Góly: 66. McMenamin - 13. Jelić, 20. Paur, 59. Čmelík, 81. Kane (vlastný gól)
ŽK: Birney, McCullough, Stewart, Gordon - Bénes
Rozhodca: Järvinen (Fín.)
Glentoran FC
Morris - Holland, Birney, Magee, McCullough - Stewart (63. Addis), Gordon, Gibson, McCaffrey (82. McAlorum), Kane - McMenamin

Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letić - Pečovský - Čmelík (78. Špalek), Káčer, Bénes, Paur (63. Mihalík) - Jelić (89. William)
Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 na štadióne Oval v Belfaste nad severoírskym Glentoran FC 4:1.

Po úvodných oťukávacích minútach sa ako prvý presadil Matej Jelić v 13. minúte, keď po Maboukovom centri, nožničkami prekonal domáceho brankára Morrisona. O 7. minút neskôr sa presadil z priameho kopu Jakub Paur, keď perfektnou strelou zvýšil na 0:2.V Ďalších minútach mal dve sľubné šance strelec prvého gólu, keď to najskôr skúsil strelou asi z 20 metrov a nechýbalo veľa, aby lopta skončila v bráne. O dve minúty to skúsil Matej hlavou, ale lopta letela tesne nad domácu bránku. V 35. minúte po chybe Denisa Vavra sa dostal do úniku domáci McMenamin, ale Volešák vytiahol výborný zákrok. Najmladší hráč na ihrisku László Bénes sa uvoľnil v strede poľa a prihral Káčerovi, ktorý skúsil technickou strelou obstreliť brankára. Pred záverečným hvizdom mali ešte šancu domáci, keď sa v protiútoku ocitol McCaffrey, ale Miloš Volešák sa opäť zaskvel.

V druhom polčase mal prvú výbornú šancu Miro Káčer, keď po sérií rýchlych prihrávok z prvej tvrdo vypálil, ale tesne nad bránu. Na 3:0 zvyšoval Lukáš Čmelík, keď sa po pravej strane predral do pokutového územia a jeho následná strela skončila v sieti po teči domácej obrany. V 65. minúte sa domáci dostali do ďalšieho protiútoku, ktorý sa už Milošovi nepodarilo zneškodniť, 1:3. V 82. minúte sa domáci dostali opäť do protiútoku, tentokrát dvaja na jedného, ktorý napokon skončil u Miloša Volešáka. Po následnej akcii zvýšil Ernest Mabouka na 1:4 po jeho prieniku z pravej strany, keď centroval pred bránu, ale po teči skončila lopta opäť v bráne. Pred koncom zápasu mohol ešte zvýšiť skóre Bénes, zatočil loptu smerujúcu do ľavého rohu brány, ale domáci brankár si s jeho strelou poradil. V celom zápase sa prakticky hralo na jednú bránu, keď súper hrozil len z protiútokov. Domov si odvážame pred odvetou veľmi sľubný výsledok 1:4.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina

"Je to dôležité víťazstvo, aj vstup do sezóny a európskeho pohára. Strelili sme štyri góly vonku. Výkon bol v celku dobrý, až na niekoľko detailov. Sme v prvom polčase, pred nami je druhý zápas, ktorý musíme jednoznačne zvládnuť, aby sme išli ďalej."

Matej Jelić, útočník MŠK Žilina

"Musíme byť spokojný s výsledkom, takéto niečo sme si predstavovali. Teraz nás čaká odveta, ktorú pôjdeme tiež určite naplno, lebo chceme jednoznačne postúpiť do druhého predkola. Dal som krásny gól, veril som si a padlo to tam, kam som chcel a veľmi ma tento gól potešil."