ŽK: 15. Leitner, 37. Paur - 37. Luterán, 45. Regáli

Fauly: 16:7

Belko - Leitner (46. Anang), Kopas, Minárik - Rusnák, M. Sauer (84. Owusu), Mráz, Gono (46. Myslovič), Ďuriš - Paur (C) (84. Jambor), Jánošík (46. Kaprálik)

MFK Ružomberok
Krajčírik – Madleňák, Mojžiš, Maslo (C) (62. Mrva), Fabiš – Luterán – Rymarenko (80. Ďungel), Kochan, Domonkos (46. Múdry), Regáli – Boďa (68. Gerec)
Čakanie na víťazstvo v nadstavbovej časti pokračuje aj po piatkovej predohrávke 4. kola skupiny o titul. V ňom sme v krajskom súboji nedokázali streliť gól Ružomberku, ktorého sme tak nezdolali ani v treťom vzájomnom stretnutí sezóny. Tentokrát ale treba poznamenať, že zaslúžene. Prehra 0:2 je reprízou zo septembrového vzájomného duelu pod Dubňom.

Po asociačnej prestávke nechal tréner Peter Černák odpočívať reprezentantov, a to nútene, keďže viacerých z nich postihli zdravotné problémy. Trénerský štáb znova zvolil rozostavenie na troch stopérov, úvodná jedenástka bola takmer identická tej proti Dunajskej Strede. Jedinou zmenou bol Miroslav Gono, ktorý nahradil v strede poľa chorého kolegu z repre - Patrika Iľka. Už skôr raritou bolo to, že proti sebe nastúpili dve jedenástky zložené výlúčne z futbalistov slovenskej národnosti.

BULLETIN MŠK

Pred samotným výkopom vedenie klubu zagratulovalo bývalému hráčovi i trénerovi Žiliny Miroslavovi Gerhátovi k životnému jubileu - 70. narodeninám, ktoré oslávil ešte koncom roka 2021.

Následne sa úvodným hvizdom hlavného rozhodcu odštartoval tretí tohtosezónny súboj Šošonov proti Ružomberčanom a celkovo 82. vzájomný duel histórie. Na začiatku to bolo najmä o zákrokoch Ľuba Belka, ktorý sa viackrát musel načahovať pri nebezpečných projektiloch Ružomberčanov. Skrotil hlavičky, prízemné pokusy i nebezpečný priamy kop po štvrťhodine hry od kapitána hostí Jána Masla smerujúci pod brvno. Viaceré nepresnosti a prehrané súboje nás zatvárali na vlastnej polovici, nezmenil to po rýchlom brejku Matúš Rusnák ani Lukáš Jánošík. Belko musel viackrát nielen zasahovať, ale aj zvýšiť hlas na svojich spoluhráčov. Obraz hry sa nemenil, Ružomberok diktoval tempo zápasu, my sme pohrozili iba Kopasovým nepresným priamym kopom. Pred prestávkou sa nemenilo skóre ani po akcii aktívneho Regáliho, ktorý to skúšal obaľovačkou.

Na situáciu a obraz hry z prvého polčasu zareagovali tréneri žltozelených hneď trojitým striedaním aj zmenou rozostavenia na naše klasické 4-3-3. Na chvíľu nás to nakoplo, no paradoxne sme v tom čase inkasovali. Prehraný, respektíve podcenený osobný súboj poslal do úniku Boďu, ktorý to trafil do protipohybu Belka k tyči. Postupne sme preberali iniciatívu, Kaprálikove dve hlavičky nemierili medzi tri žrde, striedajúci Myslovič sa v dobrej pozícii pripravil o zakončenie slabším prvým dotykom. A to sme si vydýchli po šanci Gereca v 73. minúte, ktorý na dvakrát zakončoval - najskôr do Belka a potom pristála lopta na brvne. Na opačnej strane sa dostal za obranu Paur, zakončoval iba mimo. Riskovanie s pribúdajúcimi minútami otváralo voľné priestory v našej obrane, Gerec nechal vyniknúť Belka. Na svoju stranu sme si nepriklonili ani šťastenu, Myslovičova strela neprešla cez brániacich hostí. Projektil Dávida Ďuriša prešiel, ale netrafil bránu. Ruža umne bránila tesný náskok, naše kombinácie končili zväčša pred šestnástkou súpera. Z trápenia nás nevykúpil v nadstavenom čase ani Mráz, ani Ďuriš, ktorému vypichli hostia loptu. So záverečným hvizdom tak prišlo "zaklincovanie" v podobe gólu Regáliho, ktorý stanovil na konečných 0:2.

Najbližšie Šošoni cestujú do Trnavy, kde sa predstavíme v rámci 5. kola v sobotu 9. apríla.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Súper sa na nás dnes dobre pripravil. Zanalyzovali si naše predchádzajúce zápasy a vedeli, že sme mali problém s rozohrávkou. Nechceli sme hrať cez stred, no práve tade sme to ťahali a potom sme sa nedostali k tomu, čo sme chceli a čo nám vychádzalo predtým. Po polčase sme preto museli reagovať. V prvom polčase sme to ustáli vzadu aj so šťastím, no po zlepšenom vstupe do druhého dejstva sme počas našej dominancie a lepšej pasáži inkasovali po katastrofálnej chybe. Dnes to určite nebolo o predošlej repre pauze, celý týždeň sme sa poctivo pripravovali, ale jednoducho to nevyšlo. Po takomto stretnutí sa ťažko hľadajú slová, musím si to lepšie pozrieť a vyhodnotiť to. To, čo sme ukázali v prvom dejstve, nie je naozaj pre nás dobrá vizitka."
Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok
„Mám veľkú radosť. Predviedli sme fantastický vstup. Hráči plnili taktické pokyny do bodky. Za prvý polčas sme mohli streliť tri - štyri góly. Vychádzali nám pressingové situácie, len ma mrzí, že sme neboli efektívnejší. V druhom polčase súper preskupil rady, my sme si počkali, dali gól a v závere pridali ešte jeden."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina

"V prvom polčase sme neukázali absolútne nič. Bol to jednoznačne najhorší polčas, aký sme odohrali, odkedy som v prvom tíme. Hoci mal súper veľa príležitostí, tak sme to dokázali udržať na stave 0:0. V druhom dejstve sme to chceli zmeniť, myslím si, že sa nám to herne aj podarilo. Bolo to určite lepšie ako v tom prvom, no paradoxne sme inkasovali dva góly a prehrali. Bohužiaľ, futbal je niekedy taký. Za tento výkon sme si však nezaslúžili vyhrať. Teraz musíme pogratulovať súperovi a zamyslieť nad naším výkonom. Zlomiť to môžeme jedine výhrou. Verím, že prídeme na to, ako to spraviť a následne to aj uskutočníme."