Senicu porážame aj druhýkrát v sezóne, tentoraz 3:1
sobota 31. 10. 2020 od 17:00
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - FK Senica
Góly: 25. Kurminowski, 41. Asanović (vlastný gól), 63. Bichakhchyan (pok. kop) - 35. Vallo (vlastný gól)
ŽK: 85. Jibril - 12. Nemec, 49. Kopečný, 51. Totka
Rozhodca: Prešinský - Poláček, Roszbeck
Petráš - Vallo, Kopas, Minárik (C), Sluka - Gamboš (88. Myslovič), Gono, Bichakhchyan (72. Bernát) - Rusnák (72. Kaprálik), Kurminowski (79. Jibril), Ďuriš (79. Javorček)

FK Senica
Fryšták – Addo, Nemec, Asanović, Kopečný – Yenne (67. Moses), Totka (67. Šimčák) – Gallovič, Fotr (88. Niarchos), Piroska (C) – Malec
V posledný októbrový deň privítali futbalisti MŠK Žilina na domácej tráve Senicu, s ktorou úspešne odštartovali aktuálny ročník. V odvetnom súboji pod Dubňom to bolo gólové už v prvom dejstve, trochu netradične až s dvomi vlastnými gólmi a naším vedením 2:1. Po zmene strán najskôr podržal tím Petráš, aby sme mohli zasadiť Senici tretí, rozhodujúci úder, ktorý nás upokojil a nasmeroval k ďalším trom bodom z domáceho trávnika.

ZOSTRIH ZÁPASU

Tréner Pavol Staňo zaradil do zostavy proti Senici na pravú stranu obrany Kristiána Valla, ktorý sa vrátil na trávnik po zranení. Matúš Rusnák sa tak posunul o líniu vyššie na krídlo.

Zápas odštartovala strela hosťujúceho Fotra v úvodných sekundách, jeho prízemný pokus Samo Petráš bez problémov kryl. Prvú šancu šošonov zastavila ruka hosťujúceho obrancu, píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 5. minúte sme už zakončili, po výpade Dávida Ďuriša pálil Martin Gamboš, Fryšták pohotovo vyrazil. Hostia hrozili, Petráš bol v pohotovosti po hlavičke Fotra, pokryl aj pokus kapitána Senice Pirosku. Nám v úvodnej štvrťhodine nevychádzala prechodová fáza, gólovka tak prišla až v 20. minúte, dlhý center Branislava Sluku našiel na zadnej tyči Rusnáka, ten si zasekol obrancu, ale mieril iba do stredu brány. Šancu na opačnej strane zahodil o pár sekúnd aj súper, najskôr Petráša zastúpil Vallo a odrazenú loptu Piroska trestuhodne zahodil, keď prestrelil bránu. Dôležitý prvý gól tak padol na našu radosť do siete hostí. A samotnú radosť priniesla aj gólová kombinácia z 25. minúty. Na ľavej strane vysunul Gamboš rýchleho Ďuriša, ten nešpekuloval a vyslal center do päťky, kde sa nemýlil Kurminowski a v páde nás poslal do vedenia - 1:0. Druhý gól mal na kopačke Rusnák po priťuknutí Vahana, Fryšták si ale pokryl bližšiu tyč a pokus vyrazil na roh. Nešťastný moment prišiel pred našou bránou v 35. minúte, Piroska zahrával priamy kop, po ktorom výborne vyrazil hlavičku Asanovicá náš gólman. Avšak pri snahe odkopnúť do bezpečia si ju nešťastne kopol do vlastnej siete Kristián Vallo a začínalo sa odznova. Rovnakou mincou sme však odpovedali aj my, agilný Rusnák zvládol súboj jeden na jedného a jeho center si zrazil do siete Asanović a šošoni pred prestávkou opäť viedli - 2:1.

Po zmene strán sa na senickej strane žltilo a následne čaroval Samo Petráš, keď dvomi výbornými zákrokmi po sebe udržal naše najtesnejšie vedenie. Samo svojimi zákrokmi vlial sily spluhráčom vpredu a v 63. minúte sme sa gólovo odpútali. Kurminowski si šikovne pokryl v šestnástke loptu, protihráč ho fauloval a nasledoval pokutový kop. K lopte sa postavil Vahan a svojím ôsmym gólom s prehľadom navýšil náš náskok - 3:1. Každú štandardku posielali hostia "do ohňa", po jednej z nich sa pretlačil do hlavičkového zakončenia Malec, na ktorého smerovala väčšina centrov.  V 83. minúte predviedla peknú akciu striedajúca dvojica Ján Bernát, Taofiq Jibril - druhý menovaný chcel pätičkou vysunuť spoluhráča, no pri prevedení si loptu sám zakopol. Zníženie nepriniesla ani 87. minúta, Addo a ani Asanović hlavičkami nevyzreli na výborného Petráša. Záver ešte priniesol neúspešné strelecké pokusy hostí, skóre sa už ale nemenilo. Na druhej strane nepridal v nadstavenom čase gól Kaprálik, ktorý iba opečiatkoval žrď.

Šošoni tak porazili Záhorákov aj druhýkrát v sezóne a vo vyrovnanej tabuľke sa naďalej vďaka trom bodom držia na treťom mieste.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Dnes sme zvíťazili vďaka tímovému výkonu, kedy sme vedeli a očakávali nepríjemného súpera. Ten to hral najmä cez štandardky a nakopnuté lopty, pri ktorých sme boli koncentrovaní a snažili sa pokrývať hráčov Senice. My sme hrozili z protiútokov, aj keď sme v niektorých momentoch prvého polčasu dominovali, nemali sme dobrú finálnu fázu. Nedostávali sme sa tam, kde sme chceli, ale to aj vďaka defenzíve súpera. Senica sa posilnila a bolo to cítiť. Vždy ideme za výhrou a dnes sa nám to podarilo takýmto spôsobom - boli sme dynamickí, snažili sme sa, makali počas celého týždňa pred stretnutím a vyplatilo sa. Veľmi dôležité tri body do nabitej tabuľky."
Anton Šoltis, tréner FK Senica
"Nebol to z našej strany zlý zápas, rozhodli detaily. Mali sme dosť príležitostí na skórovanie, no súper bol efektívnejší. Práve také veci rozhodujú zápasy. Ak nedokážeme premeniť šance, budeme za to pykať."
Samuel Petráš, brankár MŠK Žilina

"Zápas splnil to, čo sme spomínali už pred jeho výkopom. I keď skóre môže byť zavádzajúce, nebol to jednoduchý súper. Skóre 3:1, podobne ako 4:0 v Senici, sa na prvý pohľad môže zdať, že to išlo ľahko. Bol to však vyrovnaný duel, oba tímy chceli hrať futbal, napádať. Možno to nebol náš top herný výkon, no museli sme sa prispôsobiť aj typológii súperových hráčov, chalani ustáli súboje, skákali, zrážali sa. Všetci desiati spoluhráči predo mnou boli koncentrovaní a stále si robili svoju robotu. Ja som to už mal o to ľahšie, pretože všetky strely išli priamo do miest, kde som stál. Ceníme si toto tímové víťazstvo."

TLAČOVÁ KONFERENCIA

Fortuna liga,
sobota 31. 10. 2020 od 17:00
Štadión MŠK Žilina
MŠK Žilina - FK Senica
ŽK: 85. Jibril - 12. Nemec, 49. Kopečný, 51. Totka
Rozhodca: Prešinský - Poláček, Roszbeck

FK Senica
01.11.2020Vahan Bichakhchyan: "Možno to nebol náš najlepší výkon, ale dôležité tri body sú doma."
30.10.2020Proti Senici odštartovať odvetnú časť rovnako ako na Záhorí