”B”: Tatran rýchlo odskočil, na Liptove sme prehrali 1:2
Góly: 12. Lišivka, 17. Bobček - 81. Kurminowski
Rozhodca: Greško - Súkenníková, Štofik
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Gábriš - A. Krčík, Gerát, Bartoš (C), Staš (65. Václavík), Nemergut, Lišivka, Porubän (65. Kačerík), Čery, Laura, Bobček (86. D. Krčík)

Petráš - Kopas, Minárik, Lochoshvili (57. Petrák) - Anang, Chríbik (C), Farský, Rusnák, Suľa (46. Gerebenits) - Gono - Kurminowski
Stretnutie 14. kola na ihrisku Liptovského Mikuláša sa od začiatku nevyvíjalo v prospech béčka MŠK Žilina. Dva rýchle zásahy súpera z rohových kopov otupili snahu šošonov o bodový zápis. Dawid Kurminowski síce 10 minút pred koncom strelil kontaktný gól, na body to nakoniec nestačilo.

Oproti zápasu so Skalicou nemohol tréner Peter Černák počítať s veľkým vystužením kádra hráčmi z "A"-tímu.

Prvú streleckú príležitosť si vypracovali Liptáci po Stašovej technickej strele z hranice šestnástky. Rovnakou mincou odpovedal na druhej strane náš kapitán Peter Chríbik, ktorý nabiehal z druhej vlny, no jeho pokus nemieril medzi tri žrde. Tatran sa dostával do šancí zväčša po krídelných akciách. Z jednej takej akcie v 12. minúte rezultoval rohový kop, najvyššie si vyskočil Lišivka a hlavičkou do protipohybu dostal svoj tím do vedenia. Vzápätí mohol zvýšiť Gerát, jeho gólovú strelu vyrazil Petráš na roh. Šošoni sa dlho nevedeli vymaniť z tlaku súpera a v 17. minúte opäť inkasovali po signále z rohového kopu na osi Krčík - Nemergut - Bobček, pričom posledný menovaný presne hlavičkoval. Po dlhšom čase podnikli šošoni útočný výpad, keď akciu ťahal po pravej strane Gono, našiel v malom vápne Kurminowskiho, ten však tiesnený obrancom mieril vedľa. Tatran kontroval šancou Bobčeka, brankár Petráš si situáciu postrážil. V 24. minúte zahrával priamy kop Adam Kopas a kým hráči súpera čakali center do šestnástky, "Kopi" mieril do priestoru brány a gólman Gábriš musel zasahovať. Ďalšiu hrozbu musel po polhodine hry odvracať Kopas, keď si Čery pristavil loptu pri našej pravej žrdi, no nestihol zakončiť. Tempo hry mierne opadlo a až v 44. minúte prišla príležitosť na strane šošonov. Kopas zahrával štandardku z 18 metrov a jeho pokus oblizol brvno. V posledných sekundách úvodného dejstva mal na kopačke tretí gól Tatrana Bobček, zoči-voči Petrášovi však prestrelil.

Na nepriaznivý stav reagoval lodivod MŠK Žilina B Peter Černák nasadením Rolanda Gerebenitsa a zmenou rozostavenia. Hneď na začiatku druhého dejstva rozohrával od autovej čiary Kopas a po sérii hlavičiek zakončoval Rusnák vysoko nad. V 58. minúte Gono šikovne posunul šprintujúcemu Kurminowskimu, ktorého zoťal brankár Gábriš, čo znamenalo pokutový kop. Sám faulovaný si loptu postavil na biely bod, ale vysoko prekopol. Potom sa mladí šošoni nasťahovali na súperovu polovicu, dlho manévrovali s loptou, no bez ohrozenia liptovskomikulášskej brány. Po sérii strát pred šestnástkou Tatrana sa v 68. minúte dostal k strele Farský, ale Gábriš zasiahol. Potom si Rusnák zbehol za obranu po krásnom pase Minárika, zasekol si obrancu, ľavačkou však mieril do bočnej siete. Tatran vystrčil útočné tykadlá až v 74. minúte a hneď to mohol byť tretí zásah do našej siete, no Staš z hranice malého vápna strieľal vedľa. Kontaktný zásah šošonov predsa len prišiel - v 81. minúte Gono nakopol na Kurminowskiho, ktorý sa zbavil dvoch hráčov a prízemnou strelou k ľavej žrdi znížil - 2:1. "B"-tím sa ešte nadýchol k záverečnému tlaku, ale na body to nakoniec nestačilo.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Prvý polčas sme nezvládli herne. Súper sa veľmi jednoducho dostával do tlaku, lebo sme mu dali čas a priestor. To, čo sme chceli naším rozostavením eliminovať, súper, naopak, využil. Do našej šestnástky chodilo veľa centrov, nedokázali sme to odvrátiť, nepokrývali sme finálne prihrávky. Celkovo nám v prvom polčase nefungovalo nič. Do druhého polčasu sme to prestriedali a zmenili sme rozostavenie a veľmi dobre nám to zafungovalo, súpera sme dostali pod tlak. Boli sme lepší, mohli sme sa skôr dostať do zápasu, no nepremenili sme pokutový kop. Síce sme strelili kontaktný gól, ale na body nám to nestačilo. Bol to zápas dvoch rozličných polčasov - za prvý sme si nezaslúžili ozaj nič, za druhý minimálne remízu. Škoda, že sme to do deľby bodov nedotiahli."
Matúš Rusnák, stredopoliar MŠK Žilina B
"Zo začiatku sme zápas nezachytili. Mali sme trochu iné rozostavenie, chceli sme taktiku prispôsobiť súperovi, čo nám nevyšlo. V druhom polčase sme to prestriedali, zmenili sme rozostavenie a tá hra vyzerala úplne inak. Škoda tej zahodenej penalty, ale myslím si, že v druhom polčase to bola taká Žilina, akú chcú ľudia vidieť. Ideme ďalej a sústredíme sa na ďalší zápas."