ŽK: 19. Belaník, 65. Mensah, 88. Šnajder - 72. Begáň, 77. Teplan, 83. Hapal

Fauly: 10:13

Belaník - Mensah (73. Capko), M. Oravec, Ndjeungoue - Rusnák (46. Anang), Šnajder (C), Adang, Gomola - Kudlička (60. Jakubík), Krstić (82. Trabalík), Addo

MŠK Považská Bystrica
Teplan - Begáň, Matejčík (87. Zemko), Mihál, Vaculík - T. Nagy, Boris (46. Hapal) - Ďungel (74. Guba), Čiernik (87. Kucharčík), Zuziak (78. Gerebenits) - Demjan (C)

Dvadsiate kolo II. ligy a zároveň tretí duel v rade proti nováčikovi zavial pod Dubeň Považskú Bystricu. No a začiatok bol presne podľa našich predstáv, keď nás poslal v 6. minúte do vedenia Addo. Po vyrovnávajúcej penalte hostí sme sa však trápili v zakončení až do samotného záveru. Remízu však preklopil na našu stranu striedajúci Trabalík, na ktorého nadviazal v nadstavenom čase aj Šnajder. Z tretieho jarného duelu tak berieme tretiu výhru, v tomto prípade 3:1.

zostrih zápasu

V rámci základnej jedenástky urobil tréner Vladimír Veselý opäť menšie zmeny. Po zranení sa do zostavy vrátil stopér Ivan Mensah a po chorobe sa prišiel z "Áčka" rozohrať Matúš Rusnák. Zmeny nastali aj na krídlach, tentokrát tam nastúpili Timotej Kudlička a minulotýždňový hrdina Henry Addo.

Považské derby sme odštartovali okamžite vo veľkom štýle. Po prvom náznaku prišla 6. minúta, parádny center Matúša Rusnáka a Henry Addo hlavou nadviazal na svoje dva zásahy z minulého kola - 1:0. Šošoni sa aj v nasledujúcich minútach vrhli do útoku a všetky ofenzívne snahy prichádzali z našej strany. V jednej šanci sme si až dvakrát pýtali pokutový kop, no rozhodcova píšťalka ostala na prekvapenie všetkých nemá. Na biely bod ukázal arbiter napokon v 19. minúte, no na opačnej strane po nešťastnom zákroku Sama Belaníka. Ten svoju chybu takmer napravil, ale penalta Zuziaka mu prekĺzla tesne popod ruku. Hluchšiu 20-minútovku vystriedala naša aktivita v závere prvého dejstva. Najskôr to skúšal bombou aktívny Rusnák a o chvíľu po odrazenej lopte strieľal sľubne Martin Gomola, no tesne minul hornú žrď. Hostia boli nebezpeční iba z protiútokov, jeden rýchly prerušil v poslednej chvíli sklzom Ivan Mensah. To bolo posledné zaujímavé z prvého dejstva.

Druhé dejstvo otvorila jedna zmena na každej strane. Medzi Šošonmi vystriedal na pravej strane obrany Matúša Rusnáka Benson Anang. Práve ten bol v našej prvej príležitosti, keď svoju krížnu strelu nezmestil do priestoru brány. Ešte pred tým sme však mohli vyhrávať po tutovke Ďungela, ktoré dorážku k tyči zázračne vyrazil Belaník. Tieto šance odštartovali druhopolčasový "hurá" futbal, hralo sa totiž hore-dole bez medzihry v strede poľa. Museli sme však byť ostražití, lebo Považská to často skúšala najmä strelami z druhej vlny. V 71. minúte sme konečne chvíľu podržali loptu a mohli sme to rovno pretaviť aj do gólu. Striedajúci Paťo Jakubík si v pokutovom území šikovne prehodil loptu a volejom takmer zbúral bránu, no opečiatkoval iba brvno. Jakubík bol pri chuti, o pár minút to skúšal technicky na zadnú tyč, ale Teplan to, žiaľ, vyškriabal na tyč. S pribúdajúcim časom sme sa všemožne snažili rozhodnúť, nepodarilo sa to však ani Krstićovi, ktorý trafil iba Teplana. Ako rozhodujúci faktor sa napokon ukázali opäť striedania. Priamy kop sme rozohrali nakrátko na Gomolu, ten dlhou loptou našiel hlavu Matúša Capka, ktorý loptu vrátil do ohňa a tam už bol pripravený zakončujúci Vladimír Trabalík - 2:1. Komu ale dnes nebolo dopriate bol Jakubík, vo svojej tretej (najväčšej) šanci sme dvíhali už ruky, no hoci brankára prekonal, tak nenamieril presne. Aktívny krídelník bol aj na začiatku nášho tretieho gólu, jeho pokus vyrazil Teplan presne k Dominikovi Šnajderovi a bolo rozhodnuté - 3:1.

Tretia jarná výhra, tentokrát v pomere 3:1, nám zabezpečila zotrvanie na 6. priečke tabuľky o skóre pred Šamorínom. Budúci týždeň cestujeme na východ Slovenska, kde nás čaká líder II. ligy 1. FC Tatran Prešov. Duel je na programe v sobotu 18. marca o 14:30 hod. na ihrisku v Ličartovciach.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Sme radi, že sme zvíťazili, aj keď drámu sme si spôsobili sami. V našej hre boli úseky, kedy sme zbytočne strácali lopty v strede ihriska a boli sme rozťahaní. To bola voda na mlyn pre súpera, ktorý mal v ofenzíve kvalitných hráčov. Hru sme mali pod kontrolou, no komplikovane sme riešili predfinálnu fázu. V druhom polčase to bol možno futbal fajn pre diváka, no pre nás trénerov to nebolo vôbec dobré. V závere sme to strhli na našu stranu a sme spokojní, že sa nám opäť podarilo zvíťaziť. Aj v Prešove budeme chcieť prekvapiť a natiahnuť sériu."
Martin Gomola, obranca MŠK Žilina B
"Asi najťažšia jarná výhra doposiaľ, no o to je sladšia. Museli sme drieť až do konca, ale napokon sa nám to vyplatilo. Do prvého polčasu sme vstúpili dobre, vytvárali sme si šance, no trochu nám viazla koncovka. Naopak, druhé dejstvo sme nezačali vôbec dobre, hralo sa hore-dole a neustále sme strácali loptu. Boli sme netrpezliví, našťastie, ku koncu sa to upokojilo, podarilo sa nám využiť šance a rozhodli sme. So vstupom do jari sme veľmi spokojní, deväť bodov z troch zápasov je pre nás skvelé. Teraz cestujeme ku favoritovi, ale určite chceme prekvapiť a predĺžiť víťaznú šnúru."