Góly: 25. Kamano, 82. a 90. Miranchuk - 15. Bernát, 80. Jambor
Rozhodca: Messner - Orel, Strauss
Lokomotiv Moskva
Guilherme (46. Hudjakov) - Zhivoglyaiadov (62.Bokoev), Pablo (46. Miranchuk), Magkeev (62. Chernyi), Smolov (46. Titkov), Kamano (46. Belaković), Murilo (62. Pethukov), Sylianov (62. Nenahov), Kulikov, Lysakovich, Rybchinskyi (62. Babkin)

Petráš (46. Belko (78. Petráš)) - Anang (56. Mráz), Minárik (56. Kopas), Kiwior (56. Nemčík), Sluka (56. Suľa) - Bernát (46. Bichakhchyan), Fazlagić (46. Gono), Myslovič (46. Slebodník) - Kaprálik (56. Jambor), Paur (C) (46. Kurminowski), Ďuriš (46. Rusnák)
Hneď prvá konfrontácia na sústredení nás po dvoch rokoch opäť postavila proti ruskému Lokomotivu Moskva. Vtedy to bola bezgólová remíza, teraz padali góly už v prvom polčase. Do vedenie sme sa dostali my, Rusi odpovedali o desať minút neskôr. Vyrovnaný duel pokračoval aj po zmene strán už s čerstvými hráćmi na oboch stranách, opäť sme viedli, ale Rusi dvomi gólmi v závere napokon otočili priebeh stretnutia.

Proti druhému vicemajstrovi minulého ročníka ruskej Premier League nasadil tréner Pavol Staňo overené mená, čo znamenalo takmer najsilnejšie možné zloženie.

Vo Villachu v horúcom počasí sme sa veľkého mena nezľakli a už po pár sekundách vyskúšal prvou strelou pozornosť ruského brankára Patrik Myslovič. Aj v ďalších minútach sme pôsobili živšie, v 9. minúte priamy kop Bernáta skončil iba v náručí Guihermeho. Z následného brejku nevyťažili úvodný gól Rusi, keď prečíslenie dvoch proti jednému "zahasil" dobrým defenzívnym zákrokom Enis Fazlagić. V 15. minúte sa už skóre menilo a tešili sme sa my. Zrod gólovej akcie začal u výborne napádajúceho Adriána Kaprálika, od ktorého sa lopta po chybnej rozohrávke súpera odrazila k Jakubovi Paurovi, ten unikajúci nestrieľal, ale v druhej vlne našiel voľného Jána Bernáta a Šošoni viedli - 0:1. Dieru v našej obrane našiel súper na vyrovnanie v 25. minúte, keď lopta prešla skrz našu šestnástku až na druhú stranu, kde prestrelil voľný Kamano nášho Sama Petráša prízemnou strelou pomedzi nohy. O tri minúty neskôr vystrašil Guilhermeho Myslovič po priamom kope, ktorého neškodný pokus napokon narobil problémy. Šancu mal aj Jakub Paur, ktorý však svoju hlavičku na zadnej tyči usmernil až nad bránu. Kapitán žltozelených to skúšal aj strelou z hranice šestnástky, ktorú ale Guilherme kryl.

S polčasom prišli aj naše striedania, hneď po zmene strán nastúpila nová polovica tímu, ktorú doplnili čerství hráči po hodine hry. S tým stratila hra spád, no nie náboj, keďže oba tímy chceli tvoriť a útočiť. Príležitostí však príliš veľa nebolo. Najskôr pokryl hlavičku Belakoviča po rohu striedajúci Ľubo Belko, ktorý sa ale následne nešťastne zranil a musel nútene striedať. Góly prišli až v poslednej desať minútovke, v strede poľa vypichol loptu Vahan Bichakhchyan, vysunul Timoteja Jambora, ktorý už vedel, čo s loptou a poslal nás druhýkrát do vedenia - 1:2. To však netrvalo ani sto sekúnd, keď vyšla kombinácia aj Rusom, Miranchuk dostal príliš veľa priestoru a z okolia bieleho bodu opäť vrátil stretnutie do nerozhodného stavu. O dve minúty neskôr sme mohli viesť aj do tretice, Dawid Kurminowski však zoči-voči Hudjakovovi namieril iba do tela ruského brankára. Trestal tak skúsený súper, ktorý sa dostal cez krídlo až pred Petráša a Miranchuk poslal Lokomotiv prvýkrát do vedenia. Stretnutie sa rozbehlo v záverečných minútach, Vahan s Timom Jamborom zopakovali spoluprácu, nášho útočníka v stopercentnej šanci ale vychytal súperov gólman.

Po Podbrezovej sme tak videli v príprave ďalšiu prestrelku, tentokrát však nemala pre náš tím šťastný koniec. Šošoni sa však skúseného súpera nezľakli a boli mu jednoznačne vyrovnaným súperom.

„Chalani dnes ukázali, že futbal vieme hrať aj proti zvučným menám. Lokomotiv bol výborný súper, ale v stretnutí boli pasáže, kde sa hralo podľa toho, ako sme chceli my. Škoda záveru, kde sme mali brejkové situácie a pokiaľ by sme ich využili, tak by bol výsledok určite iný. Na druhej strane, aspoň budeme mať v sebe pokoru. Hrá sa deväťdesiat minút, musíme byť koncentrovaní a neuletieť. Góly, ktoré sme totiž dostali, boli ľahšie, súper nebol určite dominantný. Bol predovšetkým efektívny. To nás na dnešku mrzí, ale ukázali sme, že ideme dobrým smerom a všetci to odpracovali naplno. Myslím si, že v prvom polčase a na začiatku druhého sme boli lepší na lopte, potom sme zmenili rozostavenie a to nám zase prinieslo viac gólových príležitostí. Bolo to také "niečo za niečo". Proti kvalitnému súperovi sme však mali dosť šancí a je veľká škoda, že výsledok na konci pre nás nebol priaznivejší. Stále je to ale iba začiatok prípravy, máme za sebou dva zápasy a ťažké včerajšie tréningy v nohách. Chalani majú toho dosť, no neprišli sme na výlet, ale tvrdo pracovať a chalani k tomu aj tak pristúpili. Pri zranení Ľubomíra Belka veríme, že to nebude nič vážne. Snáď sa viac vystrašil, ako si naozaj ublížil. Až röntgen ale ukáže, aké je to vážne. Treba dúfať, že bude v poriadku, bola by to veľká škoda. Každopádne duel s takto kvalitným súperom nám pomohol odhaliť aj naše slabšie stránky. Dnešná konfrontácia nám ukázala, na čom ešte musíme zapracovať. Splnila to, čo sme od nej očakávali.“
Ján Bernát, stredopoliar MŠK Žilina
„Výborný zápas, všetci sme si ho užili. Škoda toho výsledku na konci, no myslím si, že v príprave je výsledok druhoradý. Podľa mňa sme odohrali dobrý súboj a boli sme Lokomotivu vyrovnaným, ak nie lepším tímom. Celkovo sme spokojní, len musíme lepšie zvládať závery zápasov. Lokomotiv mal svoje kvalitné individuality a oba tímy sme stále na začiatku prípravy. Pre obidvoch to teda bola aj taká oťukávačka. Pre nás to však bol super test, ktorý nám dá potrebné skúsenosti. Osobne môžem povedať, že som cítil únavu z tréningu, predovšetkým na začiatku, keď ešte bolo veľmi teplo. Myslím si ale, že sme sa s tým popasovali fajn a nakoniec z toho bol kvalitný duel. Pri góle Kapo dobre napádal, lopta prešla oblúkom na Pazúra, ktorý si ju dobre prebral a ja som sa to už len snažil doplniť, lebo som čakal, že mi to môže posunúť. Počul ma, krásne mi prihral a ja som loptu už iba dopravil do brány. Musíme však lepšie využívať šance, mohli sme dať dnes viac gólov a naopak, súper nemal až toľko príležitostí, aby sme inkasovali trikrát.“
Timotej Jambor, útočník MŠK Žilina

„Zápas sa pre nás vyvíjal dobre, vyhrávali sme 1:0. Vedeli sme, že po polčase sa väčšina hráčov prestrieda, a tak aj bolo. Na konci sme znova vyhrávali, no škoda, že sme si neustrážili aspoň tú remízu. Spolupráca vpredu nám dnes fungovala super, či už s Kurminom alebo Vahanom. Pri mojom góle Vahan dobre získal loptu,vysunul ma a potom som už išiel sám na brankára a som rád, že som ten gól strelil. Veľmi ma však mrzí, že som nedokázal ešte vyrovnať na 3:3, lebo to bola stopercentná šanca. S každým súperom chceme hrať svoju hru a ako útočníkovi mi vyhovovalo, že som dostával lopty za obranu. Mrzí nás prehra, pretože nebola zaslúžená. Je to však príprava, preto sa z toho treba poučiť, makať ďalej."