Góly: 15. Lončar, 31. Pavičić, 34. Gorgon, 36. Heber, 73. Puljić
Diváci: 100
HNK Rijeka
Sluga (46. Prskalo), Pavelić (61. Raspopović), Župarić (80. Župarić), Punčec ( 46. Escoval), Zuta (61. Mamić), Grahovac (61. Božinov), Lončar (40. Čanađija), Acosty (47. Kvržić), Pavičić (46. Puljić), Heber (46. Čolak), Gorgon (53. Capan)

Volešák - Vallo (65. Anang) Kaša, Moško, Sluka - Káčer, Pečovský (55. Diaz) , Škvarka (55. Fazlagić) - Mihalík, Balaj (71. Boženík), Holúbek (55. Polievka)
V poslednom prípravnom zápase na sústredení v Kranjskej Gore dal tréner Jaroslav Kentoš príležitosť mixu hráčov z predošlých duelov.

V silnom daždi bolo úvodné dejstvo v réžii Chorvátov, ktorí boli dôraznejší a na ťažkom teréne hrali jednoduchšie. Najskôr sa zastreľoval na Miloša Volešáka Gorgon, no z ľavej strany si náš brankár s jeho pokusmi poradil. Na mokrom teréne sme mohli vidieť viacero nepresností, predovšetkým šošoni strácali často loptu, čím sa súper dostával častejšie do otvorenej obrany. V 8. minúte ešte Matej Moško odzbrojil unikajúceho útočníka Rijeky, no v 16. minúte už sme prehrávali, keď sa stredom obrany predral Grahovac a otvoril skóre. Silná a najmä gólová pasáž súpera prišla po polhodine hry, kedy Lončar potrestal chybu krížnou strelou. Ďalšie zaváhanie prišlo o niekoľko minút a Gorgon pohotovo prehodil Volešáka a zvýšil na 3:0. Efektívni Chorváti ešte do prestávky zvýšili na 4:0, kedy Heber aj s prispením teču nášho obrancu prekonal Volešáka po štvrtýkrát.

Do kompaktnej defenzívy sme prenikali iba ťažko aj po zmene strán, hral sa medzišestnástkový futbal s minimom šancí. Stále sme čakali na prvú strelu na bránu od kentošovcov, ktorí dnes nemali svoj deň. V 57. minúte vychytal hneď dve šance Volešák, ktorý zneškodnil nádejné pokusy Čolaka. Na druhej strane nebezpečne centroval striedajúci Róbert Polievka, ktorého obluk takmer skončil v sieti prekvapeného Slugu. Rijeka bola naďalej aktívnejšia a svoju prevahu korunovala piatym gólom, predĺženú loptu upratal do našej svätyne v 73. minúte po zemi Puljić. Aspoň zníženie mal na kopačke Moško, no po rohu z tesnej blízkost prekopol bránu. Sústredenie sme tak zakončili vysokou prehrou.

Záznam zápasu

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina
"Dnes nám zápas totálne nevyšiel. Hlavne v prvom polčase sme pri našej rozohrávke stratili v strede poľa loptu a súper nás štyrikrát potrestal. Potom už ťažko niečo robiť so zápasom proti kvalitnému, disciplinovanému súperovi. Chceli sme v druhom polčase ešte niečo spraviť, hra sa vyrovnala, ale v ofenzíve sme boli bezzubí. Súperovi sme nabíjali na góly, robili sme dorastenecké chyby. Zápas nám ukázal veľa, chceli sme na našej polovici stále niečo vymýšľať, hrať zložito, mali sme hrať jednoduchšie. Do útoku sme sa poriadne ani nedostali, strácali sme lopty. Rijeka bola určite najkvalitnejším protivníkom, verím, že zápas aj výsledok nás naštartuje k tvrdšej práci."
Matej Moško, obranca MŠK Žilina
"Ťažko sa hodnotí takto zbabraný duel, v ktorom sme Rijeke darovali góly po našich chybách. Sami sme si ho prehrali, strácali sme rýchlo lopty, súper bol na mokrom teréne pohyblivejší a hral účelovo. Vpredu sme dnes nič podstatné, až na pár náznakov, ktoré sa nepremenili, nevymysleli. Chceli sme hrať, no vlastnými chybami sme sa zrážali dole. Je to síce príprava, ale koncentrácia musí byť u nás vždy stopercentná, obrana určite kompaktnejšia. Škoda, mal som tam šancu aj ja, dnes však nič nevyšlo."