Góly: 50. Davidenkous - 9. Škvarka, 73. Mráz
Diváci: 50
FC Riga
Malinš - Kurakins, Smirnovs, Karklins, Mickevics, Laizans, Vušurovićs, Jenins, Baienko, Azizi, Lemaić

Volešák - Vallo (84. Majdan), Kaša, Hancko, Holúbek - Káčer (55. Bichakhchyan), Diaz, Škvarka (C) (80. Polievka) - Jánošík, Mráz, Kubík (61. Balaj)
Na multifunkčnom štadióne Sevens Stadium stavil tréner Adrián Guľa na rovnakú zostavu ako vo víťaznom ťažení proti Astane.

Súper hral od začiatku dôrazne, platila však na neho naša technická, kombinačná hra. V 9. minúte vysunul Miro Káčer číhajúceho Fera Kubíka, ktorý Malinša ešte neprekonal, no odrazenú loptu upratal bezpečne do siete kapitán Michal Škvarka - 0:1. Do ďalšieho zakončenia sa dostal v 11. minúte Samo Mráz, no ťažký center nedokázal usmerniť do priestoru brány. O osem minút neskôr už mal náš hrotový útočník oveľa lepšiu pozíciu, no v sklze nedočiahol na center Fera Kubíka. V 24. minúte sa síce Mráz tešil, no tentokrát mu prekazila radosť zástavka postranného rozhodcu. Ďalšia žltozelená gólovka prišla po polhodine hry, Lukáš Jánošík však tvrdou strelou iba nechal vyniknúť Malinša. Lotyši pohrozili po strele Aziziho, Miloš Volešák iba kontroloval loptu mieriacu vedľa. Do prestávky sa hralo prevažne v strede, preto platil po polčase stav 1:0 pre šošonov.

Hneď v úvodných sekundách vytiahol výborný zákrok Volešák, ktorý zneškodnil pokus Lemaića. Prvý pokus vyslal na nového brankára Lotyšov Ozolsa stredopoliar Miro Káčer, no z uhla mu veľa starostí nenarobila. V 50. minúte bolo vyrovnané, keď Volešákovi nedal šancu prudkým zakončením Davidenkous. Po hodine hry sa k slovu dostal aj Vahan Bichakhchyan, no jeho ľavačka iba lízala pravú tyč lotyšskej brány. Následne sa na trávnik dostal premiérovo v žltozelenom Filip Balaj, ktorý sa postavil na hrot útoku. Lotyši sa dostávali pred Volešáka častejšie ako v prvej polovici, pohybom hýril najmä strelec vyrovnávajúceho gólu Davidenkous. V 70. minúte prišla silná pasáž šošonov, ktorí zatlačili súpera, výsledkom čoho bol vedúci gól Sama Mráza, ktorý nás hlavou poslal znova do vedenia - 1:2. Šanca rozhodnúť prišla desať minút pred koncom, Dávid Hancko z priameho kopu trafil iba múr. Nič to už nezmenilo na našej ďalšom víťazstve, ktorým sme zároveň uzatvorili sústredenie v Spojených arabských emirátoch.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Odohrali sme zaujímavý zápas s dôrazným, dobre organizovaným súperom. Bola to pre nás na záver sústredenia veľmi dobrá previerka na kvalitnej ploche. Vyšiel nám úvod, vyskúšali sme si obe rozostavenia, čím rastie naša sila. V prvej časti nám nefungovala pravá strana, tým pádom sme boli nesúrodí a nedostali sme sa do výraznejšieho gólového odskoku. Súpera sme nechali v hre, čo aj potrestal. Následne tempo opadlo a hralo sa dôrazne. V týchto úsekoch to chalani odpracovali fyzicky a bolelo ich to. Neboli v komfortnej situácii, no zvládli to dôrazom a na výhru sa skutočne narobili. Práve okolo 70. minúty sa duel lámal, strhli sme to víťaznú vlnu práve po pravej strane, ktorá nám v prvej polovici nefungovala. Tešíme sa, že do stretnutia zasiahol už aj Filip Balaj, ktorého môžeme pomaly etablovať do tímu. Zápas celkovo splnil kritériá, hoci v závere už bolo cítiť, že sme na sústredení jedenásty deň a chalani majú toho za sebou už dosť. Potrebujeme sa šťastne vrátiť domov a nabiť novú energiu pred štartom ligy."
Michal Škvarka, kapitán MŠK Žilina

"Dnes proti nám stál znova kvalitný, kompaktný a navyše veľmi dôrazný súper. Podobné tímy nás budú čakať aj na jar v lige, poradili sme si s tým, vyskúšali sme si pri tom dva herné štýly, takže naša kvalita rastie. V prvom polčase sme mohli dotiahnuť viaceré situácie do brány, zvýšiť náskok, no na toto niekedy doplácame, keď sa po našom góle uspokojíme a "nedorazíme" súpera, tomu sa musíme vyvarovať. Tešíme sa už domov, sústredenie sme zvládli nielen výsledkami, ale najmä progresom v tréningoch."