”B” | Prestrelka s Trebišovom s víťaznou príchuťou
piatok 12. 5. 2023 od 17:00
4:3(0:1)
MŠK Žilina - Slavoj Trebišov
Góly: 48. Essomba, 64. Šnajder, 75. Addo, 83. Kopásek - 15. a 57. Kolesár (druhý z PK), 50. Ilinjo
ŽK: 12. Trabalík, 45. Owusu - 52. Begala, 88. Špak
Diváci: 105
Rozhodca: Chromý - Bobko, Železňák
Belaník - Anang, Nemčík, Gomola - Kopásek, Šnajder (C), Beňadik (90. Šimun), Owusu - Essomba (55. Addo), Jakubík, Trabalík (65. Vaľko)

Slavoj Trebišov
Dlubáč - Matta, Špak, Ilinjo - Bajtoš (65. Sydorenko), Novák (83. Vaľovčin), Sitračík (87. Kovalenko), Begala (C), Jenat - Danko, Kolesár (87. Kovalčin)

Posledný tohtosezónny domáci duel rezervy odštartoval akoby bez motivácie na oboch stranách. Prvé dejstvo tak okrem vedúceho gólu hostí neprinieslo nič zaujímavejšie. Atraktívny a energický futbal odštartoval až po zmene strán. Najprv sme síce vyrovnali, no Trebišov razom v podstate z ničoho viedol o dva a zdalo sa byť rozhodnuté. Nezostali sme však nič dlžní svojej ofenzívnej povesti, zavreli súpera v ich šestnástke a tromi peknými gólmi si pripísali parádnu otočku na konečných a víťazných 4:3.

zostrih zápasu

Vzhľadom na sobotné zápasy "A"-tímu a 19-tky sa značnejšie pomenila aj základná zostava rezervy Šošonov. Vykartovaný Tomáš Nemčík z prvého družstva spolu s univerzálom Bensonom Anangom na stopérskej pozícii či premiéra v základe 18-ročného Mareka Beňadika, to bol náčrt základnej jedenástky.

Od začiatku sme to skúšali nákopmi za obranu na našu rýchlu ofenzívnu trojicu. Nečakaná a najmä gólova odpoveď na to prišla v podaní Trebišova. V 15. minúte prepadol rohový kop na opačnú stranu pokutového územia ku Kolesárovi a ten strelou cez spleť tiel zaskočil Sama Belaníka, ktorý takmer nič nevidel. Celkovo tieto minúty neboli lákavé pre oko diváka. Na našu prvú gólovku sme čakali až do 31. minúty. Loptu sme preniesli na Richmonda Owusuho, ktorý našiel v strede vápna Patrik Jakubíka, no ten si ako keby nechcel pripísať premiérový gól. Nenápadne mohol prísť aj druhý presný zásah hostí, pokus z veľkej diaľky totiž doplachtil na brvno našej svätyne. My sme to zbytočne tlačili až do prázdnej brány, a keď sme už sa k zakončeniu aj dostali, tak ho zrušil ofsajdový hvizd alebo hráč Trebišova na čiare. Loic Essomba i celý žltozelený tím tak vyšiel do polčasového hvizdu naprázdno.

Lepšie ale pochodil Afričan po návrate z kabíny. Po troch minútach chyboval gólman hostí, Essomba mu ju vypichol a z ostrého uhla aj s pomocou žrde vyrovnal stav - 1:1. Hneď vzápätí sme ale opäť prehrávali po hlavičkovom zakončení Ilinja. Tempo sa nám po zmene strán rozbehlo, žltozelení chceli taktiež okamžite vrátiť úder. Ale Essomba efektnou pätičkou a Šnajder bombou spoza šestnástky neboli úspešní. Znenazdajky tak prišiel po nevinnom súboji hvizd hlavného rozhodcu a hosťujúci Kolesár zvýšil z penalty vedenie hostí už na rozdiel dvoch gólov, hoci Samo Belaník si na loptu siahol. Vtedy sa zdalo byť rozhodnuté. Zmenu k lepšiemu malo priniesť striedanie Essombu za čerstvého Henryho Adda, čo sa napokon ukázalo ako výborný ťah. Dominik Šnajder ešte z dobrej pozície prestrelil a Addo obtrel iba tyč. Šnajder si ale napravil chuť v 64. minúte, keď opäť strelou z diaľky, no tentokrát presne umiestnenou k žrdi nedal šancu gólmanovi hostí - 2:3. Tlačil sme aj naďalej, šťastie v šanciach dnes nebolo s nami, ale búšili sme a chceli, až kým to tam nepadlo. Prišla 75. minúta, striedajúci Vaľko si počkal na nábeh spoluhráčov a časovanou prihrávkou vyzval Henryho Adda na vyrovnávajúci gól - 3:3. Osmelili sa tak aj hráči v čiernom, keď Danko technicky minul. Vytrvali sme sme v útočnej aktivite a vyplatilo sa, Owusu loptou cez celé vápno našiel na druhej strane opusteného Sama Kopáska, pred ktorým bola len prázdna brána Trebišova a skvelý druhopolčasový obrat bol na svete - 4:3. V závere sme si už tri body postrážili a dokonali tak parádnu otočku.

Víťazná derniéra znamená spolu s výhrou Pohronia zotrvanie na 5. mieste tabuľky aj pred posledným kolom súťaže. V ňom nastúpime opäť v piatok o 17:00 hod. na trávniku už isto vypadávajúcej Dubnice.

Peter Galadík, zastupujúci tréner MŠK Žilina B
"Zápas ako na hojdačke. Aj napriek nepriaznivému výsledku sme mali v prvom polčase viac z hry. Vrátili sme sa do stretnutia po zmene strán gólom, no vzápätí Trebišov odskočil. Nevzdávali sme sa, išli sme za gólmi a chceli sme sa rozlúčiť s fanúšikmi víťazstvom. V prvom dejstve hral súper dosť hlboko a nevedeli sme dobre reagovať na jeho štýl hry. Cez polčas sme si povedali ako na to a potom sa to valilo na súpera. Vrhli sme sily do útoku a vyšlo to. Kondičné parametre rozhodli. Určite zaujímavý duel pre divákov, horší pre trénerov. Ideme za štvrtým miestom a do Dubnice chceme ísť zvíťaziť."
Benson Anang, obranca MŠK Žilina B
"Musím pochváliť celý tím, že sme sa nevzdali a odviedli dobrú prácu, ktorá nás odmenila sladkou otočkou a tromi bodmi. Chceli sme v poslednom domácom stretnutí zvíťaziť, mali sme motiváciu. Slabšie sme sa rozbiehali, väčšinu duelu prehrávali, ale verili sme si. Bojovali sme a nakoniec sa to vyplatilo. Stále tak na diaľku súperíme pred posledným kolom o 4. miesto, čo by bolo skvelé umiestnenie."