”B”: Výborný štart do sezóny, Šamorín sme zdolali 5:0
Góly: 7. Kopas, 29. Bernát, 33. Ďuriš, 56. Kurminowski, 90. Holáň
ŽK: 16. Rusnák, 45. Kurminowski, 59. Kiwior - 9. Brodziansky, 51. Čunta
Rozhodca: Malárik - Kmec, Bobko
Petráš - Rusnák (61. Anang), Kopas (C), Kiwior (77. Nagy), Sluka - Fazlagić, Bernát, Myslovič (77. Holáň) - Ďuriš, Kurminowski (81. Kostúr), Bari (61. Slebodník)

FC ŠTK 1914 Šamorín
Valach - Fuják (C), Marić-Bjekić, Oikonomou, Jančo (79. Méry), Pančík, Čunta, Veselovský (81. Slebodník), Stašík (36. Báez), Rymarenko (36. Mezovský), Brodziansky (46. Leginus)
Rezervný tím MŠK Žilina otvoril sezónu 2020/2021 na domácom trávniku proti ŠTK Šamorín. Po jednoznačnom priebehu v prvom polčase si šošoni vybudovali trojgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zveľadili. Nakoniec prešlo za chrbát šamorínskeho gólmana päť presných zásahov od piatich rôznych strelcov, čo znamená pozitívny a dominantný štart do nového druholigového ročníka.

Šošoni začali hneď zostra, v 2. minúte z uhla a bezprostrednej blízkosti pálil Ján Bernát mimo šamorínskej brány. Prvá strelecká príležitosť hostí prišla v 7. minúte po priamom kope, ktorý Rymarenko zakončil nad bránu. Z následného postupného útoku sa Kopas odhodlal k zakončeniu zo strednej vzdialenosti a jeho nádherná strela pod brvno zapadla za Valachov chrbát - 1:0. Aj po úvodnom góle sa tlačili žltozelení do zakončenia - v 18. minúte Sluka centroval do malého vápna na Kurminowskeho, ten prenechal Ďurišovi, no posledný menovaný z výbornej pozície prestrelil. Šamorín kontroval o päť minút neskôr po Fujákovom výpade z ľavej strany, sklzom ho musel hasiť Kiwior. Šošoni naďalej dobýjali šamorínsku svätyňu a podarilo sa im to po polhodine hry. Prízemný center Braňa Sluku našiel tiesneného Bernáta, ktorý správne nastavil nohu a zvýšil na 2:0. Ďalšia gólová situácia prišla v 33. minúte - aktívny Sluka vykľučkoval od rohovej zástavky až do šestnástky, na jej hranici našiel Mysloviča, ktorý vystrelil do obrancu Šamorína. Lopta sa však odrazila k Dávidovi Ďurišovi, ktorý pohotovo doklepol - 3:0. Šamorín sa nevzdával a do tutovky sa dostal Jančo, Petráš predviedol fantastický zákrok. Na druhej strane Fazlagić priťukol Kurminowskemu, jeho strela placírkou mierila tesne mimo pravej žrde. Za Šamorín chcel znížiť Pančík, strelou nechal vyniknúť nášho gólmana Petráša.

Po zmene strán pokračovali žltozelení v nátlakovej hre a zveľaďovaní gólového nástrelu. V 56. minúte rozohrával priamy kop Kopas, najvyššej vyskočil Kurminowski a krásnou hlavičkou na zadnú žrď zvyšoval na 4:0. Tempo hry mierne opadlo, diktovali ho naďalej Žilinčania, hoci s menšou početnosťou šancí. V poslednej desaťminútovke striedajúci Holáň nebezpečne centroval a hosťujúci Mezovský si skoro strelil vlastný gól. V samom závere sa dostal pred šestnástkou k lopte Holáň a strelou k pravej žrdi stanovil na konečných 5:0. Šošoni si záver umne postrážili a druholigové boje v sezóne 2020/2021 otvorili vysokým víťazstvom.

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Boli sme podporení veľkým počtom hráčov z "A"-tímu, za čo sme vďační. Museli sme hráčov pripravovať na takpovediac neznámu, ale nechceli sme sa orientovať na súpera, skôr na seba. Akcent sme dali trpezlivosti a nasadeniu v hre, čo nám dávalo väčšiu početnosť šancí. Súper sa dostal do dvoch-troch príležitostí, ale výborne nás podržal Samo Petráš. Striedajúcim chalanom sa potom aj lepšie naskakovalo do zápasu za priaznivého stavu. Teší ma, že sa strelecky presadil René Holáň. Priestor dostali aj nové posily, ktoré ešte potrebujú ešte trošku zžiť s prostredím a s chalanmi. Dali sme pekné góly, chlapcom ďakujem. Tento zápas však ešte nič neznamená, pretože musíme byť nonstop koncentrovaní."
Ján Blaháč, tréner FC ŠTK 1914 Šamorín
"Trúfam si povedať, že sme sledovali vysoko nadštandardný duel na druholigové pomery. Výsledok nás neteší, päť gólov je krutý výsledok. Na druhej strane nás teší, že sme v určitých pasážach predvádzali pekný, kombinačný futbal, ktorému chýbalo len efektívne zakončenie. Hral sa futbal vo vysokom tempe a súperovi sme boli kondične vyrovnaní. Rozhodla vyššia kvalita na strane súpera.”
Adam Kopas, obranca MŠK Žilina B
"Myslím si, že sa divákom musel zápas páčiť. Zo začiatku sme boli trochu nervózni na lopte, ale po prvom góle sme sa upokojili. Súper mi pri góle otvoril cestu, tak som sa odhodlal, vyviezol som loptu, vystrelil som a padlo to. Treba skúšať šťastie aj zo stredných vzdialeností. Do polčasu sme súpera do šancí príliš nepúšťali, dostal sa k nim až po zmene strán, pretože sme niekedy až zbytočne strácali lopty. Poctivým výkonom vpredu aj vzadu sme to zvládli."