Rozhodca: Kráľovič - Pozor, Borsányi
Holec - Tomič, Králik, Minárik, Sluka - Káčer (C), Demiri, Bernát (85. Myslovič) - Jánošík (66. Ďuriš), Boženík, Diaz (78. Anang)

FC Nitra
Šípoš – Kuník (83. Elexa), Podhorin, Farkaš (C), Magda – Faško, Vrábel (69. Tancík), Šurnovský (55. Guláš) – Šefčík, Gatarić, Ristovski
Futbalistom MŠK Žilina vyšlo aj v 5. kole Fortuna ligy proti Nitre úvodné dejstvo, v ktorom sme aktivitu pretavili aj do gólov. O tom, že aj po piatom kole budeme v tabuľke stopercentní, rozhodol dvomi presnými zásahmi Ján Bernát. Po zmene strán poistil našu výhru premiérovým ligovým gólom ďalší odchovanec Akadémie MŠK Dávid Ďuriš.

Zostrih zápasu

Oproti víťaznému zápasu v Ružomberku urobil tréner Jaroslav Kentoš tri zmeny v základnej zostave. Od začiatku nastúpil Ivan Diaz, v strede poľa operoval namiesto Viktora Pečovského Besir Demiri a vykartovaného Filipa Kašu nahradil Ján Minárik. Posledný menovaný mal na hlave prvú gólovú príležitosť v 8. minúte, brankár Šípoš však vytlačil Minárikov pokus končekmi prstov. Vzápätí Robo Boženík sklepol center na Miroslava Káčera, ale jeho strela spoza šestnástky mierila vedľa. Žltozelení sa postupne rozbiehali a divákov takmer zdvihla zo sedadiel akcia Braňa Sluku. Ten ťahal akciu po ľavej strane, poslal nebezpečný center do malého vápna, ale pred nabiehajúcim Lukášom Jánošíkom zasiahol včas obranca Nitry Magda. Oproti minulým zápasom si priaznivci MŠK museli na úvodný gól počkať o čosi dlhšie. V 17. minúte sa pred pokutovým územím pohyboval s loptou Ján Bernát, rozhodol sa pre narážačku s Robom Boženíkom, a hoci Bernátovu prvú strelu nitrianska obrana zblokovala, jeho druhý pokus si už našiel cestu za Šípošov chrbát - 1:0. V 22. minúte sme sa po rohovom kope mohli tešiť aj druhýkrát, lopta sa po teči Boženíka dostala na kopačku Jánošíka, no ten z päťky prekopol. Po hluchšej fáze sa v 32. minúte vybral na výpad aktívny Jánošík, posunul loptu Diazovi. Jeho strelu chcel dorážať Boženík, ale k lopte sa nedostal. O tri minúty neskôr centroval Diaz do pokutového územia, ale Boženík ani Jánošík na loptu nedosiahli. Tá sa však odrazila k agilnému Bernátovi, ktorý s následným zakončením nemal problém - 2:0. Nitrania sa do útoku dostávali len sporadicky a ich streleckú nemohúcnosť demonštroval v 42. minúte Ristovski nepresnou hlavičkou.

Aj úvod druhého polčasu patril žltozeleným. V 49. minúte centroval z ľavej strany Diaz na bližšiu žrď, pri ktorej číhal Boženík, ale jeho prudká hlavička mierila nad Šípošovu svätyňu. Hráči MŠK držali súpera ďaleko od Holecovej brány a smerom dopredu hýrili kreativitou. Robo Boženík mal na kopačke ďalší gól, po centri Jánošíka sa však ani na dvakrát nepresadil. V 66. minúte zahrával Káčer priamy kop len do hradby tiel Nitranov. Následne sa náš kapitán dostal aj k odrazenej lopte a jeho strelu musel zneškodniť brankár Šípoš. Krátko nato sa skúšal šťastie Boženík technickou strelou spoza obrancu, no brankár Nitry opäť podržal svoje mužstvo. Na druhej strane sa Holec len prizeral hlavičke Ristovskiho zo 70. minúty. Proti Nitre si odkrútil tohtosezónnu premiéru vo Fortuna lige aj Benson Anang, tréner Kentoš ho poslal na ihrisko na záver duelu. Dlho to vyzeralo, že Nitru zdoláme dvojgólovým rozdielom. Prišla však 83. minúta, v ktorej ukázal svoje dirigentské schopnosti kapitán Káčer, ktorý vysunul striedajúceho Dávida Ďuriša, ten z ľavej strany bez prípravy prekonal Šípoša a zaznamenal svoj prvý ligový gól - 3:0. Dve minúty pred koncom posúval Káčer na Boženíka, ktorý síce prekonal Šípoša, ale prudkú strelu zastavilo brvno. Záver zápasu si okrem hráčov užívali aj diváci, ktorí sa bavili mexickými vlnami.

Aj po piatom kole tak ostávame stopercentní a s takouto bilanciou cestujeme v ďalšom kole k majstrovi z Bratislavy.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
„Výkon z Lipian bol pre nás dnes dostatočným mementom. Hráči pristúpili k duelu zodpovednejšie. Bol to úplne iný duel ako predošlé štyri ligové, defenzívneho súpera sme museli otvárať a presadzovať sa do plnej obrany. Chalanom sme prízvukovali, aby boli trpezliví a nakoniec to prišlo už v úvodnom dejstve. Dnes to bol doteraz asi náš najkomplexnejší výkon, na pár šancí sme Nitru držali na dištanc. Som rád za našich mladých strelcov, Dávid Ďuriš splnil pokyny, s ktorými nastupoval na trávnik. Rovnako tak potešil Jano Bernát, padá mu to tam, no som na neho ešte náročnejší v parametroch hry. S takouto vydarenou bilanciou cestujeme na Slovan, kde to bude náročné, ale pobijeme sa o čo najlepší výsledok.“
Marián Süttö, tréner FC Nitra
„Domáci sú v pohode a bolo to vidieť na ich pohybe. Chutil im futbal a my sme im to naším prístupom uľahčovali. Chceli sme sa prezentovať určite inak. Domáci ovládli hru, mali zopár šancí, ktoré využili. Ak chceme uspieť u takého súpera, ako je Žilina, musíme dať z dvoch – troch pološancí aspoň jeden kontaktný gól, aby súper znervóznel, no to sa nám nepodarilo. Pre našich mladých hráčov je to veľká škola, ale škola má tiež svoje pravidlá. Musíme sa s chlapcami porozprávať, pretože dostať v 18-tich šancu v lige a nevážiť si to, je rana pod pás. Niektoré výkony, nemyslím tým herné, boli sotva na 30-tich percentách. Musíme si to rozobrať a pripraviť sa na ďalšieho súpera.“
Dávid Ďuriš, útočník MŠK Žilina

"Myslím si, že sme celý zápas dominovali, držali sme loptu, tvorili, robili pekné akcie a zaslúžene sme vyhrali o tri góly. Tréner mi povedal, aby som bol pokojný, aktívne si pýtal loptu a robil nábehy za obranu. Pri gólovej situácii som videl voľný priestor medzi dvomi obrancami, nabehol som si, Miro Káčer mi to tam skvelo nachystal a ja som mal v hlave už len to, ako zakončím a som rád, že mi to tam padlo. Je to pre mňa obrovská motivácia k tomu, aby štartov aj gólov za áčko bolo čo najviac."