sebou náročných fanúšikov. Preto u nás so skúsenými hráčmi môže hrať otvorený futbal, ktorý môže byť rovnako zaujímavý aj pre divákov." So Spartakom sa stretneme po štyroch mesiacoch, kde sa odvtedy posunul tím žltozelených? „Bolo to extrémne náročné, pretože sme vstupovali do zápasu s prakticky novým mužstvom a každý mal očakávania, ako to bude vyzerať. Podarilo sa nám duel zvládnuť, o to sa určite môžeme oprieť, lebo to bolo ťažké, no dokázali sme uchmatnúť všetky tri body. Hráči sa odvtedy vyhrali, zbierajú skúsenosti a z môjho pohľadu je mužstvo určite lepšie ako v júni," hovorí 43-ročný tréner, s ktorým prinesieme predzápasový rozhovor aj v elektronickej verzii Bulletinu MŠK, keďže diváci na tribúnach budú chýbať. "Fanúšikovia to môžu sledovať aspoň v telke a ja verím, že pri nej fandia rovnako alebo aspoň sčasti ako na tribúnach."


s dobrými súpermi nám to ide

Po reprezentačných povinnostiach je pripravený plniť si aj tie klubové stredopoliar Miroslav Gono. Ako vníma súpera z Trnavy a ako napodobniť predošlý výkon?


rozhodcovia

Nedeľný šláger 10. kola, ktorý má výkop o 16:00 hod. a vysiela ho Orange Sport, bude rozhodovať ako hlavný arbiter Filip Glova, na čiarach asistujú Gabriel Adám a Anton Perát.


duel bude bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov dostala najvyššia futbalová súťaž - Fortuna liga výnimku a môže nateraz pokračovať, avšak bez prítomnosti divákov.

V sobotu tak budú zatvorené Pokladne MŠK a rovnako zatvorený bude aj Fanshop MŠK.


bulletin pred zápasom

Nebude však chýbať Bulletin MŠK, ktorý si namiesto tribúny môžete prečítať v pohodlí domova pred televíznym prenosom. Tentoraz si v ňom prečítate o:

  • súperovi a jeho staronových tvárach.
  • S trénerom Pavlom Staňom sa porozprávame o reprezentačných povinnostiach jeho zverencov, súperovi, novom útočníkovi Taofiqovi Jibrilovi i reakciách na výhru proti Dunajskej Strede.
  • V dialógu sme sa tentokrát porozprávali s obrancom Branislavom Slukom o reprezentácii, šlágrom, našich výkonoch či nálade v kabíne.
  • V štatistikách sa pozrieme detailne práve na výkon Braňa Sluku proti Dunajskej Strede.